Nie nękaj.
ID: 106201

Wątek dotyczy tego bloga

Posty (80)

HNS
2012-05-01 13:21:17
może nie jest zła dziewczyna, bo co można przez ekran stwierdzić, emocje nie potrzebne ale umie wiercić dziure w brzuchu, oj umie, zabawia się obserwuje innych zachowanie i końca nie będzie ide stąd, po co walić bez sensu w klawe i udowadniać że moja prawda jest mojsza jak twojsza; D; D dajta luz...
rudella
2012-05-01 13:21:41
Obawiam się, że nie tylko słowo "nękanie" rozumiemy zupełnie inaczej, ale też słowo "pomoc" ma dla nas zupełnie inne wymiary. Bo choć w pełni się zgadzam z cytowanym przez Ciebie zdaniem, to zupełnie inaczej interpretowałabym je w odniesieniu do sytuacji forumowych.

Napisałam już wcześniej, czego Ci życzę (oberwałam za to "czerwonym" - najwyraźniej inni życzą Ci coś zgoła innego. Wyciągaj wnioski).
Nadulak
2012-05-01 14:34:43
rudello, Twój przekaz odebrałem poprawnie. Myślę, że minusy przy postach są tylko ze względu na nick znajdujący się przy wypowiedzi :)
Nadulak
2012-05-01 16:21:48
ok, będę poważny. Koniec z uśmiechami do kogokolwiek.
Nadulak
2012-05-01 16:39:44
żeby nie było, że po czyjejś stronie stoję.
capri
2012-05-01 18:07:01
Jedni się wypowiadają wprost. Inni tylko przez cyferki. Oczywiście, że ci pierwsi przynajmniej próbują swoje zdanie wyrazić. Jeśli szczerze a nie pod publiczkę, to z dużym prawdopodobieństwem, że się na negatywne opinie narażą – te wyrażone werbalnie i te niewypowiedziane, ale niosące ocenę. Mam smutne wrażenie, że niektórzy nie rozumieją. OK. Inni nie chcą się wysilić. Też OK. Ale jeszcze inni nie czytają. Ale oceniają. To już nie jest OK.

Bardzo szanuję prostotę. Prostą swoją mądrością - taką z życia, z pokoleń, z natury świata i rzeczy. Czytałam niedawno dla relaksu „ Każdy żyje jak umie” Mularczyka – historię bohaterów „ Samych swoich” sprzed ich powojennego exodusu. Wcale nie było tylko zabawnie, refleksyjnie, mądrze też. Znalazłam tam zdanie, które aż się prosi o zacytowanie tutaj: „ Nie ma tylko jednej prawdy, bo zawsze jest ta moja i ta twoja. Inna jest prawda tego, co ucieka, a inna tego, co goni. Dopiero we wojnę wychodzi, co człowiek ma tam w środku – ile w nim człowieka, a ile kabana”. (Gdyby nie gwaryzm tamtejszy, nie użyłabym tego cytatu, zbyt ostro brzmiałoby ostatnie słowo).
GertrudaSauerbach
2012-05-01 19:41:27
Same oczytane emancypantki na tym forum. Ktory chłop takie zechce? Hi hi
Nadulak
2012-05-01 19:45:30
Chłop raczej nie? ale może jakiś facet? z jajami np?

1

GertrudaSauerbach
2012-05-01 19:49:24
E tam-faceci nie lubia kłótliwych babsztyli. A moze one sa takie jadowite bo musza same spac?
Nadulak
2012-05-01 19:53:46
Wątpię. Myślę, że większość nie rozumnie przekazu, dlatego reaguje złością. Radzę przeczytać kilka razy i na spokojnie - jeżeli jest taka możliwość..

1

Nadulak
2012-05-01 19:59:17
Sam nieraz coś czytam, ktoś do lady podejdzie, telefon zadzwoni... Potem wylatujesz z kontekstu i walisz głupstwo...
capri
2012-05-01 20:00:15
I tu (wreszcie!) byłabym się skłonna z Tobą skłonna zgodzić, Nadulak. Bo rzeczywiście trzeba być Mężczyzną, a nie jakimś przestraszonym faceciątkiem, żeby z kobietą niezależną (także finansowo) i silną umieć być. Ale to sytuacja, w której On wie na pewno, że Ona jest z Nim, bo chce, a nie bo musi.
Do stereotypowych przytyków Gertrudy się nie odniosę, niczemu poza podkręcaniem atmosfery przez prymitywne insynuacje i ciekawskie wtręty nie służą.

1

capri
2012-05-01 20:01:07
To do wpisu z 2012-05-01 19:45:30.

1

psychiatra-zawodowy
2012-05-01 20:07:08
capri, czy możesz mi odpowiedzieć na pytanie,
kobieta niezależna także finansowo i silna to jaka to?
czy masz jakiś wyznacznik, pułap? czy coś innego to oznacza?
capri
2012-05-01 20:21:15
psychiatra-zawodowy (?) - A słownik by Ci nie wystarczył? Skoro elementarnych pojęć nie rozumiesz?
Bo jeśli rozumiesz, to tak zadane pytanie wymagałoby osobistych odniesień. A na takie, to ja sobie z bardzo nielicznymi pozwalam. Takimi, co definicje znają. I ich przełożenie na realia też.

3

morela
2012-05-02 23:36:18
a czy mężczyzna (a nie faceciątko), ten z jajami - mógłby nie chcieć być z "kobietą niezależną (także finansowo) i silną" nie dlatego że nie umie, a dlatego że nie chce bo jest ona także "kłótliwym babsztylem"? przełknęłabyś to capri?
piszesz tak jakby niezależność była w stanie zrekompensować wszystko, na pewno jesteś dość inteligentna by wiedzieć że są ważniejsze rzeczy od niezależności, albo bezpiecznie ujmując - nie dla wszystkich jest ona najważniejsza
wyzna ję teorię względności, może nie zawsze we własnym życiu, ale w internecie na pewno i w 100%
to chyba Ty wyrzekasz się często na forum wypowiadania się w imieniu ogółu i oceniania? jeśli tak to moim zdaniem nie jesteś konsekwentna..

3

capri
2012-05-04 10:13:50
morela – Wypowiadam się wyłącznie we własnym imieniu. I nie, nie oceniam. Każdy wybiera jak chce. Albo jak musi. I to drugie stanowiłoby dla mnie ogromny dyskomfort. Dla mnie. Ale jeśli czytam na tym forum, że „ on mnie zdradza, pije-bije, ale dokąd pójdę z małym dzieckiem”, to myślę, że niezależność finansowa (każdej ze stron) podczas dokonywania istotnych życiowych wyborów ma ogromne znaczenie. Po prostu ten wybór daje. Wtedy rezygnacja z jakiegoś obszaru niezależności jest prezentem, nie jest wymuszona prze sytuację. Dla mnie to istotna różnica. Owszem, osiągnięcie takiego stanu nie jest łatwe, ale, jak słusznie zauważyłaś, nie każdemu potrzebne.

A w temacie silnych osobowości… Cechy osobowościowe i to jak one wpływają na relacje w związku dotyczą i słabych, i silnych, i zależnych, i niezależnych. I kobieta skrajnie niezaradna czy kobieta – bluszcz też może być kłótliwym babsztylem. I doskonale wiesz, że sfer determinujących jakość związku jest mnóstwo. Tu była mowa akurat o silnych mężczyznach i takich kobietach, do tego wyłącznie elementu się odniosłam.
Wcale nie chodzi mi o dominację płci, tradycje, o to, czy ktoś lubi brać pod skrzydła cały świat czy woli, by ktoś drugi wziął odpowiedzialność. Wyłącznie o to, że żeby by z kimś o silnej osobowości być, też jakieś poczucie własnej wartości trzeba mieć. I to nie poprzez pozorną wyższość, a przez staranność o dotrzymywanie sobie kroku w rozwoju – i to po stokroć bardziej tym osobowościowym niż zawodowym. Bo silny do końca, taki „ nikt nie jest mi potrzebny, ja wszystko sam/a” to chyba nie jest nikt. I rzecz po prostu we wzajemnym szacunku – w tym także dla chęci spełniania ambicji, nie tylko zawodowych.

I myślę, że jednak jestem konsekwentna w tym, co mówię. I co robię też. Przynajmniej w kwestiach pryncypialnych.

2

morela
2012-05-04 12:22:11
„ Tu była mowa akurat o silnych mężczyznach i takich kobietach, do tego wyłącznie elementu się odniosłam. ” owszem wyłącznie do tego elementu się odniosłaś, ale
„ Bo rzeczywiście trzeba być Mężczyzną, a nie jakimś przestraszonym faceciątkiem, żeby z kobietą niezależną (także finansowo) i silną umieć być. ” (rzuciłaś przy okazji nieomylnie stereotypem) – otóż nie trzeba, można być, ale nie TRZEBA. mam przykład z mojego otoczenia, choć też nie zakładam że jest 100%-owy, wiem to co widzę – może laska w domowych pieleszach wcale nie jest silna i niezależna, a on wprost przeciwnie – jest. to moja nabyta ostrożność, wiemy o ludziach tyle to co nam powiedzą o sobie i pokażą. może Ty też w rzeczywistości jesteś wesołą fajną kobietą ; )

każdy dorasta w odmiennych warunkach: ile miłości otrzymał, ile poczucia wartości (o którym piszesz) w nas bliscy wykształtowali, jakie warunki finansowe zapewnili, dużo dużo tego
jak to uczyli na polskim? część cech dziedziczymy, drugą część w nas kształtują. odważysz się napisać, że te dziedziczone są ważniejsze i determinują nasze życie? bo ja nie. wiesz jak byś pisała na tym forum gdybyś dostała inny zestaw od losu? może stałabyś po innej stronie?

lubię z tego co mówią inni wynieść coś dla siebie, czasem tylko zdrażni mnie jakiś przepoważny, mentorski ton ; )

-1

capri
2012-05-04 13:16:32
morela - Nic więcej ponad wyrażenie własnego zdania na "zadany temat" nie było moim celem. A już na pewno nie mentorski ton ani "dydaktyczny smrodek".
Nie wiem, "co by było gdyby". Ba, nie wiem, co się wydarzy z takim zestawem jaki od losu otrzymałam i mam. Ale to "mam" nie od samego losu zależy, bywa, że w życiu przychodzi o coś zawalczyć. Czasem się z nim wygrywa, czasem nie, ale myślę, że zawalczyć warto chcieć.
Pozostaję przy swoim zdaniu, szanuję Twoje.
I, powtarzam, mówię tylko za siebie. Wybór każdego jest indywidualny - tak, od splotu okoliczności zależny jest także.
Wracam do pracy - dzięki mogę utrzymać swoją niezależność i możliwość pełnego samostanowienia. Możliwość, nie przymus. Strasznie to sobie cenię.

2

capri
2012-05-04 13:17:16
*dzięki niej

-1

morela
2012-05-04 13:42:28
nie wiem co zrobiłaś, ale ostatni Twój post czytało mi się z przyjemnością :)
zazdroszczę Ci pracy, ja aktualnie czekam na pracę i mam ten dyskomfort o którym wcześniej pisałaś :| rodzice uczyli że w życiu trzeba liczyć na siebie przede wszystkim (chodzi o zarabianie) a tu mam taki klops.. ale działam, działam by to zmienić, gdybym była facetem poszłabym na ciężarówkę hehe
capri
2012-05-04 15:11:15
morela - Pracę mam dość specyficzną, nie zawsze bardzo ją kocham... ale częściej niż nie :) Jak każda - raz jest satysfakcjonująca, raz nic nie jest tak jak chcę. Ale sobie życia bez niej nie wyobrażam, nie zaznałam takiego stanu i choć możliwości były, nigdy nie chciałam inaczej. Tak wybrałam, tak było, tak jest... i będzie, mam nadzieję. Oczywiście, że się to na życie przekłada, bardziej dobrze niż źle... chyba, bo do pełnej autooceny szerszej potrzeba perspektywy.
Za Twoje poszukiwania/oczekiw anie (oby jak najkrótsze) mocno trzymam kciuki. Najszczerzej. I za kluczowe uważam Twoje "działam, działam, by to zmienić". Powodzenia... w tym co chcesz i w tym co musisz.

1

EMERYT-125
2012-05-14 14:59:47
Kiedy widze kobiete, ktora wyszedlszy ze sfery wlasciwej, i z prostoty,
wdaje sie w polityke lub filozofie, zdaje mi sie, ze widze ptaszyne wypadla
z gniazda, ktora poleciec by chciala, a nie moze,
i kazdy zgniesc, zniweczyc ja gotow
capri
2012-05-15 18:44:11
EMERYT-125 - Skąd Ty, na Boga, te "złote myśli" bierzesz? Z jakiej sfery?
Z ptaszynami różnie bywa. Nie każda na wróbelka wyrasta. Niektóre na szlachetne orły, inne na bezwzględnych drapieżców, jeszcze inne na ścierwożerne sępy. Nie wiadomo, na którą ptaszynę z tym swoim pobłażliwym, a niczym nieuzasadnionym poczuciem wyższości, trafić możesz. Bez względu na płeć owej ptaszyny, co to z gniazda wypadła i taka skazana na zatracenie w Twoich oczach być się wydaje...

3

NHSHeniek}
2012-05-29 21:35:52
czy ja kiedyś..
rudella
2013-11-27 13:50:37
~ccx
(2013-11-27 13:32:53) rudella podniosła swoje dwa wątki trole i nie nękaj byśmy przeczytali cos mądrego

Faktyczni e, przydałoby się, żeby kilku forumowiczów poczytało coś mądrego...

3

Pola90
2013-11-27 13:56:01
Szkoda tylko, że niektórzy forumowicze (trolle) i tak nic z tego mądrego tekstu nie zrozumieją.

3

Pola90
2013-11-28 11:18:51
PLĄBA, zaczynasz mnie drażnić.
Komu niby w odbyt wchodzę?

(... ) Yva już się o tym przekonała. - Przykład dałeś nie z tej ziemi.

1

Pola90
2013-11-28 11:39:54
Masz racje PLĄBA. Nie pisz z kimś takim... po co?
Dojdzie do tego, że się rozpędze i przywołam najbardziej zakłamaną kobietę (ciekawe czy nią jest) na tym forum. Tą która wali kitem, tą samą która PRÓBOWAŁA wcisnąć KOMUŚ zaje/bistą historyjkę. Pytanie dlaczego? Bo w moich oczach (fałszywych) jest po prostu suką. Zimną i wyrachowanom. Dodam nie jest to Yva.

2

chohlik
2014-06-20 20:47:27
ech... Pola-uwielbiam cie...
Tylko dla zalogowanych

Wątek ten komentować mogą tylko posiadacze kont w etransport.pl - Zapraszam do zalogowania lub rejestracji.

Zaloguj się Zarejestruj się

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2018
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce