Wydajna i niezawodna opona letnia dedykowana lekkim pojazdom ciężarowym
Utworzona: 2017-05-19

Tym samym Sava rozszerza asortyment o cztery dodatkowe rozmiary, dzięki temu operatorzy flot będą mieć do wyboru 19 rozmiarów ogumienia. Szacuje się, że Sava Trenta 2 pokryje 92% rozwijającego się rynku opon letnich do lekkich pojazdów ciężarowych

Sava Trenta 2 to odpowiedź na potrzeby i oczekiwania menedżerów flot. Ogumienie wyróżnia się dłuższymi przebiegami, lepszą efektywnością paliwową oraz trwałością, co w rezultacie przekłada się na niższe koszty eksploatacji i realne oszczędności dla przedsiębiorców. Ponadto Sava Trenta 2 oferuje także doskonałe osiągi na mokrych nawierzchniach, zwiększając tym samym poziom bezpieczeństwa.

Właściwości i zalety

Kontur typu Multi-Radius zapewnia dłuższą i szerszą powierzchnię styku opony z podłożem oraz wpływa na równomierny rozkład ciśnienia wewnątrz ogumienia, co przekłada się na dłuższe przebiegi.

Trenta 2 charakteryzuje się też dobrym prowadzeniem na suchej nawierzchni i skróconą drogą hamowania nawet obciążonym pojazdem. To zasługa pełnych, zewnętrznych klocków bieżnika, które dzięki prostej i solidnej budowie zapewniają lepsze przenoszenie sił.

Wzmocnione krawędzie zwiększają przyczepność na mokrych drogach, nawet gdy pojazd jest mocno obciążony.

Opona utrzymuje doskonały kontakt na mokrych nawierzchniach. Odpowiadają za to optymalnie rozmieszczone obwodowe rowki, które szybko przechwytują i odprowadzają wodę z bieżnika.

Źródło: sava-tires.com
Do ulubionych