REKLAMA

CO SĄDZICIE O EUROPEJSKIM FUNDUSZU LEASINGOWYM?
ID: 28505

Ma ktoś leasing w EFL-ie?Proszę o opinie dobre i te złe. Może jakieś wskazówki?Nic konkretnego nie udało mi sie znaleść w archiwum tego forum

~Kinga
*.tktelekom.pl

Posty (190)

~uzytkownik
2018-12-28 11:34:02
nie polecam
jakiś czas temu wyleasingowałem naczepy. sprzedający wskazał mi przedstawiciela EFL który umowy do podpisania przyniósł po 3 dniach gdzie inny leasingodawca wałkował mnie dwa tygodnie i odmówił przyznania kredytu. naczepy użytkowałem do wnikliwej kontroli podczas której wyszło, że naczepy mają przepijane numery. jedna z naczep miała wcześniej nabite numery całkiem innej konstrukcji - cysterna spożywcza miała numery burtofiranki... ogólnie widać w tym wszystkim grupę zorganizowaną sprzedawca posrednik i co więcej w umowie naczepy zakupiłem z komisu który od sprzedającego jest położony jakiej 400 km no ale cóż mogłem zrobić zaliczki duże wpłacone samochody w leasingu trzeba płacić... wypowiedziana umowa sprawa do sądu... EFL mnie licytuje i mówi że wypowiedział umowę -a takiego pisma nie otrzymałem po resztą pierwszy wypowiedziałem umowę którą wysłaliśmy listem poleconym, na trzy maile EFL, do prawnika który się z nami kontaktował oraz do ich wewnętrznej windykacji. EFL ma swoje prawo które stanowią ponad prawo ustawodawcze... naczepy zostały zwrócone do EFL mają być zlicytowane a różnica kosztów mam być obciążony... Złodzieje w białych rękawiczkach
Bies
2018-12-28 11:37:38
Ja mogę spokojnie polecić. Wszystko przejrzyste.
~Przedsiębiorca
2019-01-04 16:16:42
EFL jest najgorszym leasingodawcą. Dramat. Oszukują klientów, jak tylko się da!!!
Pobierają podwójne opłaty za podatek od transportu, za ubezpieczenie. Jeśli nie zrobisz w EFL ubezpieczenia, to wystawią Ci fakturę 200 zł netto :-) (Chyba za ich straty) Masakra!!!
Nigdy już nie wezmę leasingu w EFL!!! i tak też radzę Wam.
EFL
2019-01-10 15:12:58
Szanowni Państwo,
dziękujemy za wszystkie uwagi. Jak już pisaliśmy, o dodatkowych opłatach staramy się informować w sposób przejrzysty i prosty oraz piszemy o tym w samej umowie. Jeśli mają Państwo poczucie, że w Państwa sprawie pojawiły się uchybienia z naszej strony, że zostali Państwo niewłaściwie potraktowani. Prosimy o kontakt z nami na: info@efl. com. pl. Każdą sprawę rozpatrujemy indywidualnie.
Pozdrawiamy, zespół EFL
EFL
2019-01-10 15:13:54
Panie Sebastianie,
to, co Pan napisał, jest dla nas niepokojące i nie mieści się w naszych standardach obsługi Klienta. Chcielibyśmy poznać Pana sprawę i ją wyjaśnić, dlatego prosimy, by napisał Pan do nas na: info@efl. com. pl.
Pozdrawiamy, zespół EFL
~Krzysztof
2019-02-13 08:49:57
Absolutnie odradzam! Wszystko dobrze do podpisania umowy a potem spadaj. Drugi leasing u nich i drugi raz zaginął im dowód rejestracyjny... !!! auto stoi miesiąc bez dokumentów w trase nie może wyjechać ale o płatności rat przypominają 2 tygodnie przed terminem. Ciekawe kto pokryje moje straty. I do tego tłumaczenie POCZTA choć nie potrafią podać numeru przesyłki. Jak powiedziałem żeby duplikat wyrobili to usłyszałem że na mój koszt!!! NIGDY WIĘCEJ!!!
EFL
2019-02-13 11:41:59
Panie Krzysztofie,
napisał Pan do nas na:info@efl. com. pl, dziękujemy.
Zajmiemy się sprawą, by ją wyjaśnić. Są to dla nas cenne uwagi, by w przyszłości eliminować tego typu niedociągnięcia. Proszę się z nami kontaktować właśnie poprzez tę skrzynkę.

