REKLAMA

DB Schenker promuje standardy Etyki w Polsce
Utworzona: 2017-06-19

Standard ma pomóc w upowszechnianiu zasad etycznych w polskich firmach i organizacjach.

ONZ opracowała wytyczne dotyczące biznesu i praw człowieka w dokumencie „Standard Minimum Programu Etycznego”· Na konferencji Global Compact Poland w Krajowej Izbie Gospodarczej siedem organizacji, wśród nich również DB Schenker uroczyście podpisało Standard Minimum Programu Etycznego. Standard ma pomóc w upowszechnianiu zasad etycznych w polskich firmach i organizacjach. Dokument ten ma być jednocześnie punktem wyjścia do tworzenia własnych, branżowych i uniwersalnych najlepszych praktyk w sferze etyki w biznesie.

Działanie w zgodzie z prawem i zasadami etyki jest dla nas priorytetem. Jesteśmy świadomi wagi i roli, jaką pełni etyka w prowadzeniu biznesu, dlatego podpisanie Standardu Minimum Programu Etycznego opracowanego przez ONZ jest dla nas oczywistą, naturalną decyzją. Od lat dokładamy starań, aby przestrzegać zasad i wartości opisanych w tym dokumencie, wiemy też, że to źródło długoterminowego sukcesu DB Schenker” - mówi Janusz Górski, CEO DB Schenker North&East Europe. „Kodeks Etyczny, który stanowi zobowiązanie naszej firmy do przestrzegania standardów etycznych, stworzyliśmy już 17 lat temu. Był to jeden z pierwszych kodeksów na rynku i co ważne, współtworzyli go wszyscy pracownicy. Nasze działania wspiera też szereg wytycznych korporacyjnych w zakresie etyki i zgodności z prawem – dodaje Janusz Górski.

W trosce o ochronę praw człowieka

Standard Minimum Programu Etycznego ma pomóc we wdrażaniu zasad etycznych w firmach i organizacjach. Został on opracowany przez Global Compact Poland we współpracy z Rzecznikiem Praw Obywatelskich oraz partnerami Programu „Biznes i Prawa Człowieka”, w tym DB Schenker.

Celem Standardu jest m.in. troska o ochronę praw człowieka oraz zwiększenie konkurencyjności polskiej gospodarki poprzez rozwijanie kultury etycznej w firmach. Przyjęcie standardów etyki zobowiązuje firmy do przestrzegania i wspierania ochrony praw człowieka oraz eliminowania wszelkich przypadków ich łamania. Łącznie deklarację przyjęcia Standardu Minimum Programu Etycznego podpisało już 18 organizacji i firm.

Źródło: DB Schenker
Do ulubionych