Jak legalnie nie płacic na ZUS
ID: 69051

Sprytny sposób jak się okazuje, a jako że ZUS zamiast oszczędzac na przyszłe emerytury stawia sobie pałace i potwornie marnuje pieniądze na inne sposoby, to nawet specjalnie bym tego nie potępiał :-)

Podaję za TVN:

"WIELKA UCIECZKA Z ZUS

Kreatywne kombinatorstwo Polaków nie zna granic. Jak donosi "Gazeta Wyborcza" coraz więcej przedsiębiorców korzysta z usług firm, które umożliwiają im zaoszczędzenie połowy tego, co normalnie płacą na ZUS. Proceder jest legalny, tyle, że kosztował Zakład już 8 mld zł. - Tym powinno zająć się ABW - grzmią jego władze.

Według gazety już tysiące drobnych przedsiębiorców zarabia w Polsce, ale składki, i to dużo mniejsze niż w Polsce, płaci na Litwie i w Wielkiej Brytanii. Dzięki pośrednikom, których w kraju jest już kilku, zatrudniają się tam jako "konsultanci
Bez umowy i bez ZUS-u...
W niemal połowie skontrolowanych firm inspektorzy Państwowej Inspekcji... czytaj więcej »
biznesowi" i wyrejestrowują się z ZUS. Zgodnie z prawem, jeśli prowadzimy w kraju firmę, a jednocześnie ktoś nas zatrudni - choćby na 1/100 etatu - w dowolnym kraju Unii Europejskiej, to nie musimy już płacić składek w Polsce.

Pośredników, którzy zatrudniają takich "konsultantów" bez bliżej określonych kompetencji można bez trudu znaleźć w internecie. Za załatwienie etatu płaci się ok 500 zł miesięcznie. Minimalna składka w ZUS wynosi dla firm 850 zł.


Skopany system i niepewna przyszłość

ZUS dostrzega już problem. - Pierwsze sygnały mieliśmy w maju - mówią pracownicy Departamentu Ubezpieczeń i Składek. Na razie jednak nic nie mogą zrobić, tylko liczyć straty. A te od początku roku szacowane są już na nawet osiem mld zł.

- Ten proceder zagraża naszemu systemowi ubezpieczeń społecznych, a więc bezpieczeństwu państwa. Sprawą powinna zająć się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego - mówi zdenerwowany Jeremi mo*dasewicz, członek rady nadzorczej ZUS i ostrzega, że oszczędność na składce dziś, to brak emerytury w przyszłości.

Pośrednik, z którym rozmawiała "GW", pytany, czy uważa swoją działalność za uczciwą, odpowiada: "To polski system ubezpieczeń jest nieuczciwy. Skopany do granic możliwości i kompletnie niedostosowany do realiów. Ludzie w potrzebie szukają rozwiązań korzystnych dla siebie, nie dla systemu"

Posty (159)

~wkurzony
2011-05-27 17:52:21
Skrajną bezczelnością była wypowiedź ministra Rostkowskiego cytowana w wiadomościach w dniu 25. 05. 11 a dotycząca proponowanego przez Solidarnośc podniesienia płacy minimalnej do 1800 zł brutto. Minister Rostkowski o tej propozycji wypowiedział się, że jest to: "skrajna bezczelność". Ja proponuję, żeby od 1 czerwca przenieśc ministra Rostkowskiego na taką właśnie płacę 1800 zł bruto. Niech utrzyma za to rodzinę... choć pewnie z rodziny, to pozostała mu już tyko żona, bo zważywszy na wiek, dzieci są już dorosłe, a zważywszy na układy, pewnie nieźle ustawione. Ale ok, niech tylko utrzyma żoną i siebie za tę "skrajnie bezczelną" pensję!! Dośc traktowania nas, społeczeństwa, za mięso armatnie, które musi tyrać i wyrzekać się wszystkiego, by taki Rostkowski mógł pławić się w luksusie!! Dość!! Tego przedmówcę (celowo nie używam słowa "Pan", bo na pana trzeba mieć klasę) juz pora wywieźć na taczkach. Źle się wychodzi na niedocenianiu społeczeństwa. Podziękujemy wam (znow celowo mała litera) przy najbliższych wyborach. A 30 czerwca przekonacie się, że narodu nie wolno lekceważyć. Wstyd i hańba, ze ten człowiek reprezentuje nasze finanse!!
~art
2012-12-16 15:59:46
moge polecic firme z uk - Euro Lex and Partners, ://optymalizacja-zus . org, sam korzystam z ich uslug i chyba jako jedyna firma na rynku (a sprawdzilem chyba ze 20) oferuja faktyczne (a nie pozorne) zatrudnienie.

z jednej strony ja jako ich pracownik wykonuje dla nich konkretne zlecenie, z drugiej zas jako przedsiebiorca korzystam z programu optymalizacji zus, otrzymuje za swoja prace wynagrodzenie (jako pracownik, do tego 4 tygodnie urlopu w roku) a ja im place za wykonane uslugi.

podatek dochodowy za prace jest odprowadzany, skladki na ubezp. spol. rowniez, na kwote abonamentu 400 zl m-nie otrzymuje fakture i calosc ksieguje jako koszt uzyskania przychodu.

nie ma tutaj nic niezgodnego z prawem, zus lub jakiekolwiek organy kontrolne nie moga zakwestionowac umowy o prace poniewaz praca JEST WYKONYWANA :)

wiecej informacji na ://optymalizacja-zus . org/optymalizacja-ko sztow-zusu

pozdra wiam wszystkich
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 54.198.169.202

Dodaj
Anuluj
REKLAMA

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2018
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce