REKLAMA

Jak zoptymalizować koszty pracownicze za pomocą ewidencji czasu pracy kierowców?
ID: 259829

Systematyczne i uporządkowane prowadzenie ewidencji czasu pracy kierowców jest obowiązkiem każdego pracodawcy, który nakłada na niego ustawa. Ewidencjonowanie czasu pracy pozwala optymalizować koszty pracownicze, a także łatwiej określać wysokość należnego wynagrodzenia.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej
REKLAMA

Posty (4)

~Rolnik z TSL
2021-06-15 14:40:27
Panowie i Panie za kierownicą. I jaki z tego morał o ewidencji czasu pracy? .
168 godzin pracy tak zagranicą kierowcy jeżdżą a ryczałty niech sobie wezmą w kwocie 200-300 zl. dla następnego niewolnika. Chyba ze ktos za ryczałt lubi pracować caly miesiąc- to przepraszam to co innego :)
~//~
2021-06-16 01:33:16
Jako informacja.

Kodeks pracy (PL) pozwala pracodawcy zastąpić wynagrodzenia za godziny nocne, za godziny dyżuru, za nadgodziny i dodatek za nadgodziny ryczałtami. WYSOKOŚĆ RYCZAŁTÓW POWINNA ODPOWIADAĆ PRZEWIDYWANEMU WYMIAROWI GODZIN PRACY w porze nocnej, w godzinach dyżury i w godzinach nadliczbowych. Każda godzina przepracowana ponad przewidywanego wymiaru godzin pracy tych ryczałtów powinna być płatna osobno, poza ryczałtami. Sąd Najwyższy wielokrotnie stwierdzał (n. p. Wyrok SN z 27 stycznia 2016 r, sygn. I PK 25/15; czy starsze Wyroki SN z 12 września 2008 r., I BP 4/08 i z 17 czerwca 2008 r., I PK 307/07), iż ryczałt nie pozbawia pracownika roszczeń o wynagrodzenie za pracę nieobjętych ryczałtem.
~Zarabia 3000 z CE
2021-06-16 06:50:07
A ile jest firm które wypłacanych wogóle co drugi niechce jeździć i idzie pracować za 3000.
~kumidan
2021-06-16 08:33:33
Szanowni państwo, autorzy artykułu. Typowo po polskiemu nadajecie, czyli bez sensu. Tytuł artykułu ''Jak zoptymalizować... '', a zapodjajecie, wręcz wklejacie, fragmenty, dotyczące czasu pracy pracownika w ogóle, jaki i te dotyczące wyłącznie kierowców.
Gdzie tu jest porada, czy parada przepisów, furtek, które pozwolą ''zoptymalizować'' czas pracy kierowcy, cokolwiek ta optymalizacja znaczy
Stado munszów stanu, po kilku, ba, kilkunastu ''małpkach'', za sute wypłaty eurodeputowanych, stworzyło przepisy, których sami nie są w stanie ogarnąć, bez opinii powstałych jak grzyby po deszczu, firemek doradczych i innego barachła, z zakresu czasu pracy kierowcy właśnie.
W tym temacie, popieram w całości kierowców zawodowych, nawet ten element wiecznie roszczeniowy, z tego ciekawego środowiska.
Jakie munsze stanu, dopuszczają pracę kierowcy, podkreślam pracę, nie jazdę, do 15 godzin w dobie. Kto to wytrzyma, pomijając fakt, że liczba godzin nadliczbowych w roku, jest przepisami drastycznie ograniczona.
Ta polityczna oligarchia w białych kołnierzykach, szczyci się tym, że łoni jak trza, to i 20 godzin debatują. Tylko, że gooowno z tego wychodzi, a kierowca towar ma dowieźć na czas. Tworzone są przepisy durnowate, martwe, bo ci którzy je płodzą, doskonale wiedzą, że ich restrykcyjne przestrzeganie, kapitalnie spowolni łańcuchy dostaw, a w konsekwencji, drastyczny wzrost cen usług przewozowych, a co za tym idzie, ceny tak dla przykładu, prezerwatyw, mogą wzrosnąć niebotycznie. Szczęśliwy suweren, będzie produkował +500, munsze stanu będą podnosić podatki i tyż będą szczęśliwi, bo jednym zabiorą więcej, a drugim znowu dadzą i będą się czuli tacy potrzebni dla narodu, ale nie za co łaska.
Ludziom należy się godna praca i płaca. Nich te decydenty, zoptymalizują geometryczny układ swych szarych komórek, bo póki co, w tych łbach ichnich, to tylko kwadratowe kółka śmigają, a ludziom żyć nie dają.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 18.204.48.64

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2021
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels