REKLAMA

Zamknięto autostradę M62 w Wielkiej Brytanii
Utworzona: 2017-01-11

Ma to związek z porywistym wiatrem, który szaleje na Wyspach. Dodatkowo Highways England wydało specjalne ostrzeżenie dla kierowców, aby zachowali szczególną ostrożność podczas pogarszających się warunków pogodowych.

Polishexpress poinformowało, że Met Office z kolei ostrzega przed silnymi wiatrami oraz śnieżycami, które wystąpią w Szkocji, na północy Anglii oraz w Irlandii Północnej.

Dostawca energii w North East i Yorkshire - Northern Powergrid - poinformował, że dzisiaj rano 545 jego klientów zostało odciętych od prądu przez wichurę. Zaapelowano również do mieszkańców w szczególności północnej Anglii, Szkocji i Irlandii Północnej, aby zrezygnowali z podróży, jeśli nie są one konieczne. W ciągu nocy silne wichury spowodowały w tych rejonach kraju wiele szkód.

Powodem tak drastycznej zmiany pogody na Wyspach jest zimny front atmosferyczny z północy. Meteorolodzy ostrzegają również przed minusowymi temperaturami po zachodzie słońca – w niektórych rejonach kraju słupki rtęci mogą odnotować nawet -10 stopni Celsjusza.Do ulubionych