Jak legalnie nie płacic na ZUS
ID: 69051

Sprytny sposób jak się okazuje, a jako że ZUS zamiast oszczędzac na przyszłe emerytury stawia sobie pałace i potwornie marnuje pieniądze na inne sposoby, to nawet specjalnie bym tego nie potępiał :-)

Podaję za TVN:

"WIELKA UCIECZKA Z ZUS

Kreatywne kombinatorstwo Polaków nie zna granic. Jak donosi "Gazeta Wyborcza" coraz więcej przedsiębiorców korzysta z usług firm, które umożliwiają im zaoszczędzenie połowy tego, co normalnie płacą na ZUS. Proceder jest legalny, tyle, że kosztował Zakład już 8 mld zł. - Tym powinno zająć się ABW - grzmią jego władze.

Według gazety już tysiące drobnych przedsiębiorców zarabia w Polsce, ale składki, i to dużo mniejsze niż w Polsce, płaci na Litwie i w Wielkiej Brytanii. Dzięki pośrednikom, których w kraju jest już kilku, zatrudniają się tam jako "konsultanci
Bez umowy i bez ZUS-u...
W niemal połowie skontrolowanych firm inspektorzy Państwowej Inspekcji... czytaj więcej »
biznesowi" i wyrejestrowują się z ZUS. Zgodnie z prawem, jeśli prowadzimy w kraju firmę, a jednocześnie ktoś nas zatrudni - choćby na 1/100 etatu - w dowolnym kraju Unii Europejskiej, to nie musimy już płacić składek w Polsce.

Pośredników, którzy zatrudniają takich "konsultantów" bez bliżej określonych kompetencji można bez trudu znaleźć w internecie. Za załatwienie etatu płaci się ok 500 zł miesięcznie. Minimalna składka w ZUS wynosi dla firm 850 zł.


Skopany system i niepewna przyszłość

ZUS dostrzega już problem. - Pierwsze sygnały mieliśmy w maju - mówią pracownicy Departamentu Ubezpieczeń i Składek. Na razie jednak nic nie mogą zrobić, tylko liczyć straty. A te od początku roku szacowane są już na nawet osiem mld zł.

- Ten proceder zagraża naszemu systemowi ubezpieczeń społecznych, a więc bezpieczeństwu państwa. Sprawą powinna zająć się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego - mówi zdenerwowany Jeremi mo*dasewicz, członek rady nadzorczej ZUS i ostrzega, że oszczędność na składce dziś, to brak emerytury w przyszłości.

Pośrednik, z którym rozmawiała "GW", pytany, czy uważa swoją działalność za uczciwą, odpowiada: "To polski system ubezpieczeń jest nieuczciwy. Skopany do granic możliwości i kompletnie niedostosowany do realiów. Ludzie w potrzebie szukają rozwiązań korzystnych dla siebie, nie dla systemu"

Posty (159)

~art
2012-12-16 15:59:46
moge polecic firme z uk - Euro Lex and Partners, ://optymalizacja-zus . org, sam korzystam z ich uslug i chyba jako jedyna firma na rynku (a sprawdzilem chyba ze 20) oferuja faktyczne (a nie pozorne) zatrudnienie.

z jednej strony ja jako ich pracownik wykonuje dla nich konkretne zlecenie, z drugiej zas jako przedsiebiorca korzystam z programu optymalizacji zus, otrzymuje za swoja prace wynagrodzenie (jako pracownik, do tego 4 tygodnie urlopu w roku) a ja im place za wykonane uslugi.

podatek dochodowy za prace jest odprowadzany, skladki na ubezp. spol. rowniez, na kwote abonamentu 400 zl m-nie otrzymuje fakture i calosc ksieguje jako koszt uzyskania przychodu.

nie ma tutaj nic niezgodnego z prawem, zus lub jakiekolwiek organy kontrolne nie moga zakwestionowac umowy o prace poniewaz praca JEST WYKONYWANA :)

wiecej informacji na ://optymalizacja-zus . org/optymalizacja-ko sztow-zusu

pozdra wiam wszystkich
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 54.156.76.187

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2018
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce