REKLAMA

Pułtusk będzie miał obwodnicę, która wyprowazi tranzyt poza granice miasta
Utworzona: 2017-11-13

Trasa o długości ok. 15 km będzie omijać Pułtusk od zachodu. Obwodnica wyprowadzi przede wszystkim uciążliwy tranzyt z miasta. Średni dobowy ruch na przejściu przez Pułtusk wynosi ok. 18 tys. pojazdów na dobę. Ponadto zaprojektowany zostanie węzeł drogowy na rozwidleniu DK61 i DK57, wraz z korektą przebiegu DK57 na odcinku ok. 4 km (budowa obwodnicy m. Kleszewo i m. Przemiarowo).

6 listopada 2017 r., podpisana została umowa na opracowanie Studium Techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z materiałami do uzyskania Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla zadania „Budowa Obwodnicy Pułtuska w ciągu drogi krajowej nr 61” - czytamy na stronie GDDKiA.

Wykonawcą dokumentacji jest Transprojekt Gdański Sp. z o.o.. Wartość zadania wynosi 3,3 mln zł. a czas realizacji to 28 miesięcy od dnia podpisania umowy (czyli do marca 2020r.)

Zadaniem projektanta jest opracowanie dokumentacji zawierającej wariantowy przebieg przyszłej obwodnicy, czyli tzw. STEŚ z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz materiały do uzyskania decyzji środowiskowej.

Źródło: GDDKiA
Do ulubionych