Euro Finannce Sp. z o.o.
etransport.pl > Forum > kwalifikacja wstepna... ? ?
Grupa tematyczna: Pytania i porady
ID: 116025

kwalifikacja wstepna... ? ?

  
~mlody
*.internetia.net.pl
Eurotrailer Sp. z o.o.
Posty (7) »
~mlody
(2012-12-09 22:16:07)
jak w temacie...Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~bolebor
(2012-12-09 22:20:52)
zależy ile masz latZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~mlody
(2012-12-09 22:24:29)
27 :PZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~kierowcaod7bolesci
(2012-12-09 22:30:42)
Jesli chcesz pracowac zawodowo to musisz zrobic kwalifikacje wstepna przyspieszona dla kat. C i uzupelniajaca dla kat. D. Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~bolebor
(2012-12-09 22:32:01)
wstępna przyśpieszona pełna jeżeli chcesz mieć też uprawnienia na ce, jezeli je już masz to wstepna przyspieszona uzupełniająca, a jeżeli tylko potrzebujesz uprawnień do D to wstepna przyśpieszona na D ; ) Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~mlody
(2012-12-09 22:34:15)
tzn mam dawny kurs na przewoz rzeczy wazny byl 5 lat wiec jeszcze z rok moze dwa jest wazny... wiec jak bym chcial jezdzic na autobusach musze zrobic przyspieszona tak?Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~ktosik
(2012-12-09 22:57:51)
Ustawa o transporcie drogowym
Dz. U. z 2012 poz. 1265 - Brzmienie od 19 listopada 2012
Rozdzial 7a
Kierowcy wykonujący przewóz drogowy

Art. 39a. 1. Przedsiębiorca lub inny podmiot wykonujący przewóz drogowy może zatrudnić kierowcę, jeżeli osoba ta:

1) 101) ukończyła:


b) 21 lat - w przypadku kierowcy prowadzącego pojazd samochodowy, dla którego wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii:

- C lub C+E, o ile uzyskał on odpowiednią kwalifikację wstępną przyśpieszoną,

- D lub D+E, o ile uzyskał on odpowiednią kwalifikację wstępną,

- D1 lub D1+E, o ile przewóz wykonywany jest na liniach regularnych których trasa nie przekracza 50 km i o ile kierowca uzyskał odpowiednią kwalifikację wstępną przyśpieszoną,

c) 23 lata - w przypadku kierowcy prowadzącego pojazd samochodowy, dla którego wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii D lub D+E, o ile uzyskał on odpowiednią kwalifikację wstępną przyśpieszoną;

Art. 39b2. 112) Kierowca, który uzyskał kwalifikację w zakresie określonego bloku programowego, o którym mowa w art. 39b ust. 2, i zamierza wykonywać przewozy innymi pojazdami samochodowymi niż te, dla których wymagane jest prawo jazdy odpowiadające zakresowi uzyskanej kwalifikacji, obowiązany jest odbyć odpowiednią kwalifikację uzupełniającą lub kwalifikację uzupełniającą przyśpieszoną. Przepisy art. 39a ust. 1 i art. 39b1 stosuje się odpowiednio.
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd

Twój adres IP: 54.80.113.118 = ec2-54-80-113-118.compute-1.amazonaws.com

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa.


a co ty o tym myślisz ?

Ile jest 5+4 ?
Masz dość spamu w wątkach? My TEŻ!
Skoro nie masz konta to poproszę o odpowiedź na to proste pytanie. Udowodnij, że jesteś człowiekiem. Raz odpowiesz i masz spokój, na dziś.


Podpis:



WOTRANT S.L. ( Wtransnet )
Moje konto
Zaloguj się Zarejestruj się
ZOBACZ TEŻ »
Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2014
trafficban.com

Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
© 2014 Novemedia Ltd, all rights reserved. etransport.pl logotype is registered trademark of Novemedia Ltd