Jechał nietrzeźwy zestawem ważącym prawie 40 ton
Utworzona: 2017-05-19

Z danych zawartych na karcie kierowcy i w dokumentach przewozowych wynikało, że kontrolowany załadował się trzy godziny przed zatrzymaniem przez inspektorów poznańskiej WITD.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu poinformował, że 10 maja na autostradzie A2, przy Punkcie Poboru Opłat Gołuski w kierunku na Warszawę, zatrzymany został do rutynowej kontroli Volvo z naczepą.

Pojazd prowadził Litwin, który przewoził do swego kraju mrożone mięso z polskiej firmy. Kierowca poddany został kontroli na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - wskaźnik urządzenia zabarwił się na kolor czerwony. W związku z tym dokonano kolejnych trzech pomiarów innym urządzeniem: wszystkie wyniki oscylowały między 0,44 mg/l a 0,49 mg/l alkoholu na litr. Ponieważ z kierowcą trudno było się porozumieć, analizę czasu pracy ograniczono do jednego dnia.


Z powodu ujawnionego stanu nietrzeźwości kierującego, dalsze postępowanie i czynności przekazano patrolowi Policji z KMP w Poznaniu. Pojazd wraz z ładunkiem trafił na parking strzeżony, kierowcy zaś zatrzymano prawo jazdy.

Źródło: WITD Poznań
Do ulubionych