REKLAMA

100 stacji paliw w Hiszpanii
Utworzona: 2017-02-17

Wiodąca firma w zakresie usług dla zawodowych przewoźników transportu międzynarodowego, osiągnęła niedawno liczbę stu stacji paliwowych, które składają się na jej sieć usługową na terenie Hiszpanii.

Okrągłej liczby dopełniło włączenie się nowej stacji, położonej w Vera de Bidasoa, w Nawarze. Firma jest obecna na głównych szlakach krajowego transportu towarowego, posiada także ponad 1000 stacji w 7 innych krajach europejskich. RedTortuga pracuje nad umocnieniem swej pozycji międzynarodowej w oparciu o strategię otwierania stacji w punktach o kluczowym znaczeniu dla transportu drogowego.

Przykładem tej strategii jest nowo otwarta stacja w Vera de Bidasoa, położona w odległości zaledwie 15 km od Irún - miasta, przez które w ruchu towarowym przejeżdża dziennie około 10.000 samochodów ciężarowych. Nowa stacja wyposażona jest we wszystkie usługi niezbędne na międzynarodowym szlaku transportowym: poza 8 pasami ruchu dla pojazdów ciężkich posiada 24-godzinny serwis, prysznice, pralnię, myjnię ciężarówek, supermarket, hotel i restaurację.

Firma posiada także 4 własne stacje paliwowe: La Jonquera (25.000 m2) i Mercabarna - dla samochodów ciężarowych; Jonquera Autos i Olius dla samochodów osobowych oraz punkt dystrybucji w Olius (dystrybucja oleju napędowego).

RedTortuga oferuje swoim klientom pionierskie usługi pod względem bezpieczeństwa: stacje obsługi monitorowane przez kamery bezpieczeństwa, z wyznaczonymi obszarami wypoczynkowymi, na których zapewniona jest ochrona przewożonych towarów, a tym samym spokój kierowcy podczas odpoczynku. W ten sposób stacje paliwowe RedTortuga wyprzedzają przepisy prawne, w których coraz większą uwagę przywiązuje się do bezpieczeństwa pracowników transportu ciężarowego. W opracowaniu jest już projekt ustawy o drogach publicznych, przedstawiony w 2015 r. przez Ministerstwo Rozwoju, w którym mowa jest m.in. o konieczności zapewnienia i oddania do użytku bezpiecznych parkingów oraz poprawy warunków ruchu drogowego w transporcie ciężarowym.

Firma oferuje 5 kart paliwowych Diesel Card (Kredytowa, Przedpłatowa, Akcyzowa, Gotówkowa oraz karta dla chłodni Go B), dostosowanych do warunków płatności każdego klienta. Karty dają też dostęp do specjalnych udogodnień, usprawniających przewoźnikom zarządzanie własne, w zależności od ich potrzeb indywidualnych.

Ponadto firma świadczy specjalne usługi przeznaczone dla firm towarowego transportu ciężarowego i innych specjalistów sektora logistyki, zarówno w odniesieniu do samochodów użytkowych, jak i pasażerskich. Zakres usług świadczonych przez firmę RedTortuga obejmuje pomoc techniczną na drodze, odblokowanie pojazdów, odzyskiwanie kwot podatku VAT, opłaty za przejazdy, promy, a nawet zarządzanie mandatami i ubezpieczeniami.

Żródło: RedTortuga
Do ulubionych