REKLAMA

W trosce o przewóz zwierząt
Utworzona: 2017-02-17

Mając na uwadze dobrostan przewożonych zwierząt wymiana informacji, to tylko niektóre punkty podpisanego 9 lutego 2017 r. w Poznaniu porozumienia pomiędzy Wielkopolskim Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii a Wielkopolskim Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego.

WITD w Poznaniu informuje, że wspólnie z inspektorami organizowali będą kontrole w zakresie zasad i warunków transportu zwierząt, a w szczególności nadzoru nad przestrzeganiem przepisów o ochronie zwierząt.

Szczególny nacisk zostanie położony na ujawnianie przewozów zwierząt bez wymaganych uprawnień i w warunkach sprzecznych z przepisami prawa – mówi Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Poznaniu Aleksander Żołędziowski.
Porozumienie zakłada również wymianę informacji i doświadczeń o istotnym znaczeniu dla zapewnienia bezpieczeństwa w transporcie drogowym i komunikacji międzynarodowej.

W zależności od potrzeb przewidujemy też organizowanie spotkań szkoleniowo-organizacyjnych – dodaje Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Poznaniu Andrzej Żarnecki.
Do ulubionych