REKLAMA
Namiary na Morze i Handel

CaroTrans wprowadza pierwszy, bezpośredni serwis LCL z Polski do USA
Utworzona: 2017-02-17

Operator NVO rozszerza swój bezpośredni serwis LCL łączący USA i Europę.

CaroTrans, wiodący światowy operator NVOCC (non-vessel operating common carrier - przewoźnik morski bez własnej floty) i oceaniczny neutralny konsolidator łądunków informuje dziś o swoim pierwszym, bezpośrednim, cotygodniowym serwisie LCL łączącym Polskę i Nowy Jork. Czas transportu pomiędzy Gdynią a Nowym Jorkiem wyniesie 22 dni, a pierwsze wyjście nastąpi 12 grudnia br. Polskim partnerem CaroTrans jest Euroconsol, a oferta bezpośredniego połączenia dotyczy importu do Stanów Zjednoczonych. Euroconsol jest neutralnym operatorem NVO, wiodącym w skali świata, świadczącym usługi poprzez sześć kontenerowych punktów ładunkowych (CFS) zlokalizowanych w Polsce i obejmujących cały obszar lokal-nego polskiego rynku. Punkty te mieszczą się w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Gdyni i Wrocławiu. Oferta obu operatorów NVO obejmuje całościowe rozwiązania informatyczne, takie jak śledzenie przesyłek czy zamawianie usługi online, dzięki czemu zarządzanie procesem logistycznym jest efektywne. Euroconsol w swojej ofercie posiada cotygodniowe bezpośrednie serwisy LCL do portów Jebel Ali, Pusan, Hongkong oraz Singapur.

Zamierzamy nadal rozwijać sieć połączeń naszego europejskiego bezpośredniego serwisu LCL. Stawiamy sobie za cel dostarczenie naszym klientom najbardziej efektywnych, punktualnych i bezpiecznych rozwiązań LCL na rynku. Elastyczne i godne zaufania transoceaniczne usługi transportowe są dziś kluczowe, jeżeli chodzi o integralność łańcuchów dostaw - mowi Greg Howard, CEO w firmie CaroTrans.

Nasz rynek z zadowoleniem oczekuje na to nowe, bezpośrednie połączenie z Gdyni do USA, będące alternatywą dla serwisu z Hamburga. Uważamy, że CaroTrans, wobec swojej pozycji na rynku amerykańskim, jest dla nas doskonałym partnerem w rozwijaniu tego bezpośredniego serwisu LCL z Polski. Cotygodniowe odpłynięcia do Nowego Jorku są jedynie pierwszym krokiem inicjującym nasza współpracę. W planach na przyszłość mamy podobne połączenia do Chicago i Atlanty - powiedział Maciej Mazurkiewicz, prezes zarządu i dyrektor zarządzający Euroconsol.
CaroTrans kontunuuje poszerzanie swojego portfolio bezpośrednich serwisów z Europy, składającego się z 42 połączeń importowych do ośmiu amerykańskich portów wwozowych oraz 45 połaczeń eksportowych z USA do 12 krajów europejskich. W Polsce odnotowywano duży wzrost gospodarczy, w porównaniu z innymi członkami Unii Europejskiej, kraj zajmuje też ósmą pozycję wśród największych gospodarek UE. Posiada prężny sektor prywatny i dobrze wykształconą, wykwalifikowaną siłę roboczą. Eksport z Polski do Stanów Zjednoczonych obejmuje głównie odbiorniki telewizyjne/monitory wideo, produkty naftowe, samochody, statki towarowe i inne oraz sprzęt komputerowy. W roku 2014 wartość amerykańskiego importu z Polski wyniosła 5,2 mld USD (źródło: OEC - Observatory of Economic Complexity).

Źródło: Namiary na Morze i Handel 1/2017
Do ulubionych Namiary na Morze i Handel