REKLAMA

Zdaniem MIB kolejna podwyżka opłat za przejazd autostradą A2 jest niezasadna
Utworzona: 2018-01-10

Od 2 stycznia 2018 roku zmianie uległy stawki opłat za przejazd płatnymi odcinkami autostrady A2 Nowy Tomyśl – Konin dla pojazdów kategorii 1 (motocykle, samochody osobowe) oraz kategorii 5 (pojazdy ponadnormatywne).

REKLAMA
Opłata dla pojazdów osobowych i motocykli wzrosła o 2 grosze za jeden przejechany kilometr, zaś opłata dla pojazdów ponadnormatywnych o 20 groszy za jeden przejechany kilometr. Koszt przejazdu odcinkiem autostrady A2 Świecko - Nowy Tomyśl pozostaje bez zmian.

Zmiana stawek opłat za przejazd 150-kilometrowym odcinkiem A2 została wprowadzona 2 stycznia 2018 roku o godz. 6.00 rano. Obowiązująca od tego dnia stawka za przejazd każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków autostrady pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem, wynosi:
• Kat. 1 (motocykle i pojazdy osobowe) – 20 PLN brutto
• Kat. 5 (pojazdy ponadnormatywne) – 200 PLN brutto

Stawki opłat dla pozostałych kategorii II-IV (samochody ciężarowe) pozostaną bez zmian.

O komentarz w sprawie podwyżek poprosiliśmy Szymona Huptysia, rzecznika prasowego Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

W ocenie MIB kolejna podwyżka opłat za przejazd autostradą A2, zarządzaną przez Autostradę Wielkopolską SA, jest niezasadna. Kierowcy za przejazd odcinkiem z Konina do Nowego Tomyśla muszą teraz zapłacić 40 gr za każdy kilometr. Dla porównania, na odcinkach zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad kierowcy płacą 10 gr za kilometr.

GDDKiA negatywnie zaopiniowała wniosek koncesjonariusza w tej sprawie, niemniej – zgodnie z umową koncesyjną zawartą w 1997 r. – opinia ta nie jest wiążąca dla spółki.
Do ulubionych

Fotografie


PRZECZYTAJ TEŻ:

REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
alkomaty Alkohit


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE