Cała prawda o kartach euro Shell-ku przestrodze
ID: 100700

Chcąc odzyskiwać VAT z tankowań zagranicznych postanowiłem zamówić karty paliwowe. Wybór mój padł na Shella. przy pierwszych rozmowach oczywiście z niczym nie było problemu, dostałem zapewnienie o fakturowaniu netto tankowań zagranicznych. Kazano mi wpłacić kaucję w wysokości równowartości 2 tygodniowych tankowań, więc dokładnie taką kwotę wpłaciłem. Na moje pytanie, czy może wpłacić więcej, gdyż nie chciałbym być postawiony w sytuacji blokady karty przy przekroczeniu limitu, otrzymałem zapewnienie, że jest to tylko formalność i przy terminowym regulowaniu faktur karty nie zostaną zblokowane nawet przy przekroczeniu limitu.

Po 3 tygodniach tankowań żadna faktura jednak do mnie nie dotarła, natomiast na komórce w trasie przeczytałem maila od Shella, że mam wpłacić kwotę 3000 zł na poczet przyszłych faktur, bo przekroczyłem limit. Co ciekawe Shell dał mi na to całą GODZINĘ czasu na przesłanie potwierdzenia wpłaty. Na gwałt znalazłem kafejkę internetową w Niemczech i przelałem żądaną kwotę i potwierdzenie. Po powrocie skontaktowałem się z centralą, jako że nadal nie dotarła żadna faktura do mnie i ustaliliśmy zwiększenie kwoty zabezpieczenia do równowartości tankowań z 4 tygodni.

Po kolejnym tygodniu dotarła pierwsza faktura, która to została jeszcze w tym samym dniu zapłacona, tak samo jak i każda kolejna mimo że było na nich 14 dni na zapłatę. Co ciekawe to Shell datuje faktury wstecznie, tak więc z tych 14 zostaje w praktyce 3, 4 dni, jak trafiają do skrzynki.

Minęły 2 miesiące, jednak cały czas faktury z tankowań zagranicznych były wystawiane brutto, czyli bez odzysku zagranicznego VAT-u. Po licznych interwencjach dotarły formularze z Danii i z Warszawy do wypełnienia na zwrot VAT, zostały wypełnione tego samego dnia i odesłane. Minęły kolejne 2 miesiące i sytuacja nie uległa zmianie mimo kolejnych interwencji, nadal fakturowano brutto.

Ilość zleceń rosła, a więc i ilość tankowanego paliwa. Pewnego dnia znowu otrzymałem maila będąc w trasie, że mam tym razem 30 MINUT na dokonanie przelewu i przesłanie potwierdzenia, inaczej nastąpi natychmiastowa blokada kart. Podkreślam, że każdą z otrzymanych kiedykolwiek faktur regulowałem natychmiastowo w dniu otrzymania. Moja telefoniczna interwencja u Shella nic nie dała, dzięki uprzejmości obsługi stacji Aral w Niemczech udało mi się dokonać przelew i przesłanie potwierdzenia przez neta.

Po powrocie ponownie skontaktowałem się z biurem Shella z prośbą, aby nie stawiali mnie pod ścianą, bo chyba na to nie zasługuję. Reguluję każdą fakturę przed czasem, natychmiastowo od kilku dobrych miesięcy. Propozycja z ich strony była następująca, albo zwiększam zabezpieczenie na teraz równowartość 6 - tygodniowego tankowania, albo oni skracają termin płatności faktur z 14 do 7 dni. Zdecydowałem się na zwiększenie zabezpieczenia. Oczywiście po 8 miesiącach walki z wiatrakami faktury z tankowań zagranicznych nadal były wystawiane w kwotach brutto. Sprawa nie do przeskoczenia.

Jakież było moje zdziwienie, kiedy w ostatniej trasie na 3 dni po podniesieniu zabezpieczenia przy próbie tankowania okazało się, że karty są zablokowane, bez jakiegokolwiek ostrzeżenia. Dobrze, że miałem trochę kasy przy sobie, bo byłby niezły problem.

Jak się okazało, mimo że podniosłem zabezpieczenie i byłem z Shellem na sporą kwotę na plusie, gdyż wartość wszystkich niezafakturowanych tankowań było wartości 50% mojego wpłaconego zabezpieczenia, to wystawiono fakturę z 7 dniowym terminem płatności i zanim ta faktura dotarła do mojej skrzynki na listy, to już się przeterminowała, co poskutkowało blokadą kart bez żadnego ostrzeżenia.

Sytuacja w tej chwili jest następująca, mam zablokowane karty i kilkadziesiąt tysięcy na koncie Shella. Przy całej tej paranoi śmiem powątpiewać, że je od nich wyegzekwuję.

Czegoś podobnego jeszcze nie przeżyłem, oczywiście wymówiłem umowę natychmiast i teraz jak widzę żółtą muszelkę przy drodze, to po prostu aż mnie skręca. Do końca życia nie zajadę na stację Shella, żeby nawet mi się paliwo miało skończyć.

~Transportowiec
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Posty (83)

~Transport
2012-07-19 14:23:01
Czy ktoś dostał już zwrot Vatu z Rumunii??? Wysłałm wniosek, otrzymałam potwierdzenie odbioru wniosku wraz z numerem pod jakim został zarejestrowany w Rumunii i teraz cisza. Jeśli macie jakieś doświadczenia, prosze o informacje.
~mac
2012-07-19 14:58:39
Transportowiec a jakim cudem Ty płaciłeś te faktóry od razu skoro w shell płatność jest z konta pobierana automatem? ??

1

~abc
2012-07-21 13:14:30
Jeśli chodzi o Rumunię to nie wystarczą same skany faktur. Polecam skorzystać z firmy która się tym zajmuje na codzień, ponieważ z Rumunii odzyskanie pieniędzy na własną rękę graniczy z cudem, robią wszystko aby tylko nie zwrócić kasy. Z resztą US Polski dla firm zagranicznych działa podobnie
~Transport
2012-07-23 13:16:46
Do abc A co mogą jeszcze chcieć oprócz skanów faktur (chodzi o Rumunię), WZ do faktur, oświadczenia o nieprowadzeniu działalności w Rumunii, na 100% w języku rumunskim. Bo tak jak napisałam wniosek juz poszedł i jest za późno na korzystanie z usług firm. A poza opłata za te usługi, jest czasami kosmiczna (z niektórych krajów mamy już pieniądze na koncie i zapłata za samo sporządzenie wniosku i zeskanowanie faktur zwyczajnie sie nie kalkuluje)
~Transport
2012-10-19 10:45:41
W lipcu pytałam o zwrot VAT z Rumunii, i właśnie otrzymałam, więc nie taki diabeł straszny jak go malują. Dodatkowo chcieli potwierdzeń, że faktury zostały zapłacone (oczywiście potwierdzenia w języku rumuńskim i tłumacz ma być przysięgły). W moim przypadku tylko tyle. Nie wiem w jakim terminie dostaje się zwroty jeśli zajmuje się tym wyspecjalizowana firma. My na 10 wniosków do różnych krajów, w ciągu 4 m-cy mamy kasę z 7 krajów, 2 kraje mają jeszcze miesiąc na odpowiedź.

1

anaveratransport
2012-10-19 10:48:43
Witam,
Karty paliwowe jeśli chodzi o zagranicę to najlepiej w firmie Motis.
anaveratransport
2012-10-19 10:50:39
Motis również zajmuję się odzyskiwaniem Vatu, Ja plecam..
~Poszkodowany driver
2012-10-22 22:15:21
Jaka karta by nie była, przestrzegam!!! Niech wasi kierowcy trzymają karty paliwowe ZAWSZE przy sobie. Ostatnio w zachodniej europie a zwłaszcza we francji, nasiliły sie kradzieże kart paliwowych ktore to kierowcy przetrzymuja w autach. Złodzieje podrzucaja w ich miejsce inne, wcześniej skradzione i wyczyszczone do zera!! Podrzucone karty są z zewnatrz identyczne o takiej samej szacie graficznej, różnią sie tylko nazwą firmy i nr. rej. auta. Złodzieje wlamuja sie do samochodów pod sklepami, firmami, czy np. jak pojdziemy skorzystac z prysznica na stacji i oddajemy klucze od samochodu w zastaw!!! poza kartami, z auta nie ginie nic innego, tylko dlatego zeby nie wzbudzać podejrzeń, kiedy kierowca wraca do auta, niczego nie świadomy jedzie dalej, a w tym czasie złodzieje juz działaja i "czyszczą" karty z paliwa. Zanim kierowca sie zorientuje ze ma nie swoje karty, w tym czasie złodzieje sa w stanie ukrasc paliwa na kilka tysiecy litrów!!! potem sa juz tylko same problemy, policja i kupa długów do spłacenia. wiem to z własnego doświadczenia, 2 miesiace temu złodzieje w pn francji skradli mi w ten sposób 15 tys litrów!!! Pamiętajcie "KARTY TRZYMAMY PRZY *" !!!

1

MarekPuzinowski
2012-11-27 13:33:31
Witam w kwestii zwrotu zagraniczngo Vat polecam firmę zewnętrzną - swoboda w wyborze/zmianie kart paliwowych jak również możliwość odzyskiwania Vat z paragonów (blokada kart). Firma, którą reprezentuje jest w stanie zwrócić zagraniczny VAT w ciągu 15 dni z faktur oraz 20 dni z paragonów. Wszystkie formalności załatwiamy u Klienta - umowa, odbiór dokumentów (przygotowanie dokumentów), pełnomocnictwa. Otrzymujecie Państwo swojego indywidualnego doradcę z którym można się spotkać w każdej chwili osobiście.
W przypadku zainteresowania i pytań zapraszam do kontaktu kom 503 010 869 lub marek. puzinowski@vatpolska . pl. www. negometal. com/pl/
Pozdrawiam
~Masterek
2012-12-05 14:02:57
anaveratransport, a co w nich takiego dobrego??
Szukam dobrych kar paliwowych...
~hugo
2013-07-12 23:58:32
Panowie, może mi ktoś wytłumaczyć jak korzystać z karty paliwowej Shella? Jak zatankuje, to wkladam karte do terminala i co dalej? Mam wpisać PIN i stał licznika. Bedzie tam wyswietlony komunikat kiedy PIN, a kiedy licznik? Pytanie dla posiadaczy pewnie tendencyjne, ale nigdy z tego sposobu płacenia nie korzystalem.
Dzięki.
~ptaszek na uwiezi
2013-07-13 09:52:55
najpierw km, potem pin. zreszta wyswietlone bedzie na terminalu co masz wpisac. warto byloby zapamietac pin. kiedys gamon w sosnowcu - nie pamietam ile razy mozna sie pomylic - zle wpisal i zablokowal karte a tym samym dystrybutor.
~Marek
2013-11-12 18:00:53
Dajcie sobie spokój z kartami Shell, tam już pracują same dzieci, resztę zwolnili. Teraz mam karty IDS i jestem zadowolony.

-1

MarekPuzinowski
2013-11-13 09:11:53
C2A ://www. c2a-card. com/pl/

Połączenie klasycznej karty paliwowej z kartą płatniczą. 1 KARTA DO ZAKUPU PALIWA, OPŁATY ZA AUTOSTRADY, OPŁAT ZA MANDATY, SERWIS AUTA;

KARTA BEZ DEPOZYTU, ZABEZPIECZENIA

Ma rek Puzinowski
mobile +48 503 010 869
marek. puzinowski@vatpolska . pl

VAT POLSKA Sp. z o. o.
GRUPA NEGOMETAL
://www. negometal. com/pl/
ul. Mariacka 1/23, 41-205 Sosnowiec
tel. : +48 (32) 290 04 70
fax: +48 (32) 290 04 72
~mo*deczka
2015-04-30 18:58:26
Coś w tym jest, bo wcześniej czytałem o tym w gowork. pl/opinie_czytaj, 3173 wiec pewnie potwerdzone info
~zorientowany
2015-04-30 20:29:55
To spróbujcie zrezygnować z usług DKV !!! Banda oszustów!!! Ale w końcu kaucja odzyskana, koszmar i żenada!!!
~???
2015-07-09 10:11:51
SHELL teraz wymyślił, że mimo ze mam umowę na euro to e-mail, ze będą przeliczać na PLN
nie polecam
~ala
2015-07-14 15:01:54
odradzam kary shell, każą ci pobierać faktury z strony internetowej i oszczędzają na papieże i znaczkach
i jeszcze im za to 80 zł zapłać co miesiąc.
Nero
2015-07-14 15:22:31
Z tego co wiem, to przy zakladaniu konta samemu sie ustala czy faktury papierowe czy elektroniczne. Po za tym mam 21wiek i wiekszosc firm sie opiera na e-fakturowaniu. Tobie nie zal papieru i drzew, innym tak.

1

~ala
2015-07-20 15:47:58
szkoda mi drzew, tylko dlaczego mam tyle dopłacać
~MIKE
2015-07-20 16:13:24
Shell i ludzie tam pracujacy to idioci skonczeni. Blokada kart pomimo iz wszystkie faktury regulowane na czas to u nich norma, jakiekolwiek skargi i zazalenia nie ma z kim rozmawiac, klastrowie opiekunowie jak bylo wczesniej zastapil system automatycznego laczenia z operatorem, Syf kiła i mogila, jakktos ma inne wyjscie niech omija shell

-1

~prepaid
2016-01-29 20:38:58
Moge zaproponowac karte prepaid bez limitu wpłat w walucie PLN EUR oraz USD.
Dzienny limit wypłat max 50 000 zł miesięczny 1, 5 mln.
Karte mozna zamówić tutaj :
://allegro. pl/karta-prepaid-bez -limitu-wplat-chip-p ln-mastercard-i59554 62767. html
~zorientowany
2016-01-29 23:20:32
Prepaid, no prawdziwa okazja !!! Normalnie wymiatasz!!! Skąd tak zaj... warunki? ?? Wpłać mi 1, 5 mln, to ja też dam ci kartę i łaskawie pozwolę korzystać z twoich pieniędzy!!!
~KLP
2016-01-30 09:53:54
Wątek jest stary ale prawda jest niezmienna.
Szel to gooOwno a nie firma.
Nigdy nie tankujemy na szelu.
Nawet osobówek!
Nigdy !
Winster
2016-03-02 08:41:31
Koledzy to co warto brać do tankowań?
~szy
2016-03-02 11:28:19
poszkodowany driver - opisujesz piekną historyjkę tylko brakuje do układanki jednego elementu...
skąd złodziej ma PIN do tej karty? I teraz wychodzi kto jest winny...
Nie ma pinu - nie ma transakcji (a brakuje tylko kawałka plastiku)

1

~Olo
2016-10-25 20:26:24
Karta Shell to porażka wziąłem jedną na próbę bo pani handlowiec pięknie przekonywała że jest super i woogóle.
Po miesiącu jak otrzymałem faktury i zobaczyłem że oszołomy za to że dali kartę oprócz tankowań naliczyli sobie 600zł za opłaty prowadzenia rachunku prowizję itp
to ręce opadły.
Nigdy Więcej Shella!!!

Tam płacisz za wszystko i za nic.
ese
2016-10-25 21:05:50
~Olo
2016-10-25 20:26:24 (... )
Po miesiącu jak otrzymałem faktury i zobaczyłem że oszołomy za to że dali kartę oprócz tankowań naliczyli sobie 600zł za opłaty prowadzenia rachunku prowizję itp
to ręce opadły.
- Jaka była kwota na fakturach łącznie? I o jakim prowadzeniu rachunku mowa?

1

~Marek Puzinowski
2016-10-27 10:30:47
Zapraszam do zapoznania się z ofertą kart C2A. Karty bez depozytu, zabezpieczeń z atrakcyjną siecią stacji oraz cenami ON w Europie.
Przejrzysty i jasny system rozliczeń !!!

Więcej informacji
Marek Puzinowski k. 503 010 869
marek. puzinowski@vatpolska . pl
~Piotr Bilicki
2018-02-11 20:51:45
Witam serdecznie.
Od kilku mcy pojawił się jeszcze jeden operator kart paliwowych.
Jest nim firma The Fuel Company.
Od 10 lat TFC działa z sukcesami w EU a teraz otworzyła oddział w Polsce.
Pracuje w TFC jako menedżer klienta i wiem że jesteśmy nastawieni na niego. Nie ma akcji z blokadami kart i primo to rozmowa. Zapraszam do kontaktu bo ceny są konkurencyjne aczkolwiek nie wciskamy kitu, iż w ogóle nie ma zabezpieczen.
Zapraszam do kontaktu.
Piotr Bilicki
The Fuel Company
www. thefuelcompany. eu
p. bilicki@thefuelcompa ny. pl
0048 886 868 845

Uprzejmie proszę o poważne zapytania.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 54.162.184.214

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2018
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce