REKLAMA

CO SĄDZICIE O EUROPEJSKIM FUNDUSZU LEASINGOWYM?
ID: 28505

Ma ktoś leasing w EFL-ie?Proszę o opinie dobre i te złe. Może jakieś wskazówki?Nic konkretnego nie udało mi sie znaleść w archiwum tego forum

~Kinga
*.tktelekom.pl

Posty (145)

~zzzzzzzz
2016-04-18 19:49:01
~właścicielka małej firmy. Proste, nie czytałaś albo nie zrozumiałaś umowy.
~s. krupa
2016-06-14 09:01:15
O EFL sądzę jak najgorzej. Są podstępni, nieuczciwi i na klienta dybią aby go obrobić z gotówki na wszelki możliwy sposób. Są nieprzyjaźni. Są jak pająk co utkał sieć i czyha na naiwnego klienta. Przestrzegam przed EFL jak przed zarazą. I niech kto nie myśli, że będzie cwańszy. Oni tam godzinami, dniami, miesiącami i latami ćwiczą sztuczki. Bo z tego żyją, oszwabić, wcisnąć ile się tylko uda. Należnie czy nie. Precz z EFL.
~pak
2016-08-03 20:21:37
wszyscy co opisuja swoje wypociny o efl. uwazacie ze mozna wziac autko i nie placic pol roku hmmm. transport ze stada baranów na naczepie zlece do przewiezienia za freee
~Józef Łuków
2017-01-17 14:45:13
Dziadostwo EFl jeszcze raz dziadostwo wszędzie maile i czekania po 15 dni na odpowiedz!!!polecam pko leasing cisza spokoj wszystko mozna załatwic a nie jak w EFL czekac az Pani w słuchawce raczy byc na tyle uprzejma zeby zając sie daną sprawą. nigdy wiecej EFL!!!
~Grzegorz
2017-02-16 09:17:44
Omijać z daleka twór pod nazwą EFL. Od miesiąca staram się o wydłużenie rat z 3 lat do 5. Skierowali mnie do Departamentu Kredytów Trudnych (nie wiem dlaczego). Pan z tego departamentu, po kilkunastu dniach wysłał maila, że nie ma możliwości wydłużenia. Nie podał żadnego konkretnego powodu (nie bo nie i tyle). Napisałem ponownie do niego i znowu to samo nie to nie. A przecież każdy może mieć przejściowe poślizgi w finansach. Chyba dążą do tego, że jak się będę spóźniał to będą na niby rozwiązywać umowę i będą wystawiać za przywrócenie 900zł opłaty. Innego logicznego wyjaśnienia działania Pana z departamentu nie ma.
~Michallo78
2017-05-08 10:22:57
EFL nie jest uczciwą firmą. Wyłudzają pieniądze na czym się da.
Przykłady:
9 na 10 faktur jakie dostaję pocztą, dostaję od razu z listem o przekroczeniu terminy zapłaty i naliczeniem noty odsetkowej oraz kosztów upomnienia.
Jak już zapłaciłem na czas ratę, zanim jeszcze dostałem fakturę, to się okazało, że mam jeszcze kolejne opłaty od wcześniejszych "spóźnionych" opłat na kilka/kilkanaście złotych.
Mimo, że pytałem się na infolinii o swoje całkowite zadłużenie i dostawałem mailem "całe" zestawienie, które w całości opłaciłem. Zapewniali mnie też, że nie ma w systemie żadnych więcej opłat należnych..
I co zrobiła wspaniała firma EFL? Odliczyła sobie te koszty od raty leasingowej, którą zapłaciłem i opisałem w przelewie. Za niedopłatę na parę złotych raty raty dostałem kolejne upomnienie na kilkadziesiąt złotych...
No i fakt, który tu poruszyło wiele osób:
raz jeden, w wakacje 2016 nie byliśmy w stanie zapłacić raty na czas, bo po prostu nie mieliśmy środków na koncie (Członkowie Stowarzyszenia nie popłacili składek w wakacje)
Jesteśmy organizacją NGO, finansowo stoimy różnie, najczęściej koło zera, bo takie są założenia tego rodzaju działalności, i realia polskie też nie umożliwiają aby znacząco od tego odbiec, mamy jedno auto w leasingu, bo na więcej nas nie stać, a mieć auto musimy, aby się przemieszczać ze szkoły do szkoły prowadząc zajęcia sportowe dla dzieciaków. Skontaktowała się ze mną Pani z działu windykacji, 2-3 dni przed terminem zapłaty kolejnej raty, z informacją, że umowa zostanie rozwiązana jeśli do tego czasu nie zapłacimy zaległej raty.
Poprosiłem ją o przesunięcie terminu o 2 czy 3 dni. Zgodziła się na to i obiecała, że jeśli zapłacę w tym terminie to do rozwiązania umowy nie dojdzie.
Wykonaliśmy setki telefonów, aby ściągnąć od członków Stowarzyszenia, w wakacje należne składki.
Udało nam się ostatniego dnia wyznaczonego terminu zapłacić ratę i wysłać potwierdzenie.
Dzień po tym "system" wygenerował list o rozwiązaniu umowy i nakazie zwrotu pojazdu. Data nadania listu - 2 dni po terminie kiedy została rata opłacona.
2 dni później ten sam system wysłał list o zgodzie na wznowienie umowy i nakazie zapłaty na ponad 1100zł
Oba listy dostałem jednego dnia.
Złożyłem reklamację powołując się na rozmowę z pracownikiem. Oczywiście mimo nawet jej ponowienia i wsparcia ze strony agenta EFL, została ona odrzucona.
Argument - wiążące są warunki umowy, a nie ustalenia, i że niby pracownik nie mógł mi czegoś takiego obiecać i ustalić ze mną, powołanie się na zapis rozmowy nic nie dało.
Procedura reklamacyjna trwała prawie 3 miesiące, przez które tej kary nie płaciłem, za to płaciłem wszystkie raty na czas.
Po ostatnim negatywnym rozpatrzeniu reklamacji, znów dostałem chyba ze 4 listy na raz.
W tym o ponownym rozwiązaniu umowy...
Co się okazało? Mimo, że od 2 kolejnych rat nie była ta opłata za wznowienie umowy odliczona, to postanowili sobie od 3 raty już ją odliczyć.
A ponieważ spóźniłem się o 1 dzień z zapłatą kolejnej raty, była to dla nich podstawa do kolejnego rozwiązania umowy...

Przestrzegam więc przed tą firmą, chyba, że macie pełną kasę pieniędzy i kompetentne osoby, które zawsze pilnują płatności na czas. Jak z finansami bywa u Was różnie, to wybierzcie zdecydowanie inną firmę.

Wcześniej mieliśmy 2 razy auto w Mleasingu (wcześniej BreLeasingu) i psioczyłem na opłatę za upomnienia koło 40zł, jak się spóźniłem 2-3 dni z opłatą, ale nidy przez ponad 8 lat nie została nam rozwiązana umowa, a zdarzały się i tam trudne momenty i brak opłat przez 2 miesiące z powodu braku środków. Tam jednak można było się dogadać, ustalić dodatkowy termin spłaty i wystarczyło się z tego wywiązać..
~Joanna
2017-06-02 15:26:34
Ostrzegam nie podpisujcie z tym leasingiem umów!!! Mówią, że w tydzień załatwią sprawę, załatwiają 3 tygodnie, a końca nie widać!!! Olewają już po 1 wpłacie, wpłaty wstępnej - zw. czynszu inicjalnego!!!
~Radek
2017-11-13 11:59:34
OSTRZEGAM WSZYSTKICH NIE ZAWIERAJCIE UMOW Z EFL TO SA ZLODZIEJE I LEGALNA GANGSTERKA. MAMY Z NIMI SPRAWE ZA SAMOCHOD, KTORY BYL WZIETY OD NICH W 1999R PO 10-CIU LATACH CHCA OGROMNYCH PIENIEDZY ZA NIEWIADOMO CO
ZA POLUBOWNE ZALATWIENIE SPRAWY CHCA 80, 000ZL W CALOSCI
LUB 100, 000ZL W 4 ROWNYCH RATACH
LUB 120, 000ZL W 5 ROWNYCH LATACH
CALA NASZA RODZINA POLEGLA W GRUZACH LACZNIE ZE ZDROWIEM STRACONYM Z TYMI Ka*alIAMI !!!
JAK KTOS MA ZAPYTANIA TO PROSZE PISAC NA AG2@ONET. EU
SPRAWA JEST U MINISTRA ZIOBRO !!! WSZYSTKO W TOKU MAM NADZIEJE ZE WLACZY SIE DO SPRAWY CBA !!!
~EWELINA
2018-01-11 12:12:52
ZŁODZIEJE I NACIAGACZE, MÓJ LEASING Z EFL SKONCZY SIĘ ROZPRAWĄ SĄDOWĄ!!! OSTRZEGAM
~filou
2018-01-11 12:21:17
A ja sprzedalem stodole ktora slozyla mi za warsztat naprawczy Tira i wyrownalem rachunek z EFL
PiotrKosinskiEFL
2018-02-07 14:01:42
Szanowni Państwo,
Staramy się w EFL dołożyć wszelkich starań, by nasza oferta była przejrzysta, a zasady proste. Zawsze z chęcią odpowiadamy na pytania Klientów czy potencjalnych Klientów. Wszystkie wątpliwości można wyjaśnić, zanim podejmie się decyzje. Jeżeli pomimo wszystko zdarzy się nam jakiś błąd i uważają Państwo, że zostali niewłaściwie potraktowani 8211; proszę wysłać swoje uwagi na adres: reklamacje@efl. com. pl Tylko w ten sposób, w bezpośrednim kontakcie i znając konkretną sprawę, możemy spróbować odpowiednio zareagować.
Pozdrawiam,
Piotr Kosiński, EFL
~xxxxx
2018-02-07 17:17:04
miałem nie polecam
~precz z leasingiem
2018-02-07 18:45:04
Wszystko co tu opisane się zgadza, najlepszy manewr: mieliśmy ubezpieczenie na ciągnik w EFL-u zapłaciliśmy w całości potem wykupiliśmy samochód po pół roku Pzu upomina się o druga rate składki!!! Jak się okazało EFL opłacił tylko połowę polisy a zapłaciliśmy za całośc!!! nikomu nie polecam najgorszemu wrogowi!!!Reklamacja ciągnie się do dzisiaj
~gbur
2018-03-18 15:48:10
Szkoda całkowita. Fajne auto i do zrobienia. Babie z EFL tylko zależało jak najszybciej go odebrać. Bo ogromne będą koszty postoju u dilera a ona ma akurat lawetę do Wrocławia. Postój w halii nic nie kosztował, miejscowe chłopaki nie chcieli nawet flaszki. Jak dostała auto to bez kontaktu przez 2 tygodnie, zero informacji. Dostępu do platformy aukcyjnej brak. Tam na styku PZU - EFL musi się nieźle dziać.
~Stefan
2018-03-22 12:38:29
Witam panie Piotrze Kosiński. Z uwagi, iż znacznie udziela się pan na forum w trosce o jak najlepszy wizerunek firmy, którą pan przedstawia proszę o udzielenie odpowiedzi na dwa proste pytania. Pytanie 1 co dzieje się ze znaczną nadwyżką ze sprzedaży pojazdu ciągnika siodłowego na aukcjach poleasingowych Centrum Sprzedaży Poleasingowej. Czy taka nadwyżka traktowana jest przez pana firmę jako zysk? . Pytanie 2 Czy w przypadku znacznej nadwyżki ze sprzedaży pojazdu ciągnika siodłowego nadwyżka może być zaspokojeniem zobowiązań na drugiej rozwiązanej umowie leasingowej naczepa. Dziękuje bardzo za odpowiedz.
~Andrzej z
2018-04-09 11:41:06
Dramat, odradzam za wcześniejsze zakończenie i wykup przy zamknięciu działalności robią kalkuklację + 50% nie wiadomo na jakiej podstawie! Nie polecam
~Miko
2018-05-19 18:32:21
U mnie EFL się sprawdziło. Bezproblemowo, sprawnie. Samochód daje radę, przebieg niski, cena była okazyjna. Jeżdżę już rok.

1

~Tranwek
2018-05-22 11:01:02
EFL-?Omijajcie ich z daleka spóźnisz się kilka dni z wpłata i już wypowiadają umowę a za przywrócenie i kontynuację 1100zl popaprancy. podam przyklad-zis wpłacam kilka dni po terminie za 2 dni dostaje wypowiedzenie umowy, dzwonię do nich mówią że wszystko jest ok. a po tygodniu pismo abym wpłacił 1100zl za przywrócenie mnie do umowy a jak nie to rozwiązują całkowicie i zabierają sprzęt. Moze by się ktoś nimi zajął?
~DIXI
2018-05-22 11:37:19
tranwek bo jak sie bierze na siebie jakies zobowiązania to sie płaci przed terminem a nie po terminie
~EDEK
2018-05-22 15:19:18
Odradzam zaczną się problemy jak nie będą raty płacone. Zacznie dzwonić do Ciebie Pan Jurii i dawaj auta albo Pani prawnik z firmy lindorff i straszyć sprawą w sądzie i prokuraturą. Nawet nie chcą słyszeć o ugodzie wpłatach. Szkoda nerwów na tą firmę mam auta w Alior czy Getin bank tam Cię rozumieją opóźnienia w ratach mam po 60 tyś i da się rozmawiać. W eflu 1500 zł i wypowiadają umowy złodzieje. Odradzam jeśli trzeba podam nr do siebie doradze
~DIXI
2018-05-22 15:36:06
edek zacznij jezdzic za normalne pieniądze a nie będziesz miał zaległosci w ratach skoro nie wyrabiasz na leasing to juz widze jak ty placisz ZUS i wypłaty dla kierowców, ale cóz niech okolica widzi jaki z ciebie biznesmen, nie ma sie co dziwic ze potem takich jak ty nazywają dziad transy
~EDEK
2018-05-22 15:48:23
DIXI mam 2. 5e/km to normalna stawka. Nie w tym był problem
~DIXI
2018-05-22 16:15:09
masz 2, 5 eur i jeszcze zalegasz z ratami? niezły bajkopisarz z ciebie
~Gajos
2018-05-27 12:26:03
Ja nie ma do EFL zastrzeżeń. Korzystałem, bo znajomy polecił i wszystko poszło bez problemu. Fakt, nie wiem, jak się z nimi załatwia sprawy, jak ma się problemy typu opóźnienia finansowe itp., bo udało mi się realizować wszystko planowo zgodnie z umową i harmonogramem.
~LUKI
2018-06-15 12:13:29
NIE POLECAM EFL POTRZYMUJE WSZYSTKIE POPRZEDNIE WYPOWIEDZI, WSZYSTKO SIE ZGADZA, CZYCHAJA NA AUTA KTÓRE MAJĄ 1LUB 2 RATY JESZCZE DO ZAPŁATY, I ODBIERAJA SPRZET
~Efl to zart
2018-08-03 10:46:30
Efl...
Plus - dają Leasing każdemu. I tyle.
Jeżeli nie jest to Twoja ostatnia deska ratunku, to nigdy, przenigdy nie bierz tam leasingu!!!
Opłaty za wszystko, portal, SMS, wcześniejsza spłata, obsługa szkody, a no i ich ulubiona MANIPULACYJNA. Opłatę manipulacyjna nalicza Ci za rozwiązanie umowy, które następuje jak się spóźnisz ze spłata choć jeden dzień!!! Aby wznowić Leasing i nie płacić ich chorych kar - spłata pozostałych rat + 25% ich wartości, musisz każdorazowo zaplacic 1200zl!!! Infolinia - chamy i prostaki. Nic załatwić się nie da. Przelew wpłynie dzień później - tłumacza ze musisz liczyć się z księgowaniem i cyk opłata manipulacyjna!!!

1

pawel744
2018-08-03 12:38:16
~Efl to zart
2018-08-03 10:46:30

Dokładni e tak to wygląda.
Nie polecam
EFL
2018-08-03 13:55:45
Dzień dobry. Dziękujemy za uwagi dotyczące współpracy. Odnosząc się do opłat dodatkowych - o wszystkich staramy się informować naszych Klientów w sposób przejrzysty i czytelny, między innymi w samej umowie. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu na adres: info@efl. com. pl lub telefonicznego kontaktu z naszą infolinią pod nr 801 404 444 (czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00). Postaramy się pomóc w wyjaśnieniu sytuacji. Pozdrawiamy, EFL
~faq
2018-08-03 14:11:05
To dopiero żart... !!!

Efl ten wywód brzmi jak tłumaczenie Marcina Plichty o podpisywaniu umów Amber Gold.

2

~Parabank
2018-08-13 12:12:05
Tylko de*il weźmie tam Leasing Europejski Fundusz leasingowy to dla takich ludzi co nigdzie nie dostał a poszedł do Parabanku. Bo ten leasing jest jak Parabank. Pierwszy i ostatni Raz korzystam z niego i pozdrawiam kobiety które tam pracują Pięknie są Szkolone by móc perfekcyjnie gnębić ludzi - jak z taką porozmawiasz to masz ochotę oddać im auto i wsadźcie sobie w dupxx. Bardziej przypomina to Parabank.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 54.198.195.11

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2018
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce