Rusza budowa S17 Garwolin - Kurów
Utworzona: 2017-05-19

Odcinek drogi o długości blisko 60 kilometrów, będzie posiadał 23 mosty, 45 wiaduktów, trzy kładki, dwa dolne przejścia dla pieszych oraz 16 przejść dla zwierząt.

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa:
Symbolicznym wbiciem łopaty 17 maja 2017 r. rozpoczęła się budowa drogi ekspresowej S17 między końcem obwodnicy Garwolina a węzłem Kurów Zachód.

To, co widzimy, napawa optymizmem. Prace idą pełną parą, ich tempo jest imponujące. Dużo się już na budowie dzieje. Dziękuję wykonawcom za takie zaangażowanie w realizację tej inwestycji. Wraca normalność na budowy polskich dróg - powiedział obecny na uroczystości minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Politycy to, co mieli do zrobienia - zrobili. Teraz czas na inżynierów – podkreślił minister Adamczyk.

Odcinek drogi S17 Garwolin – Kurów, o długości blisko 60 kilometrów, podzielony został na cztery zadania, które realizuje trzech wykonawców. Łączna wartość inwestycji to blisko 2 mld zł, z czego koszt robót to około 1,5 mld zł. Kierowcy skorzystają z nowej trasy w połowie 2019 r.

Do tej pory Polska Wschodnia była zaniedbywana. Zmieniamy to. Udowadniamy, że polskie państwo może się zająć tymi regionami, które do tej pory były pomijane - podkreślił biorący także udział w uroczystości wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Budowa drogi ekspresowej S17 pomiędzy końcem obwodnicy Garwolina a węzłem Kurów Zachód to bardzo duże przedsięwzięcie inżynierskie i logistyczne. Niemal połowa trasy liczącej dokładnie 58,6 km powstaje w sąsiedztwie obecnej DK17, z czego około 10 km zostanie przebudowane do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej. Jej nawierzchnia wykonana zostanie z betonu cementowego, a przekrój jezdni umożliwi w przyszłości dobudowę w pasie rozdziału trzeciego pasa ruchu.

Źródło: MIB
Do ulubionych