REKLAMA

Dostałeś mandat? Opłacisz go kartą płatniczą
Utworzona: 2018-01-11

Opolska policja jako pierwsza w kraju jest już w posiadaniu terminali płatniczych. To program pilotażowy. Jeżeli się sprawdzi, to niebawem otrzymają je patrole w całej Polsce. Dzięki tym urządzeniom możemy natychmiast uregulować naszą należność, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i nie tracąc czasu.

REKLAMA
Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku umożliwiło Policji oraz innym służbom używanie terminali płatniczych. 5 stycznia tego roku, opolska drogówka jako pierwsza w Polsce została wyposażona w takie urządzenia. Dzięki nim, kierowca który dostał mandat, będzie mógł od razu opłacić grzywnę używając swojej karty płatniczej. W przypadku płatności kartą, nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat za przelew - czytamy na stronie policji.

Pierwsze 15 sztuk terminali płatniczych już testują nasi policjanci. Jeżeli pomysł się sprawdzi, to niebawem urządzenia trafią do funkcjonariuszy ruchu drogowego w całej Polsce.

To nowoczesne rozwiązanie jest dostępne również dla osób, które popełniły wykroczenia, a na co dzień nie mieszkają w Polsce i które nie zawsze posiadają przy sobie złotówki.

Źródło: policja
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
SANMAR


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE