Greencarrier Freight Services należy do grupy Greencarrier, zatrudniającej 800 zaangażowanych pracowników w 14 krajach i jest największą prywatną firmą w branży transportowej w regionie krajów nordyckich. Będąc niezależną firmą jesteśmy w stanie zaoferować klientom rozwiązania dopasowane do ich indywidualnych potrzeb, niezależnie od środka transportu. Działając lokalnie jesteśmy blisko naszych klientów, a dzięki znajomości zarówno rynku lokalnego jak i globalnego zatroszczymy się o Państwa ładunek najlepiej jak to możliwe, z korzyścią dla Państwa, Państwa firmy i dla środowiska.
Naszym rynkiem wewnętrznym jest region krajów nordyckich oraz krajów nadbałtyckich. Prowadzimy działalność transportową na całym świecie zapewniając rozwiązania "szyte na miarę", ze szczególnym uwzględnieniem Europy Wschodniej, Środkowej Azji i Chin. Oprócz rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta zapewniamy monitoring, zaangażowanie i duże poczucie odpowiedzialności we wszystkim co robimy. Dzięki fachowej wiedzy i ogromnemu doświadczeniu naszych pracowników jesteśmy jedną z najlepszych firm transportowych w regionie.

Innowacyjne usługi:

 • Siatka połączeń transportowych:
  • Short Sea w kierunkach PL > SE i NO,
  • Transport morski kontenerowy do PRC - Chiny,
  • Transport kolejowy do PRC - Chiny,
  • Transport drogowy - FIN, UK, Europe,
  • Transport lotniczy - Sky is the limit.
 • Cross docking:
  • Innowacyjny magazyn w Szczecinie.
 • Zapraszamy Przewoźników do współpracy

Greencarrier w Polsce

W naszym kraju Greencarrier pojawił się w 2012 roku i szybko wybił się spośród konkurencji. Rewelacyjne położenie kraju - Basen Morza Bałtyckiego oraz granica Unii Europejskiej z Rosją, Białorusią, Ukrainą oraz sąsiedztwo z Litwą - czynią Polskę jednym z najważniejszych logistycznie miejsc na mapie Europy. Wiedzą o tym pracownicy firmy, jak też jej Klienci.
- Greencarrier w Polsce przede wszystkim pełni rolę łącznika ze wschodem. To właśnie w naszym kraju przekraczają granicę z Unią transporty z Chin, Korei Południowej, Japonii, Rosji, Białorusi - mówi Jarosław Czata, Ocean Freight Manager z Greencarrier. - Jesteśmy w Warszawie, Katowicach, Dąbrówce, Gdyni, ale na tym nie koniec.
Niedawno firma postanowiła utworzyć kolejne oddziały w Polsce, tak by współpraca ze Zleceniodawcami przebiegała jeszcze sprawniej. Oba już działają.

Greencarrier Szczecin
- strategiczny punkt na mapie i współpraca z Oktan Wines

Oddział Greencarrier w Szczecinie znajduje się w nowoczesnym parku technologicznym. Zajmuje łączną powierzchnię 1 000 mkw. Do North West Logistic Park łatwo dojechać, prowadzą do niego drogi S3 i A6. Co dzięki tej lokalizacji zyskała firma?
- Szczecin służy nam przede wszystkim do transportu towarów pomiędzy Skandynawią i Polską, ale też do przesyłania ładunków w głąb kontynentu- mówi Grzegorz Sas, Freight Services Project Manager z Greencarrier Szczecin. - Zajmujemy się zarówno transportem LTL jak też FTL. Stawiamy na połączenie pomiędzy Skandynawią a naszym Krajem, obsługujemy transporty wewnątrz Polski oraz te międzynarodowe.
Jak podkreśla Grzegorz Sas, ogromnym sukcesem jest nawiązana kilka tygodni temu współpraca pomiędzy Greencarrier w Szczecinie a Oktan Wines. Jednej z najważniejszych firm na światowym rynku win. Umowa obejmuje zarówno transport naziemny FTL / PTL krajowy i międzynarodowy, morski, jak też magazynowanie towarów.

Greencarrier Poznań
- wyprzedzając o kilka kroków konkurencję

Otworzenie oddziału w stolicy Wielkopolski to była tylko kwestia czasu. To przecież jeden z największych ośrodków gospodarczych w Polsce, w którym zarejestrowanych jest ponad 50 000 firm, z czego 1 000 to podmioty zagraniczne.
- Świadczymy usługi dla lokalnego rynku oraz stawiamy na wdrożenia, bardziej zaawansowanych rozwiązań TSL. Krótko mówiąc, oddział Greencarrier w Poznaniu jest po to by wzmocnić siłę działań wewnętrznych firmy, a co za tym idzie budować pozytywny wizerunek marki na rynku krajowym i zagranicznym - opowiada Mieszko Gordziej, Branch Manager w Greencarrier Poznań.
Klientami oddziału w Poznaniu są wszystkie najważniejsze branże związane z gałęziami handlu oraz przemysłu. Ofertą Greencarrier z Wielkopolski interesują się zarówno przedstawiciele automotive, firm medycznych i farmaceutycznych, jak też spożywczych oraz związanych z poligrafią. Co najważniejsze, przedstawicieli nowych branż wciąż przybywa.
- O sile naszego oddziału w Zachodniej Polsce i rynku lokalnym stanowią pion handlowy i operacyjny. Pracują tam dosłownie tacy ludzie, jakich 15 lat temu szukali Stefan Björk i Björn Eklund: kompetentni, posiadający wiedzę, lojalni, pełni humoru i nastawieni na odnoszenie sukcesów - mówi z dumą o swoim zespole pracowników Mieszko Gordziej. - To właśnie dzięki nim możemy poszerzać struktury logistyczne Greencarrier, a także zdobywać zaufanie partnerów biznesowych i wyprzedzać o kilka kroków konkurencję.

Greencarrier Freight Services Poland Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 56c, 00-803 Warszawa
Tel. +48 22 380 60 00
Email: Poland.fs@greencarrier.pl

www.greencarrier.com


Strona firmowa: www.greencarrier.pl/freightservices/
Ilość odsłon: 3644
Wróć do listy wizytówek