CO SĄDZICIE O EUROPEJSKIM FUNDUSZU LEASINGOWYM?
ID: 28505

Ma ktoś leasing w EFL-ie?Proszę o opinie dobre i te złe. Może jakieś wskazówki?Nic konkretnego nie udało mi sie znaleść w archiwum tego forum

~Kinga
*.tktelekom.pl

Posty (150)

~Michallo78
2017-05-08 10:22:57
EFL nie jest uczciwą firmą. Wyłudzają pieniądze na czym się da.
Przykłady:
9 na 10 faktur jakie dostaję pocztą, dostaję od razu z listem o przekroczeniu terminy zapłaty i naliczeniem noty odsetkowej oraz kosztów upomnienia.
Jak już zapłaciłem na czas ratę, zanim jeszcze dostałem fakturę, to się okazało, że mam jeszcze kolejne opłaty od wcześniejszych "spóźnionych" opłat na kilka/kilkanaście złotych.
Mimo, że pytałem się na infolinii o swoje całkowite zadłużenie i dostawałem mailem "całe" zestawienie, które w całości opłaciłem. Zapewniali mnie też, że nie ma w systemie żadnych więcej opłat należnych..
I co zrobiła wspaniała firma EFL? Odliczyła sobie te koszty od raty leasingowej, którą zapłaciłem i opisałem w przelewie. Za niedopłatę na parę złotych raty raty dostałem kolejne upomnienie na kilkadziesiąt złotych...
No i fakt, który tu poruszyło wiele osób:
raz jeden, w wakacje 2016 nie byliśmy w stanie zapłacić raty na czas, bo po prostu nie mieliśmy środków na koncie (Członkowie Stowarzyszenia nie popłacili składek w wakacje)
Jesteśmy organizacją NGO, finansowo stoimy różnie, najczęściej koło zera, bo takie są założenia tego rodzaju działalności, i realia polskie też nie umożliwiają aby znacząco od tego odbiec, mamy jedno auto w leasingu, bo na więcej nas nie stać, a mieć auto musimy, aby się przemieszczać ze szkoły do szkoły prowadząc zajęcia sportowe dla dzieciaków. Skontaktowała się ze mną Pani z działu windykacji, 2-3 dni przed terminem zapłaty kolejnej raty, z informacją, że umowa zostanie rozwiązana jeśli do tego czasu nie zapłacimy zaległej raty.
Poprosiłem ją o przesunięcie terminu o 2 czy 3 dni. Zgodziła się na to i obiecała, że jeśli zapłacę w tym terminie to do rozwiązania umowy nie dojdzie.
Wykonaliśmy setki telefonów, aby ściągnąć od członków Stowarzyszenia, w wakacje należne składki.
Udało nam się ostatniego dnia wyznaczonego terminu zapłacić ratę i wysłać potwierdzenie.
Dzień po tym "system" wygenerował list o rozwiązaniu umowy i nakazie zwrotu pojazdu. Data nadania listu - 2 dni po terminie kiedy została rata opłacona.
2 dni później ten sam system wysłał list o zgodzie na wznowienie umowy i nakazie zapłaty na ponad 1100zł
Oba listy dostałem jednego dnia.
Złożyłem reklamację powołując się na rozmowę z pracownikiem. Oczywiście mimo nawet jej ponowienia i wsparcia ze strony agenta EFL, została ona odrzucona.
Argument - wiążące są warunki umowy, a nie ustalenia, i że niby pracownik nie mógł mi czegoś takiego obiecać i ustalić ze mną, powołanie się na zapis rozmowy nic nie dało.
Procedura reklamacyjna trwała prawie 3 miesiące, przez które tej kary nie płaciłem, za to płaciłem wszystkie raty na czas.
Po ostatnim negatywnym rozpatrzeniu reklamacji, znów dostałem chyba ze 4 listy na raz.
W tym o ponownym rozwiązaniu umowy...
Co się okazało? Mimo, że od 2 kolejnych rat nie była ta opłata za wznowienie umowy odliczona, to postanowili sobie od 3 raty już ją odliczyć.
A ponieważ spóźniłem się o 1 dzień z zapłatą kolejnej raty, była to dla nich podstawa do kolejnego rozwiązania umowy...

Przestrzegam więc przed tą firmą, chyba, że macie pełną kasę pieniędzy i kompetentne osoby, które zawsze pilnują płatności na czas. Jak z finansami bywa u Was różnie, to wybierzcie zdecydowanie inną firmę.

Wcześniej mieliśmy 2 razy auto w Mleasingu (wcześniej BreLeasingu) i psioczyłem na opłatę za upomnienia koło 40zł, jak się spóźniłem 2-3 dni z opłatą, ale nidy przez ponad 8 lat nie została nam rozwiązana umowa, a zdarzały się i tam trudne momenty i brak opłat przez 2 miesiące z powodu braku środków. Tam jednak można było się dogadać, ustalić dodatkowy termin spłaty i wystarczyło się z tego wywiązać..
~Joanna
2017-06-02 15:26:34
Ostrzegam nie podpisujcie z tym leasingiem umów!!! Mówią, że w tydzień załatwią sprawę, załatwiają 3 tygodnie, a końca nie widać!!! Olewają już po 1 wpłacie, wpłaty wstępnej - zw. czynszu inicjalnego!!!
~Radek
2017-11-13 11:59:34
OSTRZEGAM WSZYSTKICH NIE ZAWIERAJCIE UMOW Z EFL TO SA ZLODZIEJE I LEGALNA GANGSTERKA. MAMY Z NIMI SPRAWE ZA SAMOCHOD, KTORY BYL WZIETY OD NICH W 1999R PO 10-CIU LATACH CHCA OGROMNYCH PIENIEDZY ZA NIEWIADOMO CO
ZA POLUBOWNE ZALATWIENIE SPRAWY CHCA 80, 000ZL W CALOSCI
LUB 100, 000ZL W 4 ROWNYCH RATACH
LUB 120, 000ZL W 5 ROWNYCH LATACH
CALA NASZA RODZINA POLEGLA W GRUZACH LACZNIE ZE ZDROWIEM STRACONYM Z TYMI Ka*alIAMI !!!
JAK KTOS MA ZAPYTANIA TO PROSZE PISAC NA AG2@ONET. EU
SPRAWA JEST U MINISTRA ZIOBRO !!! WSZYSTKO W TOKU MAM NADZIEJE ZE WLACZY SIE DO SPRAWY CBA !!!
~EWELINA
2018-01-11 12:12:52
ZŁODZIEJE I NACIAGACZE, MÓJ LEASING Z EFL SKONCZY SIĘ ROZPRAWĄ SĄDOWĄ!!! OSTRZEGAM
~filou
2018-01-11 12:21:17
A ja sprzedalem stodole ktora slozyla mi za warsztat naprawczy Tira i wyrownalem rachunek z EFL
PiotrKosinskiEFL
2018-02-07 14:01:42
Szanowni Państwo,
Staramy się w EFL dołożyć wszelkich starań, by nasza oferta była przejrzysta, a zasady proste. Zawsze z chęcią odpowiadamy na pytania Klientów czy potencjalnych Klientów. Wszystkie wątpliwości można wyjaśnić, zanim podejmie się decyzje. Jeżeli pomimo wszystko zdarzy się nam jakiś błąd i uważają Państwo, że zostali niewłaściwie potraktowani 8211; proszę wysłać swoje uwagi na adres: reklamacje@efl. com. pl Tylko w ten sposób, w bezpośrednim kontakcie i znając konkretną sprawę, możemy spróbować odpowiednio zareagować.
Pozdrawiam,
Piotr Kosiński, EFL
~xxxxx
2018-02-07 17:17:04
miałem nie polecam
~precz z leasingiem
2018-02-07 18:45:04
Wszystko co tu opisane się zgadza, najlepszy manewr: mieliśmy ubezpieczenie na ciągnik w EFL-u zapłaciliśmy w całości potem wykupiliśmy samochód po pół roku Pzu upomina się o druga rate składki!!! Jak się okazało EFL opłacił tylko połowę polisy a zapłaciliśmy za całośc!!! nikomu nie polecam najgorszemu wrogowi!!!Reklamacja ciągnie się do dzisiaj
~gbur
2018-03-18 15:48:10
Szkoda całkowita. Fajne auto i do zrobienia. Babie z EFL tylko zależało jak najszybciej go odebrać. Bo ogromne będą koszty postoju u dilera a ona ma akurat lawetę do Wrocławia. Postój w halii nic nie kosztował, miejscowe chłopaki nie chcieli nawet flaszki. Jak dostała auto to bez kontaktu przez 2 tygodnie, zero informacji. Dostępu do platformy aukcyjnej brak. Tam na styku PZU - EFL musi się nieźle dziać.
~Stefan
2018-03-22 12:38:29
Witam panie Piotrze Kosiński. Z uwagi, iż znacznie udziela się pan na forum w trosce o jak najlepszy wizerunek firmy, którą pan przedstawia proszę o udzielenie odpowiedzi na dwa proste pytania. Pytanie 1 co dzieje się ze znaczną nadwyżką ze sprzedaży pojazdu ciągnika siodłowego na aukcjach poleasingowych Centrum Sprzedaży Poleasingowej. Czy taka nadwyżka traktowana jest przez pana firmę jako zysk? . Pytanie 2 Czy w przypadku znacznej nadwyżki ze sprzedaży pojazdu ciągnika siodłowego nadwyżka może być zaspokojeniem zobowiązań na drugiej rozwiązanej umowie leasingowej naczepa. Dziękuje bardzo za odpowiedz.
~Andrzej z
2018-04-09 11:41:06
Dramat, odradzam za wcześniejsze zakończenie i wykup przy zamknięciu działalności robią kalkuklację + 50% nie wiadomo na jakiej podstawie! Nie polecam
~Miko
2018-05-19 18:32:21
U mnie EFL się sprawdziło. Bezproblemowo, sprawnie. Samochód daje radę, przebieg niski, cena była okazyjna. Jeżdżę już rok.

1

~Tranwek
2018-05-22 11:01:02
EFL-?Omijajcie ich z daleka spóźnisz się kilka dni z wpłata i już wypowiadają umowę a za przywrócenie i kontynuację 1100zl popaprancy. podam przyklad-zis wpłacam kilka dni po terminie za 2 dni dostaje wypowiedzenie umowy, dzwonię do nich mówią że wszystko jest ok. a po tygodniu pismo abym wpłacił 1100zl za przywrócenie mnie do umowy a jak nie to rozwiązują całkowicie i zabierają sprzęt. Moze by się ktoś nimi zajął?
~DIXI
2018-05-22 11:37:19
tranwek bo jak sie bierze na siebie jakies zobowiązania to sie płaci przed terminem a nie po terminie
~EDEK
2018-05-22 15:19:18
Odradzam zaczną się problemy jak nie będą raty płacone. Zacznie dzwonić do Ciebie Pan Jurii i dawaj auta albo Pani prawnik z firmy lindorff i straszyć sprawą w sądzie i prokuraturą. Nawet nie chcą słyszeć o ugodzie wpłatach. Szkoda nerwów na tą firmę mam auta w Alior czy Getin bank tam Cię rozumieją opóźnienia w ratach mam po 60 tyś i da się rozmawiać. W eflu 1500 zł i wypowiadają umowy złodzieje. Odradzam jeśli trzeba podam nr do siebie doradze
~DIXI
2018-05-22 15:36:06
edek zacznij jezdzic za normalne pieniądze a nie będziesz miał zaległosci w ratach skoro nie wyrabiasz na leasing to juz widze jak ty placisz ZUS i wypłaty dla kierowców, ale cóz niech okolica widzi jaki z ciebie biznesmen, nie ma sie co dziwic ze potem takich jak ty nazywają dziad transy
~EDEK
2018-05-22 15:48:23
DIXI mam 2. 5e/km to normalna stawka. Nie w tym był problem
~DIXI
2018-05-22 16:15:09
masz 2, 5 eur i jeszcze zalegasz z ratami? niezły bajkopisarz z ciebie
~Gajos
2018-05-27 12:26:03
Ja nie ma do EFL zastrzeżeń. Korzystałem, bo znajomy polecił i wszystko poszło bez problemu. Fakt, nie wiem, jak się z nimi załatwia sprawy, jak ma się problemy typu opóźnienia finansowe itp., bo udało mi się realizować wszystko planowo zgodnie z umową i harmonogramem.
~LUKI
2018-06-15 12:13:29
NIE POLECAM EFL POTRZYMUJE WSZYSTKIE POPRZEDNIE WYPOWIEDZI, WSZYSTKO SIE ZGADZA, CZYCHAJA NA AUTA KTÓRE MAJĄ 1LUB 2 RATY JESZCZE DO ZAPŁATY, I ODBIERAJA SPRZET
~Efl to zart
2018-08-03 10:46:30
Efl...
Plus - dają Leasing każdemu. I tyle.
Jeżeli nie jest to Twoja ostatnia deska ratunku, to nigdy, przenigdy nie bierz tam leasingu!!!
Opłaty za wszystko, portal, SMS, wcześniejsza spłata, obsługa szkody, a no i ich ulubiona MANIPULACYJNA. Opłatę manipulacyjna nalicza Ci za rozwiązanie umowy, które następuje jak się spóźnisz ze spłata choć jeden dzień!!! Aby wznowić Leasing i nie płacić ich chorych kar - spłata pozostałych rat + 25% ich wartości, musisz każdorazowo zaplacic 1200zl!!! Infolinia - chamy i prostaki. Nic załatwić się nie da. Przelew wpłynie dzień później - tłumacza ze musisz liczyć się z księgowaniem i cyk opłata manipulacyjna!!!

1

pawel744
2018-08-03 12:38:16
~Efl to zart
2018-08-03 10:46:30

Dokładni e tak to wygląda.
Nie polecam
EFL
2018-08-03 13:55:45
Dzień dobry. Dziękujemy za uwagi dotyczące współpracy. Odnosząc się do opłat dodatkowych - o wszystkich staramy się informować naszych Klientów w sposób przejrzysty i czytelny, między innymi w samej umowie. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu na adres: info@efl. com. pl lub telefonicznego kontaktu z naszą infolinią pod nr 801 404 444 (czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00). Postaramy się pomóc w wyjaśnieniu sytuacji. Pozdrawiamy, EFL
~faq
2018-08-03 14:11:05
To dopiero żart... !!!

Efl ten wywód brzmi jak tłumaczenie Marcina Plichty o podpisywaniu umów Amber Gold.

2

~Parabank
2018-08-13 12:12:05
Tylko de*il weźmie tam Leasing Europejski Fundusz leasingowy to dla takich ludzi co nigdzie nie dostał a poszedł do Parabanku. Bo ten leasing jest jak Parabank. Pierwszy i ostatni Raz korzystam z niego i pozdrawiam kobiety które tam pracują Pięknie są Szkolone by móc perfekcyjnie gnębić ludzi - jak z taką porozmawiasz to masz ochotę oddać im auto i wsadźcie sobie w dupxx. Bardziej przypomina to Parabank.
~TRUCK
2018-08-23 16:06:11
EFL NIE POLECAM NAJGORSZEMU WROGOWI
matrixng
2018-09-12 07:56:46
Jakis kontakt z P. Radkiem można?
matrixng
2018-09-12 07:58:29
Jakis kontakt do P. Radka można?
~polanski
2018-10-14 10:25:24
nie atrakcyjni wsrod innych towarzystw leasingowych. SIEDLCE oblesna baba, probowala wyludzic informacje odemnie wogole. izrael. OMijac Panowie jest tyle normalnych bankow
~Przewoźnik
2018-10-22 15:39:38
Chciałbym potwierdzić negatywne opinie o EFL. Tak naprawdę firma zarabia na wypowiadaniu umów. Za opłatą dochodzącą do 20 procent zaległości przywracają umowę i tak w koło panie Dzieju... Mam leasingi w paru firmach i tylko w EFL problemy. W pozostałych firmach ( ot, choćby Idea) wymagane jest terminowe płacenie, co jest naturalne. Oczywistym jest, że również wymaga się odsetek za zwłokę, bo przecież nikt nie daje pieniędzy za darmo. Ale tylko EFL nie ma zrozumienia dla sytuacji leasingobiorcy. Wynika to z faktu, że firma ta pobiera wygórowane opłaty za wznowienie umów, dlatego tak chętnie i szybko umowy wypowiadają.
REKLAMA
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 54.92.160.119

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2018
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce