REKLAMA

Informacje prasowe

WątekAutorPostów
Szwajcaria zmieniła swoje drogi na najbezpieczniejsze w
Europie

Szwajcaria to dziś obok Norwegii kraj z najbezpieczniejszymi drogami w Europie. Jak oni osiągnęli ten sukces. Czego powinni nauczyć się polscy ministrowie, posłowie i urzędnicy.
etransport.pl45
Wim Bosman teraz jako Mainfreight Poland
1 lutego 2015 roku Wim Bosman Polska zmienił nazwę na Mainfreight Poland. Tym samym zakończył się proces integracji i rebrandingu Wim Bosman z globalnym dostawcą usług logistycznych - nowozelandzką Grupą Mainfreight.
etransport.pl16
Płace będą rosły coraz szybciej
Według Eurostatu mamy bezrobocie na poziomie 5, 3 proc. i jesteśmy wśród sześciu państw o najniższym bezrobociu w całej Unii Europejskiej.
etransport.pl2
Polskie bandy organizują kradzieże ciężarówek w Niemczech?
Każdego dnia z niemieckich parkingów znika 4-5 ciężarówek, z wielu innych kradziony jest towar. Z policyjnych danych wynika, że wśród przestępców dominują obywatele krajów wschodnioeuropejskich.
etransport.pl4
Wprowadzamy pojazdy, dzięki którym to, co najlepsze, staje
się jeszcze lepsze

Ustawiamy wysoko poprzeczkę jeśli chodzi o niskie zużycie paliwa, niezawodność, bezawaryjność, efektywność, długowieczność - powiedział Zbigniew Kołodziejek z DAF Trucks Polska.
etransport.pl5
Co oznacza dla polskich przewoźników ogłoszony w Brukseli
Pakiet Drogowy?

Przedstawiony przez komisarz Violetę Bulc w dniu 31 maja 2017 r. Pakiet Mobilności pozbawił nas złudzeń w przedmiocie interesów jakie reprezentuje dziś Komisja Europejska.
etransport.pl36
Belgia: kara więzienia od 8 dni do roku za przeciążenie
pojazdu

Nowy belgijski katalog kar.
etransport.pl34
Mając firmę transportową zatrudnił nielegalnie czternastu
Ukraińców

Kontrola legalności zatrudnienia cudzoziemców, prowadzona przez funkcjonariuszy SG wykazała, że obywatel Ukrainy bez wymaganego zezwolenia lub oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy zatrudnił łącznie 14 cudzoziemców.
etransport.pl20
Ciężarówka w rowie, kierowca w szpitalu
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Montowo. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą zjechał z drogi i wjechał do rowu.
etransport.pl12
Kolejny atak na Polaków w Calais
Imigranci zaatakowali jadących samochodem osobowym. Próbowali dostać się do środka samochodu za wszelką cenę. Policja nie zareagowała tłumacząc, że to jeden z wielu takich przypadków.
etransport.pl24
Wystrzał opony przyczyną wbicia się ciężarówki w bariery
energochłonne rozdzielające pasy na A4

Kilka minut przed godziną 7 na 228 km autostrady A4 na pasie w kierunku Katowic doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia.
etransport.pl65
Najczęstsze problemy przed jakimi stają przewoźnicy w ramach
umów przewozu bądź spedycji

Prezentujemy najczęstsze problemy przed jakimi stają przewoźnicy w ramach zawieranych umów ze spedytorami.
etransport.pl5
Chciał wrobić kierowcę ciężarówki
Gdy argumenty kierującego osobówką okazały się nieskuteczne, mężczyzna wsiadł do auta i wykonał manewr cofania. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.
etransport.pl5
Otworzą bramki na A1
W związku z dużym prawdopodobieństwo wystąpienia zatorów na autostradzie A1 Gdańsk – Toruń, MIB zaplanował wdrożenie szeregu mechanizmów usprawniających ruch.
etransport.pl2
15 km korek przed przejściem granicznym w Zgorzelcu
Sytuacja ma związek z tymczasowym przywróceniem kontroli na granicach Niemiec w związku ze szczytem G20, który w dniach 7-8 lipca odbędzie się w Hamburgu.
etransport.pl24
“W niedzielę standardowo kogut”, czyli o
jedzeniu w trasie słów kilka

Coraz cieplejsze i dłuższe dni sprzyjają spędzaniu pauz na powietrzu. Co może być lepszego, od zakończenia takiego popołudnia zjedzeniem świeżo przygotowanego posiłku?
etransport.pl14
Bezpieczne wakacje
Inspekcja Transportu Drogowego prowadzi ogólnopolską akcję „Bezpieczny Autokar", której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas podróży tym środkiem transportu.
etransport.pl2
Przeciążone 3, 5 tonowe pojazdy
Rzeczywiste masy całkowite wytypowanych pojazdów wyniosły odpowiednio: 4, 7 tony, 5, 3 tony, 5, 5 tony, 6, 25 tony, 6, 5 tony, a szóstego aż 8 ton.
etransport.pl2
ZDM przejmuje kontrole pojazdów ciężarowych w Warszawie
Przestrzeganie norm dotyczących pojazdów ciężarowych to jeden z kluczowych elementów poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przeładowane ciężarówki niszczą nasze drogi – jeden taki pojazd może uszkodzić nawierzchnię bardziej, niż wszystkie pojazdy osobowe jadące tą ulicą w ciągu tygodnia.
etransport.pl34
Skąd wraca do Polski statystyczny Kowalski, a dokąd wybiera
się Nowak? Co ze sobą zabierają?

Przeprowadzki najczęściej dotyczyły szaf, rowerów, stołów, łóżek, komód i pralek. Średnio przeprowadzka zrealizowana w latach 2011-2017 ważyła 638 kg i kosztowała 659 zł.
etransport.pl3
Czy dojdzie do zamknięcia rynku dla bardziej konkurencyjnych
przedsiębiorstw z Europy?

Poseł Adam Szejnfeld zwrócił się do Przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera z apelem o pilne podjęcie stosownych działań w celu rewizji projektu Pakietu Mobilności.
etransport.pl7
Pędził 'elką' 103 km/h
Jak się okazało podczas kontroli drogowej, 21-letni mężczyzna jechał tak szybko, bo instruktor spieszył się do kolejnego kursanta.
etransport.pl4
Kontrolowali czas pracy kierowców
Działania prowadzone były na drodze wojewódzkiej 560. Funkcjonariusze skontrolowali 15 pojazdów.
etransport.pl37
To Polak zginął w Calais
Potwierdzono informację dotyczące narodowości kierowcy, który poniósł śmierć w wypadku podczas blokady zorganizowanej przez imigrantów.
etransport.pl33
Polskie drogi najbardziej śmiercionośne
Wynika z europejskiego raportu o bezpieczeństwie.
etransport.pl6
Ważenie pojazdów o DMC do 3, 5 tony
W pojazdach tych, które przystosowane są do przewozu ładunków lekkich, umieszczane są ładunki cięższe od dopuszczalnych, co stwarza ogromne zagrożenie dla innych użytkowników ruchu.
etransport.pl5
Zwiększą bezpieczeństwo kierowców w Calais
Szef francuskiego MSW Gerard Collomb zapowiedział, że autostrada A16 zostanie lepiej oświetlona.
etransport.pl11
We Włoszech też brakuje kierowców zawodowych
Związek FNTR twierdzi, że brakujące nie tylko kierowców już przeszkolony, ale również samych kandydatów.
etransport.pl1
Co było przyczyną zderzenia dwóch ciężarówek i osobówki w
Luszkowie?

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego wynika, że kierujący Skodą podczas manewru wyprzedzania zajechał drogę jadącej z naprzeciwka ciężarówce doprowadzając do zderzenia pojazdów.
etransport.pl3
Chciałbyś zabrać w trasę wakacyjną kogoś bliskiego?
Aby zapewnić sobie niezakłócony wypoczynek, w sytuacji gdy podróżujemy samochodem, warto przed wyjazdem poczynić odpowiednie przygotowania zarówno od strony technicznej, jak i formalnej.
etransport.pl4
Bycie tatą- kierowcą
Rola ojca i jednocześnie praca w zawodzie kierowcy bywają trudne do pogodzenia, jednak nie ma rzeczy niemożliwych.
etransport.pl6
Afery spalinowej ciąg dalszy
Poza Volkswagenem oszukiwało również Audi.
etransport.pl1
Włochy: dramatycznie rośnie liczba napadów na ciężarówki
Międzynarodowe Stowarzyszenie Tapa, pierwszym kwartale 2017 roku odnotowało wzrost przestępstw w transporcie towarów o 59, 6% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.
etransport.pl3
Uciekając przed policjantami zderzył się z ciężarówką
Funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, gdy kierując volkswagenem jechał z prędkością 121 km/h przez miejscowość Katy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty popełnienia dwóch przestępstw i pięciu wykroczeń.
etransport.pl1
Loconi Intermodal
95% wzrostu przewozów w pierwszym półroczu.
etransport.pl11
Kierowca zawodowy - idą zmiany
Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie polscy przewoźnicy będą mieli (a właściwie już mają) spory problem ze znalezieniem pracowników na stanowisko kierowcy zawodowego.
etransport.pl238
Wynagrodzenie kierowcy ciężarówki vs busa
Płaca jest tematem, który od zawsze wzbudza wiele emocji wśród branży transportowej. Wielokrotnie pojawia się również na forum etransport. pl. Prezentujemy kompendium wiedzy na ten temat.
etransport.pl26
Odnalazł się zaginiony kierowca
Z informacji, które otrzymaliśmy wiemy, że mężczyzna jest cały i zdrowy.
etransport.pl5
Estońska jazda na trzy karty
Zatrzymany kierowca używał, aż trzech kart wykonując międzynarodowy transport w celu rejestrowania odpoczynku na swojej karcie.
etransport.pl9
Minister w sprawie ochrony polskich kierowców w Calais
Mariusz Błaszczak skierował list do ministra spraw zagranicznych Francji, Gérarda Collomba, w którym zwraca się z prośbą o podjęcie kroków w celu ochrony polskich kierowców w Calais.
etransport.pl14
Zaklinował się ciężarówką pod wiaduktem
Kierowca stracił zawodowe prawo jazdy (bynajmniej nie za to wykroczenie).
etransport.pl15
Zniszczone opony w wielu samochodach na DK 8
W rejonie przebudowywanego odcinka znajdowały się ostre elementy, które wypadły z samochodu ciężarowego pobliskiej firmy.
etransport.pl3
Włochy - najnowsze zmiany w sektorze transportowym
Nowy dekret przewiduje zmiany, które mają na celu walkę z nielegalnym kabotażem, wykonywanym przez zagranicznych przewoźników.
etransport.pl2
Zorganizowane gangi postrachem niemieckich parkingów
Liczba kradzieży i napadów dokonywanych na parkingach gwałtownie wzrasta. Niemiecka policja uważa, ze sprawcami są dobrze zorganizowane profesjonalne gangi.
etransport.pl5
Połączą Polskę Wschodnią i Zachodnią
Wojewoda mazowiecki wydał decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) dla budowy mostu przez Wisłę w ciągu S2 Puławska-Lubelska.
etransport.pl2
Z naciskiem na nacisk
W przypadku trzech zatrzymanych pojazdów stwierdzono znaczne przekroczenie normatywności, co skończyło się wszczęciem postępowań administracyjnych na łączną kwotę 45 tysięcy złotych.
etransport.pl1
Kolejny nieodpowiedzialny kierowca
Podczas prowadzenia czynności inspekcyjnych w kabinie zauważono butelkę wysokoprocentowego napoju, co wzbudziło podejrzenie inspektorów, że kierujący pojazdem może być pod wpływem alkoholu.
etransport.pl3
Czy ktoś upadł na głowę?
Do Sejmu wpłynął obywatelski projekt „Ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę”. Autorzy dokumentu nie ograniczyli się jednak do handlu. Zamierzają również sparaliżować w niedziele działalność wszelkich centrów: logistycznych, dystrybucyjnych, magazynowych, a także terminali kontenerowych (czemu tylko terminali, a nie całych portów?).
etransport.pl91
Zaginął polski kierowca
Potrzebna pomoc w odnalezieniu kierowcy, który ostatni raz był widziany w okolicach Alicante w Hiszpanii.
etransport.pl2
ITD ma kłopot – podwójne kary niezgodne z konstytucją
RP

Podwójne kary za ten sam czyn przewidziane w ustawie o transporcie drogowym i jednocześnie w kodeksie karnym są niezgodne z Konstytucją RP.
etransport.pl4