REKLAMA

Zmieniony wzór zaświadczenia o przeszkoleniu ADR
ID: 104984

Zmieniony został wzór zaświadczenia o przeszkoleniu kierowcy, zwanego w polskich przepisach „ zaświadczeniem ADR”. Zapewniony został dwuletni okres przejściowy, co oznacza że do dnia 31 grudnia 2012 roku będzie można nadal wydawać zaświadczenia zgodnie ze wzorem dotychczasowym i okresem ważności wynoszącym 5 lat. Tak więc, kierowcy posługującym się „ starymi” zaświadczeniami nie będą musieli ich wymieniać aż do roku 2017. Nowe zaświadczenie o przeszkoleniu kierowcy (zaświadczenie ADR) ma wymiary karty płatniczej, zawiera zdjęcie posiadacza i wykonane będzie z tworzywa sztucznego oraz odpowiednio zabezpieczone przed sfałszowaniem. Jeśli w okresie 5 lat ważności zaświadczenia kierowca rozszerzy swoje uprawnienia, np. poprzez ukończenie kursu specjalistycznego dla klasy 1, 7 lub w zakresie przewozu w cysternach ( w wymiarze pełnym lub ograniczonym), to wydaje się mu odpowiednio nowe zaświadczenie, ale z tą samą datą ważności, tj. datą ważności szkolenia podstawowego.

Posty (1)

trokadero
2012-04-03 10:41:11
jak w temacie...
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 54.145.81.105

Dodaj
Anuluj
REKLAMA

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2017
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce