REKLAMA

Chłodnia do zadań specjalnych
Utworzona: 2018-03-13

Naczepa chłodnia Kögel Cool – PurFerro quality utrzymuje temperaturę świeżych i głęboko mrożonych towarów również na południu Włoch.

Firma Spezzano Trasporti S.r.l., której główna siedziba znajduje się w miejscowości Corigliano Calabro w prowincji Cosenza na południu Włoch, w regionie Kalabria, zamówiła w firmie Kögel Trailer łącznie 15 naczep chłodni klasy premium do transportu towarów głęboko mrożonych. Firma spedycyjna, specjalizująca się m.in. w transporcie towarów świeżych i głęboko mrożonych, będzie wykorzystywać nowe naczepy Cool – PurFerro quality głównie w ciepłym klimacie Włoch Południowych. Firma Spezzano zwróciła uwagę przede wszystkim na wyposażenie seryjne oraz wysoki stopień indywidualizacji naczepy chłodniczej firmy Kögel.

Wyposażenie seryjne Kögel Cool – PurFerro quality

Aby zapewnić możliwie cichy załadunek i rozładunek, naczepa chłodnia Kögel jest seryjnie wyposażona w aluminiową podłogę o niskiej emisji hałasu. Lepszą higienę oraz łatwiejsze czyszczenie obszaru podłogi w naczepie chłodniczej klasy premium zapewniają spawane koryta z aluminium. Koryta podłogi zapobiegają ponadto przenikaniu wilgoci do elementów nośnych, co znacznie wydłuża żywotność i zwiększa ekonomiczność naczepy. Naczepa spełnia oczywiście wymagania HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point), mające na celu ochronę zdrowia konsumentów w zakresie międzynarodowych przewozów artykułów spożywczych wrażliwych na temperaturę.

Ponadto naczepa chłodnia do transportu towarów głęboko mrożonych spełnia wymagania ATP-FRC. Nadwozie furgonowe naczepy do transportu towarów głęboko mrożonych Kögel Cool – PurFerro quality składa się z wysokiej jakości, ulepszonej specjalnej pianki polimerowej o doskonałych właściwościach izolacyjnych, całkowicie bezfreonowej. Solidna i łatwa w pielęgnacji powłoka paneli ze stali jest również pokryta od wewnątrz twardą folią z PVC. Ściany o grubości 60 mm, dach o grubości 85 mm oraz podłoga o grubości 125 mm (produkcja własna firmy Kögel) zapewniają znaczne polepszenie współczynnika przenikania ciepła (współczynnik K). Dzięki tak wysokiej ochronie przed wpływem temperatury zmniejszeniu ulegają zużycie energii oraz koszty. Poza tym pojazd posiada standardowo certyfikat zabezpieczenia ładunku wg DIN EN 12642 kod XL. Dzięki temu nadaje się w szczególności do transportu towarów drobnych i towaru na paletach.

Indywidualne wyposażenie dla firmy Spezzano

Naczepa chłodnia klasy premium do transportu towarów głęboko mrożonych Kögel jest oczywiście dostępna również z różnorodnym wyposażeniem indywidualnym, dostosowanym do najróżniejszych wymagań na wielu obszarach zastosowań. Na specjalne zamówienie naczepy Kögel Cool – PurFerro quality mogą zostać przystosowane do transportu morskiego i wodnego przez zastosowanie wyposażenia RoRo z czterema parami wysokiej wytrzymałości pierścieni mocujących o nośności 12 000 kg oraz oznakowanie zgodne z normą DIN EN 29367-2. Oprócz pary podwójnych stalowych rolek przeciwnajazdowych na całej długości tylnego obrzeża ramy zamontowano dwa rzędy gumowych zderzaków oraz gumowe listwy na portalu drzwiowym po lewej i po prawej stronie.

Dostępne jako opcja, zamontowane w ścianie szyny kotwiczne sprawiają, że ich uciążliwy montaż nie jest już konieczny. Pomagają one kierowcom w szybkim i niezawodnym zabezpieczeniu przewożonego ładunku. Przykładowo na każdą z 12 stopniowych szyn, przypadających na jedną ścianę boczną, przy użyciu odpowiednich podpór palet, możliwy jest załadunek do maks. 33 europalet. Pozostałe elementy wyposażenia specjalnego obejmują w pełni automatyczny podnośnik pierwszej osi, system czujników zużycia okładzin hamulcowych, rejestrator temperatury, kosz na 36 europalet, parę dodatkowych zamków drzwiowych, stalowe mocowanie świateł, różne światła LED i wiele innych.

Powłoka KTL: trwała ochrona przed korozją

W naczepie Kögel Cool – PurFerro quality cała rama pojazdu jest chroniona przed korozją technologią nanoceramiczną oraz powłoką KTL, pokrytą następnie warstwą lakieru UV.

Źródło: Kögel
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
Gopet


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE