Ciężarówką potrącił psa, pobili go z zemsty
Utworzona: 2017-05-19

Dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie zatrzymali świeccy policjanci podczas interwencji. Powodem konfliktu miała być zemsta za to, że kierowca ciężarówki potrącił psa.

W miniony weekend, jak informuje KPP w Świecku, doszło do pobicia 41-letniego mieszkańca powiatu chodzieskiego. Policjanci, którzy podjęli interwencję ustalili, że powodem awantury była prawdopodobnie zemsta. Pokrzywdzony, przejeżdżając przez teren wsi, potrącił psa, który z chodnika wbiegł prosto pod koła ciężarówki. Kierowca zatrzymał się i wysiadł z auta sprawdzić co się stało. W tym czasie podbiegł do niego 25-letni właściciel psa i zaatakował go. Po chwili dołączył do niego 29-letni kolega. Razem pobili i skopali kierowcę. Starszy miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Zaalarmowani funkcjonariusze zatrzymali napastników. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Podejrzani mieszkańcy powiatu świeckiego usłyszeli już zarzuty pobicia 41-latka. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Źródło: KPP w Świecku
Do ulubionych