Zespół EFL
~Krzysztof
2019-02-13 13:12:58
Do Zespołu EFL
Po dwóch tygodniach "odbijania się od muru" na Waszych infoliniach i różnych telefonach kontaktowych na tym forum znalazłem adres skrzynki. Może warto poinformować pracowników infolinii że coś takiego istnieje... Mam nadzieję że moja sprawa zostanie szybko rozwiązana a ja przestanę liczyć straty... Ciekaw jestem ile Państwu zajmie znalezienie mojego dowodu rejestracyjnego. Ja na razie zmarnowałem 3 tygodnie.
~Janusz
2019-02-13 13:36:42
" na razie zmarnowałem 3 tygodnie. "...

... a teraz HONOROWO...
przez 3 tygodnie nie pobierać opłaty
~Krzysztof
2019-02-20 11:31:03
28 dni... Tyle zajęła wymiana dowodu z dostarczeniem go do mnie. W tym czasie zdążyłem zapłacić jedną ratę i otrzymałem fakturę za następną... I z czego mam płacić skoro auto stało z winy EFL? Uprzedzając uwagę, tak w tej sprawie też napisałem na skrzynkę.
~Dawid
2019-03-08 09:26:44
Masakra,
4 miesiące leasingu i mam dość! chore dodatkowe opłaty ! W żadnym innym leasingu nie ma czegoś takiego! NIE POLECAM!
~seba
2019-03-18 14:12:34
Nigdy przenigdy nie biezcie w EFL. Tak bandyckie instytucji nie ma. Efl chce wypowiedziec mi umowę bo paniusoa zadzwoniła i wysłała mi pismo o nieterminowych wpłatach. Więc ja wysłałem im skany z banku ze każdą ratę wplacalem z tygodniowym wyprzedzeniem. Co ciekawe gdy poszedłem do oddziału to przedstawiciel pokazał mi moje wpłaty ze sa. nieterminowe ale najśmieszniejsze jest to ze. moja rata to 812 a u nich widnieje ze. ja wkładam co miesiąc ponad 900. Kabaret nie z tej ziemi. Podaję sprawę do sądu o wyłudzenie pieniędzy. Jak macie z. nimi problemy trzeba walczyć.
EFL
2019-03-18 21:50:51
Panie Sebastianie, przykro nam, że spotkał się Pan z taką sytuacją we współpracy z nami. Dziękujemy za informację, jest ona dla nas cenna, by podnosić standardy naszej obsługi. Jeśli chciałby Pan, byśmy sprawdzili tę sytuację, prosimy o kontakt na adres: info@efl. com. pl.

Zespół EFL
~Ang
2019-07-17 21:36:00
NIgdy więcej, wyłudzacze! ukryte koszty leasingu ukryte w tabeli opłat i prowizji!!! Absolutnie nie polecam! Kontakt z pracownikami bezskuteczny, nic nie potrafią wyjaśnić! Wszystkie dokumenty załatwia się za nich a pobierają "opłaty manipulacyjne" w wysokości przekraczającej jakiekolwiek stawki oficjalne urzędowe!! Wyłudzają pieniądze w ten sposób za wszystko!!
Tylko do sądu z nimi!!! Przede mną walka o wcześniejsze zakończenie umowy!!

Uwaga dodatkowo na wszystkie pozytywne wpisy - to trole!! Przykrywają niekorzystne opinie prawdziwe by statystyka była jak najlepsza, ale to fałszywy obraz!! Przestrzegam!@!! Mam opłacone wszystkie raty w terminach ale za wszystko EFL obciąża mnie dodatkowymi kosztami, wymyślonymi, za fikcyjne czynności. Podam ich do sądu za wyłudzanie pieniędzy!!!
~ZYCZLIWY
2019-08-23 11:24:09
Najgorsza firma leasingowa z jaka sie spotkalam. za wszystko licza sobie kase. Przetrzymuja i wszystko opuzniaja. Przelewy ida z tego samego konta co maja oni firma twierdzi ze pieniadze ksieguja sie 3 dni no smiech na sali. na infolini pracuja nie nazwe tego po imieniu ludzie ktorzy nie maja wogole pojecia gdzie pracuje. NIE POLECAM
qwer11
2019-08-28 15:53:32
Jest 08. 2019.
W EFL wciaz nic sie nie zmienilo. Potwierdzamy negatywne opinie innych forumowiczow. Przez 22 miesiace splacalismy busa idealnie na czas. Od 3 mieziecy mamy problem z plynnoscia ktory rozwiaze sie w 09. 2019. Kazda rate splacamy z ok dwutygodniowym opoznieniem. Co miesiac EFL wypowiada nam umowe i karze nam placic ponad 1000zl kary. W tym miesiacu poprosilismy abysmy zaplacili za sierpien i wrzesien do konca wrzesnia bo na pewno bedziemy mieli pieniadze. Pan KIEROWNIK na i folinii powiedzial ze nie sa i stytucja charytatywna. NIE POLECAMY NIKOMU. My nie sprawdzilismy opinii przed podpisaniem umowy. NIE ROBCIE TEGO BLEDU. SA INNE DUZO LEPSZE FIRMY
EFL
2019-08-29 10:38:10
Witamy,
nasze działania są zgodne z umową. W momencie opóźnienia w płatnościach wysyłamy przypomnienie listem poleconym i dodatkowo wydłużamy termin płatności o 5 dni.
Obie strony powinny wywiązywać się z zapisów umowy, jeśli tak się nie dzieje, prosimy o kontakt na adres: info@efl. com. pl, wtedy, jak poznamy więcej szczegółów, będziemy mogli zareagować.

Pozdrawiamy, Zespół EFL
~zorientowany
2019-08-29 14:01:07
Widzę że pretensje mają tylko ci, którzy nie płacili i zostali obciążeni kosztami lub odebrano im sprzęt. Ludzie stuknijcie się w łeb i zobaczcie co piszecie. Macie żal że ktoś chce swoje pieniądze lub sprzęt???
~zorientowany
2019-08-29 14:06:22
Mam kolejny już leasing w EFL i nie chcę innej firmy, a miałem w innych... Może to zasługa ludzi z Legnicy. Pan Przemek i Ilona to naprawdę ludzie profesjonalni !!! Pomogą i dobrze doradzą. Np wymiana dowodu, od ręki. Poczekałem pod urzędem, a P. Jerzy przyniósł mi do ręki za pół godz. Mniejsza wpłata czy pierwsza rata? Żaden problem. Nie wiem więc o co chodzi??? Chyba że chcecie auto bez płacenia...
~zorientowany
2019-08-29 14:07:21
Janusze biznesu...
~Luk
2019-09-01 00:34:58
NIGDY EFL. Styczeń 2018 biorę sprzęt z inter cars przez efl. miesiąc pozniej okazuje się że to bubel i nie spełnia tego co w umowie. Do października uszkadza się 5 razy w listopadzie oddaje urządzenie. Opiekun liesingu straszy mnie że ic to "duży gracz" i nie ma co muszę prosić żeby naprawili i płacić. Przełom roku producent oddaje pieniądze do ic. Ja dalej place... opiekun mówi że nic więcej mi nie pomoże i mam zgłaszać na efl reklamacje. Po kilku meilach straszy specjalista przysyła mi porozumienia trójstronne... druga strona porozumieniapkt 2.. "porozumienie wyczerpuje wszystkie roszczenia każdej ze stron"oczywiście ja mam spłacić jednorazowo sprzęt.. idealnie dbają o... dostawcę... Piszę że nie mogę tego podpisać ponieważ stracę wszystkie prawa do roszczeń... maj... wysyłam zadanie odstąpienia według kodeksu cywilnego. Dostaje rozliczenie z jednorazowa kwota spłaty całego leasingu... wplacam pieniądze... ale niestety sezon urlopowy sprawa stoi w miejscu... na dzień dzisiejszy podobno czekają na dokumenty zwrotne od dostawcy mi przychodzą wiadomości ze wystawiają kolejne raty... W międzyczasie dwonilem kilkadziesiąt razy na tą pseudo infolinie... nie dostałem ani jednej konkretnej odpowiedzi tylko że mogą wysłać maila pomagającego... nikt z działu którym jestem zainteresowany nie odbiera o nie mogą przełączyć... i mozge zadzwonić innym razem... naprawdę nikomu nie polecam mieszanki ic&efl jedni wciskają złom drudzy robią wszystko żeby ich "duży gracz" nie stracił... najgorsze w tym wszystkim jest to że w naszym kraju to jest legalne a ludzie jak ja mogą trafić na dno przez taką politykę tych firm...
EFL
2019-09-03 09:02:29
Witamy,
jeśli moglibyśmy pomóc w zaistniałej sytuacji, prosimy o przesłanie szczegółów umowy na adres: info@efl. com. pl

Pozdrawiamy, Zespół EFL
~Master
2019-09-11 12:27:28
Ostatni raz leasing w efl. To co się wyprawia przechodzi ludzkie pojęcie. Pieniądze wysłane kilka dni przed terminem płatności a zaksięgowane miesiąc i dzień po terminie i kara z automatu. Nikt nie umie wyjaśnić o co chodzi itd. Zero odpowiedzi na wysłane pismo choć w mailu zwrotnym było że termin do 7 dni. To jest ku... Dramat.
EFL
2019-09-11 17:00:55
Witamy,
w momencie opóźnienia w płatnościach wysyłamy przypomnienie listem poleconym i dodatkowo wydłużamy termin płatności o 5 dni. Jeśli możemy pomóc wyjaśnić sprawę, prosimy o kontakt na adres: info@efl. com. pl
Pozdrawiamy, Zespół EFL
Ł ysy
2019-09-20 10:01:33
Jeżeli działania EFL są zgodne z umową, jedynym wyjściem jest nie podpisywać z nimi umów. Wszystko w temacie. Rynek szybko zweryfikuje "umowy ".
Szkoda, że większość klientów nie potrafi czytać.
Ten twór zwany EFL dawno powinien zniknąć z rynku.

1

Ł ysy
2019-09-20 10:13:41
W moim przypadku hitem bezczelności i bezprawia było żądanie zapłaty za cały rok podatku drogowego i ubezpieczenia. Umowa kończyła się 28 lutego.
Wesołe było również uzasadnienie stanowiska :"takie mamy procedury ".
Skoro mają takie procedury tylko pogratulować. Więcej ode mnie nie dostaną złotówki.
Zdarzenie miało miejsce na przełomie wieków.

1

~Kamil
2019-10-03 21:57:16
Nie polecam tego leasingu nie idzie się z nimi dogadać jak są problemy finansowe zrywają umowę i kasują za wznowienie szukajcie innych leasingow miałem w 4 ( millenium BZwbk idea EFL) bywało różnie z płatnościami tylko EFL wymawiał umowę i zadał zapłaty za wznowienie nie polecam
EFL
2019-10-04 10:02:20
Witam, jesteśmy na rynku 28 lat, jesteśmy stabilną firmą. Umowa jest dwustronna i obie strony powinny ją respektować. Zawsze przypominamy o płatnościach, wydłużamy termin dodatkowo o 5 dni, ponieważ zależy nam na kontynuowaniu umowy przez Klienta.

Zespół EFL
~Zołza
2019-10-14 22:32:14
Witam ja również nie polecam Efl, wszystko fajnie jak płacisz w terminie, ale wiadomo że w biznesie bywa również, mieliśmy chwilowy zator finansowy i nie zaprzecza że mieliśmy opóźnienia a umowa mówi że trzeba płacić w terminie, i że kary wogóle, ale kurcze trochę ludzkiego podejścia do ludzi do sprawy trzeba a tam jary kary i płać, jak zapłacisz wznowimy umowę, a pieniądze nie małe, no na tym właśnie ta firma żeruje, zrobić takie zapisy w umowie żeby jak najwięcej wydoić z klienta, jeśli nie musicie omijajcie ich szerokim łukiem, o tym że nie idzie się dogadać z nimi świadczy ilość aut na aukcji
~mati
2019-10-14 23:36:01
kiedys, przejmowalem zestaw leasingowy, efl wyrazil zgode dal zielone swiatko, zrobilem wszystkie wplaty itd, poprzedniemu leasingobiorcy dalem 30 000 odstepnego, i mam zestaw, ale co dalej przepisanie leasingu trwa 3 miesiace, dramat, cale szczescie ze pozniej nie bylo juz problemow
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.228.21.186

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2019
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce