Informacje prasowe

WątekAutorPostów
Jeden za trzech
Niechlubnego rekordzistę jazdy ciągłej i bez przerwy na odpoczynek, zatrzymali poznańscy inspektorzy. W Gołuskach na autostradzie A2, zwrócili uwagę na czterdziestotonowy samochód ciężarowy.
etransport.pl22
Lotniskowy olbrzym z silnikami Scania
Scania dostarcza silniki do Striker 8x8, nowoczesnego, lotniskowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego. Potężny ośmiokołowiec, wyprodukowany przez Oshkosh Corporation, jest zdolny pomieścić nawet 17 000 l wody. Pojazd zostanie wprowadzony do użytku w kwietniu 2017 roku.
etransport.pl4
5 lat więzienia i 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów
mechanicznych za karambol na A4

Chodzi głośny wypadek na autostradzie A4 w okolicach Przylesia, do którego doszło w czerwcu 2015 roku.
etransport.pl3
Zamieszanie z testami kwalifikacyjnymi
W związku z brakiem kierowców, coraz więcej polskich firm transportowych zatrudnia pracowników ze Wschodu. By jednak mogli podjąć pracę większość z nich musi najpierw odbyć kwalifikację wstępną i zdać testy. Jeśli nie znają języka polskiego, pojawia się problem.
etransport.pl7
Ropa i benzyna drożeją, olej napędowy tanieje
Niepokój branży paliwowej i transportowej budzi oczekujący na podpis Prezydenta RP tzw. Pakiet przewozowy.
etransport.pl2
Brd24. pl: opony zimowe zmniejszają o 46% ryzyko wypadku w
temperaturze poniżej 0°C

Obowiązek zmiany opon z korzyścią dla kierowców.
etransport.pl5
Ruszył Warsaw Truck Show
Wszyscy, którzy pasjonują się ciężarówkami mogą przyjechać dziś i jutro do Wolicy pod Warszawą, gdzie czeka na nich moc atrakcji.
etransport.pl1
Drogi przypadek
Podczas analizy dokumentów wykryto, że oprócz złamania znaku zakazu poruszania się pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 20t, kierowca także nie rejestrował swojej aktywności w pojeździe, jego prędkości i przebytej drogi.
etransport.pl1
Jak zmienić czas w tachografie?
Już w ten weekend, z soboty na niedzielę, z 25 na 26 marca, zmieniamy czas z zimowego na letni, czyli przestawiamy zegarki godzinę do przodu. W tachografie zmianę czasu dokonuje się samodzielnie w ustawieniach urządzenia.
etransport.pl10
Oświadczenie Oświadczenie Kapsch Telematic Services dot.
artykułu "Firmy nabite w e-myto"

W związku z publikacją artykułu prasowego pt. : „Firmy nabite w e-myto / Wielka awantura o e-myto” firma Kapsch Telematic Services - wykonawca i operator systemu viaTOLL - oświadcza, że opublikowany materiał został skonstruowany w sposób nieobiektywny, autorzy oparli swoje tezy o przekazane im zmanipulowane dane oraz nieprawdziwe informacje.
etransport.pl14
Kapsch (wreszcie) przyznaje się do winy ws. systemu viaTOLL
Uwaga, kierowcy ciężarówek. Elektroniczny system opłat za drogi rzeczywiście mógł niewłaściwie naliczyć wam opłaty - przyznała wreszcie firma Kapsch. Dotychczas operator tłumaczył, że kilkukrotne naliczanie tych samych opłat widniało tylko w systemie informacyjnym, ale pieniądze nie zostały pobrane z kont.
etransport.pl11
Kapsch uspokaja
Bramownice są bezpieczne, ich jakość sprawdzona.
etransport.pl4
Transportowa hossa nadal będzie wspierała leasingodawców?
Firmy transportowe w Polsce coraz prężniej się rozwijają i co za tym idzie, inwestują w nowe pojazdy. Z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wynika, że w ubiegłym roku zarejestrowano 26 628 nowych pojazdów ciężarowych powyżej 3, 5 tony, czyli o 18, 7% niż rok temu.
etransport.pl2
Zaostrzenie kar za przestępstwa w ruchu drogowym
Sejm uchwalił nowelizację o karaniu za przestępstwa w ruchu drogowym m. in. podniesienie dolnej granicy więzienia za spowodowanie wypadku z 9 miesięcy do 2 lat.
etransport.pl1
Giagnoni nowym Dyrektorem Generalnym Bertani Poland
Mario Giagnoni jest nowym Dyrektorem Generalnym Bertani Poland Sp. z o. o., polskiej filii grupy Bertani Trasporti specjalizującej się w międzynarodowym transporcie samochodów osobowych, pojazdów użytkowych oraz części zamiennych.
etransport.pl2
Ciężarówką zablokował autostradę na kilka godzin
Kierowca zdecydował się na wykonanie manewru wyprzedzania w trakcie, którego stracił panowanie nad pojazdem, lewą stroną pojazdu zjechał na pobocze a następnie doprowadził do przewrócenia się całego składu na lewy bok.
etransport.pl10
Loi Macron w ocenie MAGTRANS
O postrzeganiu francuskiej ustawy o płacy minimalnej przez przewoźników oraz wpływie na rodzimy transport rozmawialiśmy z Piotrem Magdziakiem Członkiem Zarządu firmy transportowej.
etransport.pl172
Wiosna na drogach bez optymizmu
Podczas kontroli 14 pojazdów w 12 przypadkach zatrzymane zostały dowody rejestracyjne. 5 kierowców otrzymało zakaz kontynuowania przewozów.
etransport.pl1
Kolejna odsłona dialogu społecznego o transporcie drogowym
Istotnym elementem dyskusji była kwestia struktury wypłacanych świadczeń dla zatrudnionych w Polsce kierowców wykonujących międzynarodowy transport drogowy. W tym kontekście padły ze strony ekspertów związkowych słowa o dumpingu socjalnym, który w przestrzeni publicznej ostatnich lat, zwłaszcza w dyskusji o delegowaniu pracowników i stosowaniu plac minimalnych w transporcie.
etransport.pl7
Jak rozliczyć zeznanie podatkowe w Niemczech?
Wiosna to czas składania rocznych zeznań podatkowych również dla osób, które z ramienia polskich agencji zatrudnienia zostały oddelegowane do pracy w Niemczech.
etransport.pl6
Wielka Brytania będzie karać polskich kierowców za
odpoczynek w samochodzie?

Mandat może wynieść minimum £300.
etransport.pl56
Nowe porozumienie europejskich ministrów w sprawie płacy
minimalnej

14 marca kolejnych siedmiu ministrów ds europejskich Francji, Niemiec, Włoch, Grecji, Portugalii, Malty i Czech apeluje o wprowadzenie płacy minimalnej w Europie i usuwanie nierówności między pracownikami.
etransport.pl66
Jazda na magnesie zakończona w rowie
Kierowcę ukarano mandatem, a wobec słowackiego przedsiębiorstwa wszczęto postępowanie administracyjne, pobierając na poczet tego postępowania stosowną kaucję pieniężną
etransport.pl8
Płatny odcinek ukraińskiej M-3
Od wczoraj, 20 marca br., za przejazd prawie 50 kilometrowym odcinkiem autostrady M-3 w regionie Kaługa trzeba zapłacić. Opłata dotyczy trasy pomiędzy 124 a 173 kilometrem.
etransport.pl6
Bezmyślność, która mogła kosztować kierowcę utratę życia
Kierujący samochodem dostawczym przejechał przez zamykający się szlaban kolejowy, uszkadzając go. Kilka sekund później torami przejechał pociąg. Kierowca samochodu nie zatrzymał się i pojechał w dalszą trasę.
etransport.pl1
Za ciężki beton
W wyniku przeprowadzonego ważenia stwierdzono, że w jednym z kontrolowanych pojazdów przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej wyniosło 5 t, a w drugim przypadku było to, , zaledwie” 10 t.
etransport.pl21
Polsko-białoruskie rozmowy o fotoradarach
Podczas wizyty, wiceministra Aleksieja Awramienko zainteresował w szczególności poziom automatyzacji działań Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym oraz prace systemu wspomagającego prowadzenie czynności wyjaśniających w sprawach o wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami.
etransport.pl1
2016 był dobrym rokiem dla żeglugi śródlądowej
Grupa Kapitałowa OT Logistics, operator portowy wypracował w ubiegłym roku 712, 1 mln zł przychodów i 10, 0 mln zł zysku netto.
etransport.pl1
BRD24. pl: Opony zimowe zawsze gdy temperatura spadnie
poniżej 7 stopni Celsjusza

Śnieg nie ma znaczenia.
etransport.pl12
1300 km nowych tras w realizacji
Jeszcze w tym roku planowane jest oddanie do ruchu ponad 390 km nowych dróg, w tym odcinki tras S3, S5, S7 i S8 oraz kilku obwodnic. W kolejnych dwóch latach, te drogi oraz trasa S17, planowane są niemal w całości do oddania do użytku.
etransport.pl5
Zakończ zimę w tachografie - zmień czas na letni
Coraz dłuższe dni, cieplejsze promienie słońca i efektowne zachody słońca nad autostradą. Wszystko przypomina o tym, że wiosna zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nią, jak co roku, powraca temat zmiany czasy z zimowego na letni. Zmian tych należy dokonać nie tylko w telefonie czy też zegarku wiszącym na ścianie. Dla kierowców zawodowych jest to wręcz obowiązek - dotyczy to zarówno tachografów cyfrowych jak i analogowych.
etransport.pl3
Wzięli się za wiosenne porządki na autostradzie
Wśród śmieci prym wiodą plastikowe butelki i opakowania po jedzeniu, a także pudełka po papierosach i puszki po piwie.
etransport.pl1
KE zbada, czy Austria, Niemicy i Francja złamały prawo w
kwestii płacy minimalnej

Odpowiedź komisarz UE ds. Transportu Violety Bulc do europarlamentarzystów w sprawie transportu drogowego.
etransport.pl1
Ciężarówką pod prąd na autostradzie
Kierowca jechał pasem awaryjnym a częściowo pasem jezdni kierował się pod prąd w kierunku Łodzi, zmuszając tym samym pojazdy jadące prawidłowo do gwałtownego hamowania oraz zmiany pasa ruchu.
etransport.pl11
Gdy dzwoni szef po godzinach pracy
Chcąc utrzymać stanowisko odbierasz bądź oddzwaniasz. Wkrótce ma się to zmienić. Rząd planuje wprowadzić regulacje dotyczące kontaktowania się pracodawcy z pracownikami po zakończonej dniówce. Jak wpłyną one na branżę transportową?
etransport.pl54
SN: kierowcy będą zwracać wypłacane im ryczałty
Sąd ma obowiązek uwzględnić niekorzystne dla nocujących w kabinach orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nawet w sprawach już zakończonych - czytamy w Rzeczpospolitej.
etransport.pl178
Od wykroczenia do przestępstwa
Inspektor obserwując ruch pojazdów zauważył kierowcę pojazdu dostawczego, który niewzruszony widokiem radiowozu ITD prowadził pojazd prowadząc rozmowę przez telefon komórkowy. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że nie posiada on przy sobie prawa jazdy.
etransport.pl1
Na granicy zabrakło 3 tys. butelek whisky
Transport alkoholu jechał z Belgii na Ukrainę. W trakcie ważenia ciężarówki funkcjonariusze z przejścia granicznego w Dorohusku zauważyli, że uzyskany wynik jest inny niż waga wskazana w dokumentach. Różnica wynosiła ponad 4 tony.
etransport.pl8
Odzyskali skradzioną naczepę
Samochodem ciężarowym z naczepą kierował 49-letni obywatel Ukrainy.
etransport.pl2
Kto i kiedy może kserować nasz dowód osobisty?
Na wstępie należy zaznaczyć, iż z punktu widzenia ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, każdy administrator danych, aby móc legalnie przetwarzać dane osobowe, w tym je pozyskiwać, musi wykazać się uprawniającą go do tego podstawą prawną. Np. dla banków taka podstawą będzie art. 112b ustawy prawo bankowe, zgodnie z którym Banki mogą przetwarzać dla celów prowadzonej działalności bankowej informacje zawarte w dokumentach tożsamości osób fizycznych.
etransport.pl3
Złom na drodze
Niemiecka drogówka przeprowadzała kontrole na autostradzie A45. Skontrolowano 78 pojazdów ciężarowych, wśród których znalazł się jeden rekordzista.
etransport.pl35
Coraz więcej miejsc pracy i wyższe wynagrodzenia
Zatrudnienie w przedsiębiorstwach było w lutym 2017 r. wyższe o 4, 6 proc. r/r, a wynagrodzenia o 4, 0 proc. - padał GUS.
etransport.pl7
Hejt dużym zagrożeniem dla firm
Internetowy hejt jest dla firm coraz poważniejszym problemem. Mowa nie tylko o negatywnych fałszywych informacjach, które pojawiają się w sieci, lecz także o szkalujących firmę wpisach byłych pracowników. Hejt może zniszczyć lub nadszarpnąć reputację firm, zniechęcić klientów, a w konsekwencji obniżyć poziom przychodów, a nawet doprowadzić do bankructwa.
etransport.pl239
90 000 pojazdów MAN z Niepołomic
14 marca br. fabryka pojazdów ciężarowych MAN Trucks w Niepołomicach świętowała kolejne wyjątkowe wydarzenie. Z linii produkcyjnej zjechała ciężarówka o numerze 90 000. Jubileuszowy egzemplarz to ciągnik MAN TGS 18. 420 4x2 BLS - TS, który został odebrany przez Prezesa firmy Sachs Trans Pana Marka Sachs.
etransport.pl1
Mocny i wspólny głos pracodawców europejskich przeciwko
rewizji dyrektywy o delegowaniu

Zasadnicze zarzuty dotyczyły braku danych nt. delegowania i braku analizy praktycznych skutków wejścia w życie propozycji. Nie wiadomo jak w praktyce miałoby być zastosowane ograniczenie 24 miesięcy delegowania, ani na czym polega odejście od pojęcia minimalnej płacy do generalnego pojęcia wynagrodzenia.
etransport.pl53
Remont na A1 w łódzkiem
Drogowcy będą naprawiać nawierzchnię prawego pasa ruchu.
etransport.pl3
Czy to już sabotaż polskiej gospodarki, czy wypadek przy
pracy?

Nowe propozycje Ministerstwa Finansów. Ustawa o systemie monitorowania przewozów drogowych co do zasady wprowadza monitoring przewozu towarów akcyzowych: paliwa, olei i smarów wykorzystywanych w działalności gospodarczej, alkoholu i suszu tytoniowego.
etransport.pl5
Czy kierowcy będą zwracać wypłacone im ryczałty za noclegi?
9 marca 2017 r. SN wydał jeden z ważniejszych wyroków w sprawie ryczałtów wypłacanych kierowcom za nocleg podczas podróży służbowej, który z pewnością zadowoli firmy transportowe. Orzeczenie to jest o tyle ważne, że jako pierwsze rozpatrzyło tego typu sprawę po wyroku TK z dnia 24 listopada 2016 r. w sprawie K 11/15.
etransport.pl36
Ogólnopolskie Centrum Interwencyjne dla pracowników
Przedsiębiorstwa potrafią włożyć wiele wysiłku w budowanie swojego wizerunku. Jeśli za deklaracjami, że firma działa etycznie, faktycznie idą działania mające na celu eliminowanie nieprawidłowości, wizerunek ten może być spójny z rzeczywistością. Gorzej, gdy dbałość o dobre wrażenie koncentruje się raczej na ukrywaniu tego, co niewygodne
etransport.pl3
Awans w strukturach FM Logistic
Tomasz Oczkowski, dotychczasowy Dyrektor Rozwoju Biznesu w Grupie FM zyskał nowe kompetencje i objął stanowisko Dyrektora Handlowego w regionie Europy Centralnej. Od teraz, poza Polską, odpowiadać będzie także za nową sprzedaż FM Logistic w Czechach, Słowacji na Węgrzech oraz krajach Bałtyckich.
etransport.pl8