PEMA POLSKA Sp. z o.o.
etransport.pl > Forum > VOS LOGISTICS POLSKA
Grupa tematyczna: Firmy - opinie
ID: 14139

VOS LOGISTICS POLSKA

  
~Adam K.
*
Posty (201) »

skocz na koniec stronyskocz na koniec strony

« poprzedni ekran 1 z 7
~kolenda
(2013-12-23 12:30:44)
1. Ach witajże pożądana perło droga z nieba.
Gdy świat cały upragniony Anielskiego chleba!
W ciele ludzkim Bóg jest skryty
na pokarm ludziom obfity.
Ciałem karmi, Krwią napoi,
by człowieka w chwale Swojej
między wybranymi policzył.

2. Czyliż nie dość, Boskie Dziecię
żeś na świecie z nami,
Ale jeszcze zimno cierpisz między bydlętami!
Malusień ki Jezu w żłobie, co za wielka
miłość w Tobie!
Czyliż nie są wielkie dziwy
w ciele ludzkim Bóg Prawdziwy,
Przyszedł na zbawienie człowieka?

3. O miłości niepojęta, jakżeś wielka była,
Żeś się tu z niebieskiego tronu sprowadziła,
A to do pustej szopiny,
O niesłychane nowiny,
Ach, pokorny Baraneczku,
Twój odpoczynek w żłóbeczku,
Z dalekiej podróży niebieskiej.

4. Niech Ci Jezu, będą dzięki za Twe narodzenie,
bo przez nie zacząłeś nasze sprawować zbawienie.
Miłość, która to sprawiła,
iż Cię do nas sprowadziła,
niech swą iskrą nas zapali,
abyśmy Cię miłowali
teraz i bez końca w wieczności.
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~Jacek 8303
(2014-04-14 08:14:41)
Ludzie co za głupoty wypisujecie!!! Jedyne co jest złe to za mało zarabiamy.. Policzmy sobie 42e dziennie po przepracowaniu 15h pracy ile mi za 1h. wychodzi? Gdzie znajdą taniej :/Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~jak
(2014-05-12 12:57:58)
metor to medaZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~Kamil
(2014-05-12 13:22:03)
Witam. Koledzy potrzebuję informacji. Mam zamiar do Was do VOSA się przyjąć na plandeke. Powiedzcie mi jak jest z płatnościami? Czy po zjeździe na baze z 3 tygodniowego pobytu od razu przelewane są na konto diety i podstawa? Jak to jest? No i bardzo prosze opowiedzcie coś o warunkach pracy? gdzie się jeździ itd.. PozdroZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~igor
(2014-05-13 16:18:33)
w vosie kolegow niemaZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~efewf
(2014-05-20 06:36:50)
wszystkie fimy tylko nie vosZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
Podgląd konta ZYNUŚZYNUŚ
(2014-05-28 15:29:39)
Już tego lata – 30 tys. euro kary i rok w więzieniu za kierowcę spędzającego weekend w kabinie
Opublikowan e 15 maj, 2014

Kiedy pod koniec lutego (TUTAJ) pisałem o nowym pomyśle francuskich władz, aby bezwzględnie karać za spędzanie weekendów w kabinie, cała sprawa wzbudziła ogromne poruszenie. Nie ma się czemu dziwić, bo plany przewidywały karę nawet 30 tys. euro lub… roku więzienia. Oczywiście wszędzie pojawiało się pytanie – czy Francuzi dopną swego i faktycznie wprowadzą nowe przepisy w życie?

Teraz zaś czas na odpowiedź – 30 kwietnia 2014 roku francuski senat przyjął projekt zmian w ustawie o transporcie, który przewiduje właśnie kary za odbywanie 45-godzinnej przerwy w kabinie. Już wkrótce, prawdopodobnie od czerwca lub lipca 2014 roku, pracodawcy będą mieli obowiązek tak organizować pracę swoich kierowców, aby tygodniowe okresy odpoczynku mogły być spędzane poza pojazdem. Jeśli zaś zasada ta zostanie złamana, przedsiębiorcę czeka kara 30 tys. euro oraz roku więzienia. Tej samej kary będzie mógł spodziewać się przewoźnik, który będzie wynagradzał kierowców za ilość przejechanych kilometrów lub przewiezionego ładunku.

Co ważne, przy okazji kontroli drogowej kierowca musi przedstawić jak spędził ostatnie 28 dni. W przypadku kontroli drogowej we Francji kierowca będzie musiał więc przedstawić także dokumentację potwierdzającą spędzenie weekendu poza pojazdem. Jeśli takowej nie będzie posiadał, jego szefa będzie czekała dotkliwa kara. Wiele wskazuje na to, że będzie to dotyczyło także weekendów spędzanych w innych krajach!

Dlaczego Francuzi zdecydowali się wprowadzić tego typu przepisy? Odpowiedź jest oczywista – w ten sposób chce się zwalczyć nielegalny kabotaż oraz konkurencję ze strony przewoźników przede wszystkim z Europy Środkowo-Wschodniej. Pozostaje jednak pytanie, czy w praktyce nie będzie to oznaczało, że bułgarskie i rumuńskie ciężarówki będą masowo uciekały na weekendy do Holandii lub Niemiec?
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~ciekawska
(2014-07-17 20:07:07)
A ten Biełowiski to jeszcze jest tam? Ten co wszystkie panny ruchał z biura?Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~dywan
(2014-07-17 20:23:41)
Wszystkie Panny, czyli wszystkich młodych fleetów... Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~1906
(2014-10-08 00:10:54)
Kierowca tira w kabinie spać nie może
Sąd Najwyższy uznał, że kabina tira nie zapewnia kierowcom noclegów. Dla branży transportowej uchwała to katastrofa. Firmy muszą teraz wszystkim swoim pracownikom zapewnić nocleg w hotelach - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".


Wyrok SN oznacza, że przedsiębiorcy wszystkim swoim kierowcom w trasie międzynarodowej muszą zapewnić hotel lub zwrot kosztów, jeśli opłaci go sam pracownik. To jednak nie wszystko. Ponieważ większość firm nie zwracała pieniędzy za nocleg, to teraz będą musiały to zrobić ryczałtem. I to nawet za trzy lata wstecz.
Jak pisze "DGP" już wiele tego typu pozwów wpłynęło do sądów. Ich średnia wysokość obliczona na podstawie ryczałtu oscyluje w granicach 80 tys. zł. Branża szacuje, że koszt uchwały to między 1, 5 a 2, 5 mld zł, bo kierowców w Polsce jest nawet 500 tysięcy.

Wyrok to prawdziwa rewolucja. Nowe przepisy oznaczają spadek konkurencyjności polskich przedsiębiorstw, wzrost cen w sklepach, a nawet upadek części firm. Transportowcy przypominają, że wypracowują 7-10 proc. PKB. Taka skala działalności oznacza, że ucierpi też cały budżet państwa.

Prawnicy cytowani przez "DGP" przypominają, że dotąd przedsiębiorstwa, które chciały nawet zapewnić nocleg swoim pracownikom, narażały się na kary od ZUS. Ten mógł bowiem uznać, że skoro jest kabina w tirze, to ryczałt na nocleg jest bezzasadny.

Zrodlo
://finanse. wp. pl/kat, 1037883, opage, 7, title, Kierowca-tira-w-kabi nie-spac-nie-moze, wid, 16747417, wiadomosc. html#opinie
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~Jaan
(2014-10-12 13:54:21)
L'Amazonie krisZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~Jaan
(2014-10-12 13:55:44)
Kamaz kapusZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~mol
(2014-10-12 17:28:13)
Polski oddział VOS juz Ukraincuw przyjmujeZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~J-24
(2014-10-12 19:32:13)
to vos jeszcze istnieje tj ma polskich kierowcow -jak tak bardzo dziwneZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~J-24
(2014-10-12 19:34:56)
a Ukrainców to juz dawno przyjmuje-rotacja jak na Dworcu Centralny-na 10 przyjetych 12 odchodzi
1
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~649
(2014-12-13 19:40:28)
O co chodzi z tą sprawą UKRAIŃSKICH BANDEROWCÓW???
Jest ktoś w " temacie"
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~kupiec
(2015-02-04 11:24:08)
Jeździłem jako podwykonawca Vos. Jedno trzeba im przyznać że jeśli chodzi i pieniądze to jak przychodzi termin to pieniądze na koncie. Każde auto ma zamontowaną satelitę z terminalem do komunikacji za które płaci podwykonawca. Za casco naczepy też płaci podwykonawca. Zwracają za opłaty za myto ale jest jeden haczyk ze Niemcy płaci się samemu i potem refakturuje. Czyli czekamy fizycznie 45 dni. Za paliwo faktury co 2 tygodnie. . Fakturowanie brutto zarówno usługi jak i paliwo. Pan sikora który werbuje do współpracy jest ok i robi dobrą robotę. Co do Fleetów w Warszawie to ogólnie uważają że są czymś lepszym i nie mają szacunku do podwykonawców i kierowców. Zazwyczaj to młodzi chłoptasie którzy uważają że wiedzą wszystko o transporcie bo byli na szkoleniu a auto widzieli na plakacie albo jako kropka na ekranie. Nie znają rzeczywistości w trasie. Ja trafiłem na Mikołaja Klejnę. Kłamczuch i gbur jakich mało. Ciągle pytania czemu tak wolno? czemu pauza? czemu tak długo spinanie naczepy a naczepy stare bez drzwi tylko plandeka. Dał tylko dyspozycję żeby zgłosić się do portu w Callais po tcket na prom ale już nie powiedział do którego biura. Szukanie na piechotę trwało godzinę i akurat prom odpływał więc pretensje do podwykonawcy. Ale fleet oczywiście winy swojej nie widział. Dyspozycje co do parkingów dał ale tylko nazwę miejscowości a już adresu nie. 30 minut szukaliśmy parkingu, za to też pretensje że z towarem się kręciliśmy po mieście. Potem jak dostał ochrzan jak robił problemy ze zjazdem to powiedział że zrobi wszystko żeby nas wyrzucić. Faktycznie tydzień później skargi do przełożonego były że niby my zawiniliśmy i jego błędy obracał jako Nasze. A przełożony wierzył tylko jemu bo to jego pracownik. Klejna robił po złości specjalnie nie układał tak pracy zeby zdążyć na zjazd autokarem w pobliże domu. Tylko po złości. Chamskie odzywki jak do gówniarzy. Po złości jak coś nie pasowało to ładowanie 3 naczep dziennie po placu 5 km każdy po 0, 80eurcent. To tak za karę. Ogólnie fleety wszystko psują Vos i nie zdziwię sie jak za kilka lat rozwalą tą frmę. Bo wystarczyło by podejście partnerskie i wiadomo że pracować trzeba ale bez podrzucania świństw i złośliwości. Często niby Klejnie nie dochodziły CMR za niektóre frachty a inne z tej samej koperty doszły. W jednej kopercie wysłałem np 10 CMR to 7 niby doszło a 3 nie? Czy to nie kpina i złośliwość fleeta żeby dać nauczkę i fakturę opóźnić? Vos ten sprzed 10 lat w Breukelen a ten obecnie z Warszawy to dwie różne firmy i to prawda ze tam gdzie patyki się wezmą za robotę to firmę rozwalą. Tyczy się to fleetów z Warszawy. Pracowaliśmy z Vos w Breukelen a ten patyk Klejna gadał do ludzi że w to nie wierzy bo nie ma w komputerze. Mamy faktury z tamtego okresu a ten gamoń uwaza że czego nie ma w komputerze to tego nie było. On zestaw widzi tylko w komputerze. Vos była dobrą firmą a teraz to atmosfera nerwów i kłamstwa Fleetów i chamstwa. A szkoda ZagłosujZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~kupiec
(2015-02-04 11:26:56)
Po niedawnej uchwale siedmiu sędziów Sądu Najwyższego rząd chce wprowadzić specjalny dodatek za rozłąkę lub specjalne diety dla kierowców wykonujących transport międzynarodowy. Przygotował dwa projekty zmian w ustawie o czasie pracy kierowców, czytamy w Serwisie Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~kupiec
(2015-02-04 11:27:46)
W reakcji na uchwałę SN Ministerstwo Infrastruktury przygotowało dwa różne projekty zmian w ustawie o czasie pracy kierowców. Pierwszy przewiduje przyznanie kierowcom dodatku za rozłąkę w czasie podróży służbowej. Świadczenie byłoby wypłacane według zasad i stawek uzgodnionych między przewoźnikami i kierowcami w układach zbiorowych pracy lub regulaminach pracy. Jeśli firma nie miałaby takich przepisów, zasady musiałyby być zawarte w umowie o pracę.

Drugi projekt jest bardziej rozbudowany. Przewiduje przyznawanie kierowcom ryczałtów za noclegi i diety za podróże służbowe na terytorium Polski i poza jego granicami. Resort zostawił przewoźnikom i związkowcom wynegocjowanie wysokości tych świadczeń.
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~ref
(2015-02-24 18:38:32)
Szukam osoby o nicku, byly nievolnik, Jesli to czytasz odezwij sie tutaj jesli mozesz mam wazne pytanie. Pozdro Ref... Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~byly nievolnik
(2015-02-24 18:43:45)
:) jestemZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~stefanski
(2015-06-18 21:13:01)
ludzie obudzcie się nie pracujcie w tej niewoli pisze na własnym przykładzie odwarzylem się i odszedłem to była najlepsza decyzja w moim zyciu szkoda czasu i zycia na prace dla zlodzieji i oszustow z warszawy teraz ja zazadzam swoim tachem kiedy 9 pauzy kiedy11 tak naprawdę o 9 zapomniałem lepsze pieniądze a najważniejsze spokuj chce się zyc i pracować uciekajcie jak najszybciej to jest dobra radaZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~znawca
(2015-07-18 22:43:42)
Czesc. daj namiary to sie odezwieZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~rafael
(2015-08-07 13:43:25)
A ja wlasnie zastanawiam sie co jaka firma byla by najlepszym rozwiazaniem dla kierowcy z dwu letnim doswiadczeniemZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~ocet
(2015-08-08 23:02:45)
zapraszamy na docieranieZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~???
(2015-08-09 09:13:56)
Ten Mikołaj to faktycznie typek spod ciemnej gwiazdy jest. A niejaki łysy jeszcze pomiata kierowcami czy już go wywalili na zbity pysk? Pozdro dla wszystkich, którzy uwolnili się z tego kieratuZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~Benny
(2015-08-09 09:39:26)
Robic wam sie nie chce i tyle w vos nie ma zle tylko kasa smieszna 44 e i 1350 podstawy na przerzutach to smiech na sali gdy wszyscy placa juz po 46 47 50 e nawet ukraincy zaczynaja marudzic haha kiedy warszawka sie obudzi ze zarobki sa za male jak zostanie 5 kierowcow z tego 4 mentorow? ?Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~olosie
(2015-08-09 09:53:19)
Jak wy sie miescicie w tych malutkich autkach? Przeciez to osmieszanie sie. Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~beny
(2015-08-09 12:18:02)
to nie batim nie jedziesz na pol roku tylko na 21 dni wiec daje sie rade narazie osmieszamy sie tylko i wylacznie z dieta i podstawaZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~ksiadz
(2015-08-17 15:30:23)
beny jesteś patologia człowieka zmien gacie bo smierdzisz i zacznij siebie szanowaćZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
« poprzedni ekran 1 z 7

skocz na początek stronyskocz na początek strony

Twój adres IP: 54.147.20.131 = ec2-54-147-20-131.compute-1.amazonaws.com

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania treści bez podania przyczyny..


a co ty o tym myślisz ?

Ile jest 4+3 ?
Masz dość spamu w wątkach? My TEŻ!
Skoro nie masz konta to poproszę o odpowiedź na to proste pytanie. Udowodnij, że jesteś człowiekiem. Raz odpowiesz i masz spokój, na dziś.


Podpis:Moje konto
Zaloguj się Zarejestruj się
OSTATNIO KOMENTOWANE »
Wątek forumŚwiadkowie Jehowy! (313) »
Wątek forumVan Den Aarsen w Chojnicach (8) »
Wątek powiązany z artykułem prasowymChaos na węgierskich autostradach (17) »
Wątek powiązany z plikiem wideoKażdy się kiedyś uczył... Podjeżdżanie na załadunek (55) »
Wątek forumeMnad Reda (8) »
Wątek forumPotrzebujesz prawa jazdy - jedź na Ukrainę (516) »
Wątek forumTransdirect (11) »
Wątek forumDiera spedycja (2) »
Wątek powiązany z artykułem prasowymMiasta bez samochodów? (5) »
Wątek powiązany z artykułem prasowymLPG wciąż odpowiedzią na ceny paliw (2) »
Wątek forumKoledzy polecicie jakiś dobry parking (9) »
Wątek forumKrumbacher Spedition - Krumbach (36) »
Wątek forumwyłącznik tachografu, kto mi doradzi (60) »
Wątek forumKM Logistyka Sochaczew - zatrudni kierowców (22) »
Wątek forumNOCNE POGADUCHY (26505) »
Wątek forumzlecenia transportowe na wesoło :) (10) »
Wątek forumPraca w Pocztex lub Poczta Polska (213) »
Wątek forumpraca w orlen transport (134) »
Wątek forumADAMPOL Białystok !!! (259) »
Wątek forumBiedronka Ruda ŚL (2137) »
Wątek forumJD Beton Warszawa ul Pozarowa Chelmzynska (37) »
Wątek forumrubetrans. de prosze o info o pracy u nich (12) »
Wątek forumVanEupen (76) »
Wątek forumPytanie Wegry centrum (4) »
Wątek forumIntrasped Bydgoszcz - ktokolwiek cokolwiek wie??? (29) »
Wątek forumBus do 3, 5t + laweta. Potrzebe tacho na Niemcy? (140) »
Wątek forumjak opisać tarczę? (47) »
Wątek forumAndreasson akeri (796) »
Wątek forumGdansk zarobki kat C Pon - pt (6) »
Wątek forumCzy należy sie wynagrodzenie?? (10) »
Wątek forumZanim zostaniesz kierowcą zawodowym... (91) »
Wątek forumTC Rutkowski Gliwice (2) »
Wątek forumtransport auta ze Szwecji (37) »
Wątek forumPomoc drogowa czy autolaweta DMC 3, 5t?? ? (73) »
Wątek forumTransline (62) »
Wątek forumfilozofia transportu (7) »
Wątek forumZlece transport na busa; kilka pytan (490) »
Wątek forumczy wy też słyszycie skowyt zakłamanych hien? (960) »
Wątek forumbraxstone (45) »
Wątek forumszukam transportu z hollandii do zielonej gory (3) »
ZOBACZ TEŻ »
Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2015
trafficban.com

Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
© 2015 Novemedia Ltd, all rights reserved. etransport.pl logotype is registered trademark of Novemedia Ltd