REKLAMA

Podsumowanie działalność za rok 2016
Utworzona: 2017-01-10

Firma odnotowała przychód w wysokości 273,3 mln EUR, co oznacza wzrost o 14,7 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

W tym czasie grupa podpisała wiele nowych kontraktów, znacząco zwiększyła wolumen towarów obsługiwanych w magazynach oraz rozszerzyła zakres współpracy z dotychczasowymi klientami. Podsumowując pierwsze dziewięć miesięcy bieżącego roku, grupa osiągnęła łączny przychód w wysokości 734,2 mln EUR.

W każdym kwartale utrzymujemy dobre tempo rozwoju, zarówno we Francji jak i na świecie. Podpisaliśmy wiele nowych umów, co pozwoliło nam na zrównoważenie negatywnego wpływu kursów walut na rynkach krajów wschodzących. Dodatkowo, na wyniki osiągnięte we wrześniu wpłynęło przejęcie firmy Logiters, której integracja przebiega zgodnie z planem. Jesteśmy przekonani, że działając w zróżnicowanym geograficznie otoczeniu rynkowym, dzięki naszej ofercie, jasno określonej strategii oraz zaangażowaniu i świetnej pracy całego zespołu, będziemy nadal intensywnie się rozwijać - skomentował Eric Hémar, prezes i CEO Grupy ID Logistics.

W trzecim kwartale 2016 roku w Polsce ID Logistics utrzymało bardzo dobre tempo rozwoju. Firma przedłużyła umowę z siecią Carrefour i rozpoczęła prace nad uruchomieniem nowego centrum dystrybucyjnego w Bydgoszczy. Zatrudnienie znajdzie tu blisko 300 osób. Zgodnie z planem, magazyn zostanie uruchomiony w pierwszym kwartale 2017 roku i będzie obsługiwał 180 sklepów sieci w północno-zachodniej Polsce. Do grona klientów dołączyło Norauto Polska, ogólnopolska sieć sklepów motoryzacyjnych i serwisów samochodowych.

Również na rynkach międzynarodowych grupa radzi sobie bardzo dobrze. Warta wspomnienia jest chociażby współpraca z Walmart w Argentynie, czy z City'super - siecią ekskluzywnych delikatesów - z Tajwanu.

W 2016 roku, zgodnie z założeniami, grupa skupia się przede wszystkim na zarządzaniu operacyjnym i finansowym projektów, które zostały wcześniej rozpoczęte. Istotne znaczenie ma poprawa produktywności oraz integracja biznesowa z firmą Logiters.

Źródło: ID LogisticsDo ulubionych