XV Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy

Rozpoczęcie:Wtorek, 20 lutego 2018 r.
Zakończenie:Piątek, 23 lutego 2018 r.
Miejsce:AMBEREXPO

80-560 Gdańsk
ul. Żaglowa 11
Województwo:pomorskie
Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy organizowany jest w cyklu czteroletnim przez PIARC od 1969 r i po raz pierwszy zawita do tej części Europy. To wydarzenie o globalnej skali, skupiające specjalistów z całego świata w dziedzinie eksploatacji dróg.

Najbliższa edycja Kongresu odbędzie się pod hasłem "Zapewnić bezpieczne i trwałe utrzymanie dróg zimą".
Zaproszeni eksperci przedstawią opracowania na temat technicznych, społecznych i ekonomicznych wyzwań związanych z utrzymywaniem mobilności dróg w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Uczestnicy XV Międzynarodowego Zimowego Kongresu Drogowego zostaną zaproszeni na cztery wyjazdy techniczne, które pomogą im lepiej poznać różne aspekty utrzymania dróg zimą. W trakcie wycieczek dowiedzą się, jak można radzić sobie z żywiołem na obiektach inżynierskich oraz poznają sposoby zarządzania ruchem miejskim i autostradowym.

ZAWODY PŁUGÓW ŚNIEŻNYCH
22 lutego 2018 r. kierowcy z całego świata wezmą udział w zawodach pługów śnieżnych zorganizowanych w ramach XV Międzynarodowego Zimowego Kongresu Drogowego przy Stadionie Energa Gdańsk. Będą one polegały na możliwie najsprawniejszym pokonaniu około kilometrowej pętli przy jednoczesnym wykonywaniu różnorodnych konkurencji. Wśród nich znajdą się m.in. przejazd tyłem między przeszkodami, slalom między pachołkami, szybki najazd na płytę poślizgową czy przesuwanie przedmiotu w wyznaczone miejsce.
Organizator:PIARC oraz GDDKiA
Kontakt:Krzysztof Śmiech
krzysztof.smiech@mtgsa.com.pl
tel.: +48 58 554 92 38
info.gdansk2018@amberexpo.pl
Link:Więcej