REKLAMA

MAN w akcji Bezpieczna szkoła przy drodze
Utworzona: 2017-01-11

To ważny element działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Kampania adresowana głównie do dzieci, których szkoły znajdują się blisko tras szybkiego ruchu oraz głównych szlaków tranzytowych.

Firma MAN Truck & Bus Polska uczestniczyła w kolejnej edycji akcji „Bezpieczna szkoła przy drodze”, zorganizowanej przez redakcję „Transportu Polskiego”. Tym razem odbyła się ona na torze Miedziana Góra pod Kielcami.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem szkół oraz lokalnych mediów. Wzięło w nim udział ok. 300 uczniów. „Bezpieczna szkoła” Akcje odbywają się w całej Polsce, natomiast organizacja pokazu w Kielcach miała dla MAN szczególne znaczenie, gdyż w okolicy mieszka wielu pracowników zatrudnionych na co dzień w fabryce MAN Bus w Starachowicach. W organizację pokazu na torze w Miedzianej Górze zaangażowały się również lokalne władze, Policja oraz Miejski Zakład Komunikacji w Kielcach.

W projekcie „Bezpieczna szkoła przy drodze” bierzemy udział już od wielu lat i jest ona jedynym tego typu wydarzeniem w Europie. - mówi Marta Stefańska z MAN Truck & Bus Polska. – Największą zaletą akcji jest możliwość naocznego zaprezentowania dzieciom zagrożeń oraz zasad bezpieczeństwa związanych przede wszystkim z ruchem pojazdów ciężarowych.

Podczas pokazu uczestnicy mogą sami zobaczyć, jak olbrzymia może być siła pędu powietrza wywołanego przez przejeżdżającego z dużą prędkością zestawu, co zademonstrowano przy użyciu specjalnie przygotowanego manekina. Już trzynasty rok z rzędu (od 2003 roku) redakcja magazynu „Transport Polski” we współpracy z firmą MAN Truck & Bus Polska uświadamia dzieciom, z jakimi niebezpieczeństwem wiąże się uczestnictwo w ruchu drogowym i uczy je właściwych zachowań.


Tym razem nasi najmłodsi goście mieli okazję sprawdzić, ile kroków mierzy samochód osobowy, ciągnik siodłowy MAN z naczepą oraz autobus miejski i poznać ograniczenia wynikające z tej wielkości przy hamowaniu czy omijaniu przeszkód – opisuje Wojciech Mackiewicz z „Transportu Polskiego”. Przekonali się też, że gdy staną w martwym punkcie wokół pojazdu, nie są widoczni dla kierowcy.

Żródło: MAN Truck & Bus PolskaDo ulubionych