Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Problem z niewypłacalnością firmy

ID: 153543


Sytuacja następująca. Wykonywaliśmy transport dla stałego klienta, transporty tydzień w tydzień. Z czasem zapomnieliśmy o tym, że do każdego transportu musi być zlecenie od klienta (wiem, że nie powinno być to się zdarzyć, proszę mnie nie ganić). Niestety, od pewnego czasu firma ma problemy z płynnością finansową i nie zapłaciła nam za kilka transportów. Sprawa poszła do sądu. Moje pytanie brzmi, czy jeśli wykonaliśmy transport, faktura została wystawiona i wysłana wraz z CMR-ką do klienta i została przez niego zaksięgowana, ale do transportu nie mam zlecenia z ustalonym przewozowym (kwota, terminy itd były ustalane telefonicznie), istnieje obawa, że sąd uzna to za podstawę do niezapłacenia przewozowego? Na stronie prawoprzewozwe. pl znalazłem już kontakt do prawnika od prawa transportowego ale zanim się z nim skontaktuję postanowiłem jeszcze podpytać na forum. Byłbym wdzięczny za pomoc.

~Henryk
*.icpnet.pl

Posty (25)

~Henryk
jak w temacie...
~mgr kowal
tu na forum na pewno się wszystkiego dowiesz, wszak właśnie tu znajdziesz najmądrzejszych parkingowych mecenasów

1

~złamany
nie musi być zlecenia, ważne ze się odbył transport i jest dowód na to
~Wnikliwy...
Pytanie brzmi... a co jak płatnik powie że zleceniobiorca wykonał usługę gratis? Nie ma dokumentów nie ma odpowiedzialności nie ma pieniążków. Skoro trzeba iść do sądu, to wierzyciel wszystko zrobi aby nie zapłacić. Tak mi się wydaje. I niestety zwykle tak jest o czym nie raz mówiono nie tylko na forum ale i w mediach.

-1

~niezalogowany
w zleceniu zawarte są warunki ( trasa, stawka, termin płatności ) jest podstawą do wykonania usługi. teraz firma moze podwazyc stawke i termin uregulowania naleznosci
~mgr kowal
co mecenas to inne zdanie, tak jak pisałem. Zajmijcie sie lepiej polerowaniem zderzaka

2

~niezalogowany
mgr to skrot masz gram rozumu, nie ublizając kowalowi
ese
~Wnikliwy...
(2014-10-09 16:11:49) Pytanie brzmi... a co jak płatnik powie że zleceniobiorca wykonał usługę gratis?-

No właśnie. I jakie byłyby tego dalsze konsekwencje?
~El_Camino
W najgorszym wypadku pojedziesz po kosztach, bo CMRka jest dokumentem potwierdzającym wykonany przewóz. To, że pojechsałeś bez zlecenia przemilczę, bo sam chyba wiesz jaką głupotę zrobiłeś. Żaden prawnik ani sąd nie zmusi Twojego klienta do zapłaty kwoty wyższej niż Twoje koszty. Cały myk w tej sytuacji polega na tym, żeby te koszty były jak największe i rozsądnie udokumentowane...
ese
Nie widzę powodu by miało to być po kosztach, jeśli były to usługi powtarzalne. Towar odebrany, potwierdzony.
~El_Camino
No, nie do końca - to, że ładunek był powtarzalny ma w kwestii prawnej małe znaczenie. W takich przypadkach nawet Konwencja mówi niestety o pokryciu kosztów
~sdm
polecam kancelarie prawną która specjalizuje się takimi sprawami, : www. cgkw. pl
~Renata_S
Ja na Twoim miejscu udałabym się po poradę do prawnika od prawa transportowego. Pracuję w spedycji i doskonale zdaję sobie sprawę, że takie sytuacje wcale nie są rzadkością. Na stronie prawoprzewozowe. pl znajdziesz kontakt do Pana Pawła, on na pewno będzie wiedział jakie kroki możecie w tej sytuacji podjąć.
~LOGIC
Henryku. Czy wiesz na czym polega (planowane) Bakructwo? Facet nie placi za nic wiecej nikomu. Od wyrokow sadu jak dlugo moze sie odwoluje. Kiedy juz nie moze nie ma nic na siebie. To czy masz zlecenie czy nie masz, to drugorzedna sprawa. Kasy juz nie zobaczysz.
~LOGIC
Eli Camino. Wyrokiem to sobie mozesz przyslowiowe posladki podtrzec. Komornik, jak nie sciagnie od dluznika (ktory raczej nie jest skonczonym de*ilem) to jeszcze zacznie wierzyciela scigac o zwrot swoich kosztow. A te male nie sa
~kiero
Mój szef jeździł tak kiedyś dla niemieckiej spedycji. Po wspópracy został mu fajny kalendarz ścienny który przysłała mu ta firma i ponad 200tyś DM których nigdy nie zobaczył.
~LOGIC
Dokladnie, dlatego Henryk nie musi sie martwic o to co sad stwierdzi, w temacie kwot jego naleznosci. To nie ma juz zadnego znaczenia. Znaczenie ma, ze jego klient jest niewyplacalny. Im wyzsze sobie naleznosci zasadzi, tym wyzszy Vacik do zaplaty bedzie. A kasy i tak, zadnej nie zobaczy.
~sid
kasa z góry i po problemie z płatnościami
ese
~sid
(2014-10-27 20:06:38) kasa z góry i po problemie z płatnościami-

Słu sznie. Zanim sie ruszy na trzy tygodnie na przerzuty kasę powinno się wziąć z góry.
ese
~LOGIC
(2014-10-27 19:56:31) Dokladnie, dlatego Henryk nie musi sie martwic o to co sad stwierdzi, w temacie kwot jego naleznosci. To nie ma juz zadnego znaczenia. Znaczenie ma, ze jego klient jest niewyplacalny. Im wyzsze sobie naleznosci zasadzi, tym wyzszy Vacik do zaplaty bedzie.. "-

A dałoby się to rozwinąć/uzasadnić?
pw595580
MASZ PROBLEM Z UZYSKANIEM ODSZKODOWANIA - NAWET PO OTRZYMANIU ZAPŁATY? ZGŁOŚ SIĘ DO NAS !!
KIEROWCO ! - Zgodnie z prawem należą ci się: Diety Noclegowe, Diety Żywieniowe, Płatne Nadgodziny. Czy wiesz, że pracodawca ma obowiązek zapewnić ci godne warunki noclegowe - poza ciężarówką, diety żywieniowe?. Jeżeli obecny lub były pracodawca nie stosuje się lub nie stosował do obowiązującego prawa? Masz prawo do odszkodowania!!!. Pomożemy wywalczyć najwyższe odszkodowanie wahające się od 50 000 do 80 000 PLN !!!. NAWET DO TRZECH LAT WSTECZ !!!, NIE POBIERAMY OPŁAT WSTĘPNYCH !!!. Prowizja, tylko za wygraną sprawę !!!.
WWW. SERVITUTES. PL : TEL: 732 737 300, 668 438 437. Należy się wynagrodzenie za pracę, dieta żywieniowa oraz noclegowa, za każdy dzień w którym odpoczywano 6, 5 godziny - w czasie od 21. 00 do 7. 00 rano i inne godziny.
Nie musi nikt zeznawać ponieważ są od tego biegli sądowi, wyciągi bankowe, oświadczenia osób poszkodowanych. Sprawa bardzo prosta i szybka. Takich pracodawców wciągamy nosem. Sam kiedyś byłem kierowcą.
Likwidacja szkód Zalaniowych, Pożarów, Katastrof budowlanych, Szkód rolniczych, Różnego rodzaju wypadków w zakładzie pracy, Wypadkach w gospodarstwie rolnym, Wypadkach Komunikacyjnych, Będąc pieszym, Pasażerem, Jadąc na rowerze Jak i osobom znajdującym się w pojazdach i Ich rodzinom., Korzystając z komunikacji miejskiej, Błędów medycznych, Zwrot środków z likwidacji polis!!!
~LOGIC
ESE chetnie to uzasadnia. Jak myślisz, dlaczego w PL tylko kilkanascie % windykacji komorniczych ma jakikolwiek skutek? otóż nie płacąc każdy wie, że druga strona uzyska wyrok i odda sprawe do komornika. W związku z tym schemat jest zawsze taki sam. Ty podajesz firme do sądu, ona pisze odwołania, sprzeciwy. w między czasie pozbywa sie majątku. Jak już wyczerpiesz wszelkie kroki prawne, i oddajesz sprawę do komornika ten odpisuje ci, że dłużnik jest niewypłacalny i obciąża cię kosztami własnej pracy. To samo oczywiście na 90% jest w tym przypadku. Chyba, że gośc jest idiotą, czego tez wykluczyć się nie da.
~LOGIC
a te 10% skutecznych windykacji, to wynik możliwości sciągania z rent i emerytur na którę dłużnik nie ma wpływu. Bo jeśli chodzi o wynagrodzenie za prace to wiadomo, szefie musimy porozmawiać... Więc zakładając logiczne działanie, wysokość kwot o które pan Henryk się tak martwi nie ma znaczenia bo nic już nie zobaczy. Sorry, za brutalne wnioski co do tematu.
~Prawnik
Brak zlecenia nie przesądza o niemożliwości dochodzenia swoich roszczeń. Jeśli mieliście stałe stosunki gospodarcze zlecenie nie jest potrzebne. Nadto konieczne jest złożenie w pozwie wniosku o wystąpienie przez sąd do urzędu skarbowego właściwego ze względu na siedzibę dłużnika z zapytaniem czy dłużnik odliczył należny podatek VAT od wystawionej faktury. Jeśli tak to znaczy, że zaakceptował fakturę co do zasady i wysokości. Jeśli obawiasz się, że dłużnik będzie niewypłacalny warto złożyć wniosek o zabezpieczenie roszczenia. Jeśli sąd go uwzględni komornik nakaże bankowi prowadzącemu rachunek bankowy dłużnika przekazanie sumy zabezpieczenia do depozytu sądowego. Po wygranej sprawie zaspokoisz się z sumy zabezpieczenia. Jeśli nie uzyskasz zabezpieczenia a komornik umorzy egzekucje z powodu bezskuteczności, należy w zależności od formy prawnej przedsiębiorstwa dłużnika złożyć wniosek o wyjawienie majątku, pozwać członków zarządu dłużnika jeśli jest to spółka z o. o. o wypełnienie zobowiązań spółki. Członkowie Ci odpowiadają majątkiem osobistym. Jeśli dłużnik posiadał majątek ale się go wyzbył należy wytoczyć powództwo przeciwko nabywcy majątku o uznanie czynności za bezskuteczną wobec wierzycieli. Jeśli nadal masz jakieś wątpliwości zadzwoń: 664-786-077. Pomożemy.

1

ese
~LOGIC
(2014-10-27 19:56:31) Dokladnie, dlatego Henryk nie musi sie martwic o to co sad stwierdzi, w temacie kwot jego naleznosci. To nie ma juz zadnego znaczenia. Znaczenie ma, ze jego klient jest niewyplacalny. Im wyzsze sobie naleznosci zasadzi, tym wyzszy Vacik do zaplaty bedzie.. "-


Im wyzsze sobie naleznosci zasadzi, tym wyzszy Vacik do zaplaty bedzie.. "-

Na wyjaśnienie tego ostatniego liczę
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.138.33.178

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels