Kto zapłaci abonament RTV za prywatny telewizor kierowcy?
ID: 244515

W niedawno omawianym wyroku Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził, że przedsiębiorcy zobowiązani są do wnoszenia opłaty abonamentowej za każdy posiadany odbiornik telewizyjny i radiofoniczny, w tym również za odbiorniki zamontowane w samochodach służbowych.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej

Posty (5)

~Qolanko
2019-07-23 18:54:01
Nikt nie zapłaci
~Antoni w gumowcach
2019-07-23 19:44:09
A ja lubię zywca
ELONEX
2019-07-29 05:54:06
Jesteśmy jednym z nielicznych krajów gdzie opłaty z tytułu abonamentu audiowizualnego płaci się najmniejsze. Niestety ale jesteśmy również krajem w którym czas na reklamy jest najdłuższy. Francja musiała dopiero ustawą z 2009 wprowadzić całkowity zakaz emisji reklam w publicznej telewizji i radio.
Płacić musimy, ale za używanie radioodbiorników w samochodzie jest nadinterpretacją ustawy.
To ze My Polacy mamy skłonności do "oszczędzania na należnościach obowiązkowych" nie jest niczym nowym, lecz larum po ogłoszeniu orzeczenia SN jest zasadny,
Czy się to komuś podoba, czy nie, to żyjemy w czasach ze za wiele trzeba płacić.
Nasze oburzenie byłoby większe gdybyśmy musieli płacić nie jak płacimy w przeliczeniu na 1 mieszkańca na media publiczne w Polsce - 12, 6 zł. tylko jak w Norwegii 434, 5 zł. w Niemczech - 381, 8 zł. Dania -357, 9zł, w Finlandii 315, 9zł, czy w Wielkiej Brytanii 302, 9 zł. gdzie różnica między Polską a wymienionymi krajami jest wyraźna.
Czy dla świętego spokoju powinienem płacić?
Rozumiem oburzenie innych zadających to pytanie - Dlaczego za posiadane samochody. Jak naradzie płacę kilkanaście abonamentów i zadaję sobie te same pytanie.
Orzeczenie po głębszej a*alizie jest moim zdaniem wadliwe, dlaczego?
Zapis legislacyjny ustawy mówi o abonamencie w przeliczeniach na jednego mieszkańca, więc dotyczy jednej osoby bez względu na ilość posiadanych odbiorników. W gospodarstwie domowym gdzie jest jeden odbiornik nie płaci mąż i żona osobno. Tutaj ustawa określała to jasno w stwierdzeniu "jedno gospodarstwo domowe".
Domniemywam ze nastąpiła nadinterpretacja ustawy a Sędziowie SN orzekli ten wyrok bardziej pod naciskiem lobbistów rządzących.
ELONEX
2019-07-29 05:54:37
Miłego dnia jadę do pracy.
~Kolibeer
2019-08-01 05:09:17
Jeśli kierowcą dokona gwałtu, to też odpowiadał będzie pracodawca, bo "sprzęt" był przewożony w jego aucie?

1

Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 35.173.48.224

Dodaj
Anuluj
REKLAMA

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2019
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce