Informacje prasowe

WątekAutorPostów
Ładunkiem 'sprzęgnął' pojazd z przyczepą
Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny przyczepy i nałożyli mandat na kierowcę.
etransport.pl28
Loi Macron w ocenie MAGTRANS
O postrzeganiu francuskiej ustawy o płacy minimalnej przez przewoźników oraz wpływie na rodzimy transport rozmawialiśmy z Piotrem Magdziakiem Członkiem Zarządu firmy transportowej.
etransport.pl115
Kto zajmie miejsce dotychczasowego szefa CANARD Marcina
Fliegera?

Inspektor Marek Konkolewski ma niebawem odejść z policji na emeryturę. Czy to on zajmie właśnie zwalniające się stanowisko szefa Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym?
etransport.pl6
Wypadek na cudzej karcie
W momencie kolizji w urządzeniu rejestrującym znajdowała się karta innego kierowcy, którego nie było w samochodzie w chwili zdarzenia.
etransport.pl72
'Truciciele' z Europy Wschodniej
Według badań przeprowadzonych przez ZDF, 20% wszystkich samochodów ciężarowych z Europy Wschodniej ma zainstalowane urządzenia ingerujące w układ emisji spalin.
etransport.pl92
Wzmocnienie ofert połączeń z Włochami
W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, firma wciąż uzupełnia siatkę połączeń
o kolejne linie, współpracując ze sprawdzonymi i wiarygodnymi, lokalnymi partnerami w krajach europejskich.
etransport.pl1
Uniewinnienie przewoźnika przez WSA
Przedmiotowa sprawa dotyczyła przedstawionego zarzutu wobec przewoźnika drogowego, rzekomego uchybienia terminu pobrania danych z karty kierowcy.
etransport.pl22
Co było przyczyną śmiertelnego wypadku na S-8 w powiecie
skierniewickim?

40-letni kierujący vw bora jadąc w kierunku Warszawy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery. Osoby jadące renault kangoo zatrzymały się w celu udzielenia pomocy, wówczas w ich pojazd uderzył ford transit.
etransport.pl1
Dachser zwiększa powierzchnie magazynowe w Europie
Operator logistyczny buduje nowe magazyny w Austrii, Francji i Niemczech. Tym samym Dachser umacnia swoją pozycję w ramach logistyki kontraktowej w Europie, oferując zintegrowane usługi logistyczne obejmujące transport, magazynowanie i usługi dodane w jeszcze większej liczbie lokalizacji.
etransport.pl2
Zakazy ruchu dla ciężarówek powodują prostesty we Włoszech
Stowarzyszenie włoskich przewoźników protestuje przeciwko częstym zakazom poruszania się dla pojazdów powyżej 7, 5 tony twierdząc, że są one nieuzasadnione.
etransport.pl4
Wkrótce zapłacimy więcej za przejazd autostradą A4 na
odcinku Kraków – Katowice

Od 1 marca 2017 roku stawki opłaty za przejazd dla pojazdów kategorii 2, 3, 4 i 5 wzrosną z kwoty 26, 50 zł do 30 zł na każdym placu poboru opłat, tj. w Mysłowicach i w Balicach.
etransport.pl1
W bieżącym roku możliwe zniesienie krótkoterminowych wiz dla
obywateli Ukrainy i Gruzji

Zdaniem ekspertów liberalizacja wymogów wizowych nie wpłynie jednak znacząco ani na polski, ani na europejski rynek pracy. Skróci się co prawda czas oczekiwania pracodawców na przyjazd pracowników zza wschodniej granicy, jednak w dalszym ciągu będą oni potrzebować wizy krajowej na pobyt długookresowy, tzn. przekraczający trzy miesiące.
etransport.pl19
Ograniczenia dla ciężarówek na Węgrzech
Zakazy dotyczą pojazdów o DMC powyżej 20 t.
etransport.pl2
Czy można zaoszczędzić 1, 5 litra paliwa na dystansie 100
kilometrów?

Samochód może spalać mniej, kiedy kierowca jeździ zgodnie z ideą ecodrivingu. Zdaniem eksperta coraz więcej kierowców zwraca uwagę na oszczędny sposób prowadzenia auta.
etransport.pl152
Miej oczy dookoła... ciężarówki
Na rynku znajdziemy wiele urządzeń do rejestrowania wideo, przystosowanych do montażu w autach - problem w tym, że zdecydowana większość takich produktów przeznaczona jest do montażu w samochodach osobowych i nie w pełni zaspokaja potrzeby osób, dla których auto ciężarowe czy dostawcze jest podstawowym narzędziem pracy.
etransport.pl1
Włochy wprowadzają zakazy jazdy dla samochodów ciężarowych
Z powodu panujących zimowych warunków w niektórych regionach wprowadzono ograniczania w poruszaniu się samochodów bez łańcuchów i opon zimowych lub całkowity zakaz ruchu.
etransport.pl4
Ruszyła coroczna akcja „Bezpieczny Autokar –
ferie 2017"

Której inicjatorem od 2003 roku jest Główny Inspektorat Transportu Drogowego.
etransport.pl1
Zmiany w ustawie o minimalnym wynagrodzeniu a
przedsiębiorstwa transportowe

Wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej należnej przyjmującemu zlecenie lub świadczącemu usługę tytułem wykonania zlecenia lub świadczenia usługi, a także konieczność ewidencjonowania godzin pracy wykonanej w związku z realizacją umowy, oznacza dla przedsiębiorcy konieczność zmodyfikowania dotychczasowych umów cywilnoprawnych z kierowcami, a czasem może wymóc konieczność zastąpienia umów cywilnoprawnych umowami o pracę.
etransport.pl4
Serial dokumentalny "Polscy Truckersi" z udziałem pilotów
Scandinavian Express

Piloci Scandinavian Express na co dzień obsługujący transporty ponadgabarytowe zostali bohaterami serialu dokumentalnego poświęconego pracy kierowców – „Polscy Truckersi”. Premierowa seria serialu jest realizowana dla Discovery Channel i pojawi się antenie programu już w październiku.
etransport.pl31
Czas zapomnieć o paliwie poniżej 5 zł
W 2017 roku możemy spodziewać się wzrostu średniorocznych cen paliw o około 8-12 proc. To może oznaczać, że krótkookresowo, jeszcze przed wakacjami średnie ceny paliw na stacjach w Polsce mogą przekroczyć 5 zł za litr benzyny Pb95 i oleju napędowego - przewiduje Urszula Cieślak z BM Reflex.
etransport.pl13
Te wyniki kontroli napawają lekkim optymizmem
Z 44 samochodów zbadanych za pomocą dymomierza tylko jeden z nich przekraczał dostępne normy.
etransport.pl1
Wzięli się za wyłudzających VAT
Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Policji przeprowadzili czynności kontrolne w stosunku do kilku firm znajdujących się na terenie woj. małopolskiego, co do których zachodzi podejrzenie wyłudzania nienależnych zwrotów podatku VAT.
etransport.pl1
W Austrii obraz z kamery będzie teraz podstawą do
wymierzenia kary

Więc jeśli zamierzasz nie zapinać pasów lub rozmawiać przez telefon podczas jazdy, przygotuj się na wysoką grzywną.
etransport.pl2
Uproszczą podatki dla firm
Rząd liczy na większe wpływy do budżetu i zmniejszenie szarej strefy. Zapowiada się prawdziwa podatkowa rewolucja.
etransport.pl1
Istotne zmiany w prawie
Od nowego roku wprowadzono wiele zmian w transporcie krajowym i międzynarodowym. Dotyczą one między innymi ustawy o transporcie drogowym, ustawy o płacy minimalnej, nowych wytycznych dotyczących pracy na terenie Niemiec czy Francji.
etransport.pl5
Jakie zmiany w prawie czekają przewoźnika w 2017 roku? cz. 5
Poważne i bardzo poważne naruszenia będą skutkować wszczęcia procedury w przedmiocie utraty dobrej reputacji.
etransport.pl4
26 mandatów dla kierowców ciężarówek
Suwalscy policjanci monitorują respektowanie obowiązującego zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe na drodze krajowej nr 8, prowadzącej przez Suwałki.
etransport.pl7
Od ciężarówki odpadła kabina. Utrudnienia na A8
Samochód ciężarowy uderzył w bariery i przewrócił się na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia w okolicy węzła Stadion.
etransport.pl7
Gdy samochód kończy swój żywot...
Trafia w "paszczę" maszyny do recyklingu.
etransport.pl5
Transportowe zwierzę
Koncern Kamaz poszerza gamę dostępnych lekkich aut dostawczych Gazela – GAZelle Next, pochodzących z fabryki GAZ.
etransport.pl2
Flotis - efektywny i tani monitoring pojazdów firmowych
Na rynku pojawił się Flotis - system służący do śledzenia flot samochodowych za pośrednictwem strony internetowej. Usługa oparta na technologiach GPS i GPRS jest tańsza i wygodniejsza w użytkowaniu od rozwiązań telemetrycznych stosowanych dotychczas.
etransport.pl82
Co oznacza symbol alpejski?
Symbol trzech szczytów górskich i płatka śniegu (z jęz. angielskiego: three-peak mountain snowflake lub w skrócie 3PMSF), zwany także symbolem alpejskim, to jedyne oficjalne oznaczenie opon zimowych.
etransport.pl1
Wyższe OC za punkty karne
Jak ustalił portal brd24. pl, uzależnienie stawki ubezpieczenia OC od punktów karnych kierowcy będzie jedną z propozycji, którą niebawem przedstawią posłowie pracujący nad powstrzymaniem podwyżek ubezpieczeń.
etransport.pl3
Nieprawidłowo przewożony walec drogowy uszkodził auto
10 stycznia 2017 roku łódzcy policjanci z wydziału ruchu drogowego, otrzymali zgłoszenie o nietypowej kolizji drogowej, która miała miejsce na ul. Prądzyńskiego przy ul. Czahary w Łodzi.
etransport.pl3
Dziś mija 24 rocznica zatonięcia promu "Jan Heweliusz"
Wśród ofiar znaleźli się między innymi kierowcy samochodów ciężarowych z Polski, Szwecji, Węgier, Jugosławii, Austrii, Czech i Norwegii.
etransport.pl6
Omawiali niemieckie i francuskie przepisy
W Bydgoszczy odbyła się konferencja z udziałem WITD i ZMPD.
etransport.pl9
Spowodujesz śmiertelny wypadek po alkoholu, pójdziesz do
więzienia na co najmniej 2 lata

Rząd zaakceptował przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości projekt ustawy, która zaostrza kary za przestępstwa w ruchu drogowym oraz wydłuża okres przedawnienia karalności wykroczeń.
etransport.pl31
Przekroczył masę rzeczywistą o 29 ton
Z tytułu stwierdzonego naruszenia przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, wobec podmiotu wykonującego przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym, zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające.
etransport.pl7
Związek Pracodawców skarży austriacką ustawę
Do Komisji Europejskiej wpłynęła formalna skarga przeciwko Austrii w sprawie ustawy o zwalczaniu dumpingu płacowego i socjalnego w zakresie transportu międzynarodowego.
etransport.pl5
2 mld złotych zostaną w branży transportowej
Przedsiębiorcy transportowi odetchnęli z ulgą, a widmo wypłat miliardowych odszkodowań dla kierowców zostało oddalone - to efekt wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie dotyczącej ryczałtów noclegowych kierowców w zagranicznej podróży służbowej. Eksperci zwracają jednak uwagę, że nadal nie jest wiadome, w jaki dokładnie sposób należy rozliczać zwrot kosztów za podróż służbową kierowcy.
etransport.pl11
Niewiedza drogo kosztuje
Kwota wyliczonej kary na włoskiego przewoźnika wyniosła niemal 22 tysiące złotych.
etransport.pl5
Szereg rażących wykroczeń
Naruszenie przepisów prawa o ruchu drogowym, niedozwolone urządzenia do manipulowania tachografami, duże kary.
etransport.pl1
100 tys. nagrody za pomoc w odnalezieniu naczepy
Właściciel postanowił rozpocząć poszukiwania na własną rękę.
etransport.pl36
Maszyna do zadań specjalnych
Wiemy nie od wczoraj, że zima ma to do siebie, że potrafi zaskoczyć kierowców.
etransport.pl2
Europa rezygnuje z zakazu handlu w niedziele. A Polska?
Poddając analizie 30 krajów Europy można zaobserwować trend liberalizacji prawa dotyczącego zakazu handlu w niedziele. Najnowsi członkowie Unii Europejskiej zwykle nie nakładali w przeszłości ograniczeń. Dojrzałe europejskie gospodarki sięgały po tego rodzaju zakaz wcześniej, jednak z czasem rozluźniają go, zezwalając na większą swobodę w handlu.
etransport.pl33
AT Habere dołączyło do Enterprise Europe Network
W ostatnim czasie Spółka AT Habere dołączyła do kolejnego już programu rozwojowo-wdrożeniowego przedsiębiorstwa.
etransport.pl2
Rola pracowników ze Wschodu będzie rosła
Mowa już nie tylko o pracach sezonowych, jak prace w rolnictwie czy w produkcji, lecz także o specjalistach, przede wszystkim w branży stoczniowej czy kierowcach z kategorią C+E - podkreśla Michał Podulski, wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia i członek zarządu Toolip HR.
etransport.pl89
Niemiecka policja w szoku!
Nasi rodacy rzadko trafiają na czołówki zagranicznych serwisów motoryzacyjnych, ale przypadek 47-letniego kierowcy ciężarówki z Polski odnotowała większość liczących się portali oraz niemiecka prasa.
etransport.pl115
Policja szkoliła się pod okiem WITD
Na razie była teoria, a w nowym roku będzie praktyka.
etransport.pl6
Jadąc do Francji pamiętaj o certyfikatach jakości powietrza
Crit‘Air dostępna jest w 6 kategoriach i kolorach, w zależności od daty rejestracji pojazdu, efektywności energetycznej i ilości wydzielanych przez pojazd spalin.
etransport.pl10