DQC Karta Kierowcy UK
ID: 221546

Czołem! Mam pytanie związane z Kartą Kierowcy w UK - DQC. Mianowicie: niedawno w Polsce zdałem prawo jazdy kategorii C + Kwalifikacje Wstępną
(kod 95 (w UK CPC). Po powrocie do Anglii złożyłem wniosek D2 o wymiane Polskiego Prawa Jazdy Z WBITYM KODEM 95 na Brytyjskie. Wymienione, Brytyjskie Prawo Jazdy właśnie przyszło pocztą na mój adres.
Pytanie brzmi: czy przyślą mi dodatkowo Kartę kierowcy DQC? Czy muszę o nią dodatkowo aplikować? Jeżeli musze to jak bez Polskiego Prawa Jazdy mam im udowodnić iż posiadam kod 95?
Pozdrawiam!

Posty (3)

Imperatorx
2017-08-21 13:48:10
jak w temacie...
ZIBIIRL
2017-08-21 16:09:16
Mylisz pojęcia, karta kierowcy, to karta do tacho, którą również powinieneś wyrobić, forma D777B. Jeżeli chodzi o PJ, to wymieniając je z wbitym kodem 95 karta kwalifikacyjna DQC (CPC) powinna przyjść mniej więcej w tym samym czasie co PJ, lub trochę pózniej. DVLA powinno automatycznie powiadomić DVSA, bo stamtąd idzie karta DQC. Jeżeli nie dojdzie, to trzeba wypełnić formę DQC1, a resztą się już nie przejmuj, mają Cię już w systemie.
Imperatorx
2017-08-23 11:01:01
Dzięki za odpowiedź. Mam nadzieje że przyjdzie ; )
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 54.156.42.165

Dodaj
Anuluj
REKLAMA

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2017
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce