REKLAMA

Calais: imigranci nie odpuszczają
Utworzona: 2017-08-12

Ciężarówki nadal wykorzystywane są do prób przedostania się w nich do UK. Dziennie odnotowywanych jest ponad 80 takich przypadków.

REKLAMA
Pod koniec lipca pisaliśmy o brutalnym ataku, którego ofiarą stał się kierowca ciężarówki. W momencie, gdy zatrzymał się w pobliżu Marck na autostradzie A16 poza Calais, zauważył, że grupa migrantów próbuje dostać się do jego samochodu. Kiedy opuścił kabinę w celu sprawdzenia szkód został zaatakowany i uderzony cegłą w głowę po czym z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Ten rabunek miał miejsce dokładnie miesiąc po wypadku, w którym zginął polski kierowca podczas blokady zorganizowanej przez imigrantów, o czym pisaliśmy w osobnym materiale. Francja niestety tylko pozoruje działania ochronne, bez żadnych konkretów.

Francuski minister spraw wewnętrznych poinformował kilka dni temu, że od 1 stycznia br. imigranci próbowali przedostać się z Calais do Wielkiej Brytanii około 17 876 razy. Po ewakuacji „dżungli” w Calais w październiku ubiegłego roku ich aktywność wyciszyła się. Jednak od trzech miesięcy do Calais przybywa coraz więcej migrantów.

Miejmy nadzieję, że tamtejszym władzom uda się zapanować nad imigrantami, by kierowcy zawodowi mogli ze spokojem wykonywać swoją pracę.
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA