REKLAMA

Odzyskali ciągnik i naczepę
Utworzona: 2017-02-17

Funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali kolejne sukcesy.

Utracony w Czechach w 2014 roku ciągnik siodłowy marki DAF, figurujący z Systemie Informacyjnym Schengen jako poszukiwany, odzyskała w niedzielę Straż Graniczna w Świnoujściu. Szacunkowa wartość pojazdu wynosi 80 tys. zł.

Ciągnik został skontrolowany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, kiedy kierował się na prom do Trelleborga. 33-letni kierowca, mieszkaniec województwa śląskiego, nic nie wiedział na temat pochodzenia pojazdu ani że jest on poszukiwany. Ciągnik został zabezpieczony na terenie Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu.

Z kolei 12 lutego, na przejściu granicznym w Kuźnicy, funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali naczepę typu chłodnia, którą próbował wywieźć z Polski obywatel Białorusi. Naczepa o szacunkowej wartości 84 tys. zł została skradziona w Danii.

Do odprawy granicznej zgłosił się 38-letni obywatel Białorusi, kierowca samochodu ciężarowego wraz z naczepą marki Krone. W trakcie weryfikacji dokumentów funkcjonariusz SG stwierdził, że naczepa figuruje w systemie jako skradziona na terenie Danii.

Cudzoziemca przesłuchano w charakterze świadka. Mężczyzna dalszą podróż był zmuszony kontynuować bez naczepy, którą przekazano funkcjonariuszom Policji z KPP w Sokółce.

Źródło: Straż Graniczna
Do ulubionych