REKLAMA

Czy kierowcy będą mogli czuć się bezpieczniej na niemieckich parkingach?
Utworzona: 2018-03-11

Ruszyły dofinansowania do bezpiecznych parkingów dla ciężarówek.

Należy pamiętać, że producenci i firmy transportowe w Europie tracą kilka miliardów euro rocznie na skutek wandalizmu i kradzieży, co potwierdzają wyniki badania przeprowadzonego przez Komisję Transportu w Parlamencie Europejskim. Według jej szacunków, w ubiegłym roku skradziono ładunki z blisko 26000 ciężarówek. Wartość samych skradzionych towarów jest szacowana na 1,3 mld euro.

Jak można temu zaradzić? Otóż można temu zapobiec przez korzystanie z bezpiecznych parkingów. Jednak kierowcy muszą widzieć, gdzie takie się znajdują. Dodatkowo muszą tam znajdować się wolne miejsca. Jak je znaleźć? Problem wyszukiwania miejsc parkingowych może zrewolucjonizować nowa aplikacja, która przy okazji znacznie ułatwia firmom kwestię rozliczeń za usługi parkingowe. Mowa tu o aplikacji Bosch Secure Truck Parking, która została udostępniona już w sierpniu 2017 r. Za jej pośrednictwem dyspozytor lub kierowca może przeglądać i rezerwować bezpłatne miejsca parkingowe jeszcze przed wyruszeniem w trasę. Nie ma zatem potrzeby pobierania biletu parkingowego lub płacenie na miejscu. Kamera przy wjeździe rozpoznaje tablicę rejestracyjną i kontroluje dostęp do parkingu. Rozliczenie odbywa się pod koniec miesiąca, a rachunek przesyłany jest bezpośrednio do firmy spedycyjnej.

W bieżącym okresie wsparcia, czyli w roku 2018, Federalny Urząd Transportu Samochodowego oferuje dofinansowanie dla firm transportowych korzystających z bezpiecznych parkingów. Dotacja może być wykorzystana jeśli kierowcy korzystają z miejsc parkingowych ze zwiększonym poziomem zabezpieczeń, z ograniczonym dostępem i monitoringiem.

Do dyspozycji kierowców ciężarówek na terenie całych Niemiec działa obecnie 20 parkingów o wysokim standardzie bezpieczeństwa. W ramach pomocy „De-minimis”, Urząd Transportu Towarowego zwraca 80% kosztów parkowania na parkingach spełniających odpowiednie wymagania. Program przeznaczony jest dla przedsiębiorstw transportowych korzystających z pojazdów użytkowych powyżej 7,5 tony.
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
WALTER LEASING GmbH


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE