REKLAMA

Informacje prasowe

WątekAutorPostów
Działania "Pomarańczowy pojazd"
W trakcie ich trwania nałożono kary w wysokości ponad 13 tysięcy złotych i zatrzymano 9 dowodów rejestracyjnych.
etransport.pl10
Ciężarówka z oknem zamiast szyby
Pomysłowego 38-latka policjanci ukarali mandatem i zatrzymali dowody rejestracyjne ciągnika i naczepy.
etransport.pl131
Kierowca potrzebuje pomocy
Przed wypadkiem miał plany, chciał zostać instruktorem snowboardu. Mieszkał w Anglii, gdzie był kierowcą ciężarówki. Niestety po wypadku, amputowano mu nogę, stracił pracę i marzenia.
etransport.pl105
Przeholował z wagą
Rzeczywista masa całkowita kontrolowanego zespołu pojazdów wraz z ładunkiem wynosiła 130 ton, a powinna wynosić nie więcej niż 40 t.
etransport.pl20
Firma Batim odebrała 250 ciągnik marki Scania
W pierwszych dniach lutego 2012 roku w siedzibie Scania w Södertälje miała miejsce ceremonia dostarczenia 250 ciągnika Scania dla firmy Batim. Kluczyki do pojazdu przekazał osobiście na ręce Prezes Barbary Edelmüller-Generaux, Prezydent i Dyrektor Generalny Scania CV AB Leif Östling.
etransport.pl945
Ukończono budowę tunelu na autostradzie D1 na Słowacji
W grudniu 2016 roku przebito ostatni fragment tunelu, którego łączna długość wynosi 687 metrów. Prace realizowane między miejscowościami Hričovské Podhradie i Lietavská Lúčka współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa. Łączna wartość kontraktu na budowę autostrady D1 to 427 milionów euro.
etransport.pl6
Jazda 30 godzin bez przerwy
Podczas kontroli 76-letniego kierowcy ciężarówki ujawniono, że poruszał się on 30 godzin bez odpowiedniego odpoczynku.
etransport.pl56
Jechał z niewypełnionym zezwoleniem
Z tytułu stwierdzonego naruszenia wszczęto postępowanie wyjaśniające, zagrożone maksymalną karą administracyjną.
etransport.pl17
Rosja i Francja znacznie zwiększa liczbę zezwoleń na
przejazd samochodów ciężarowych

Zwiększony został kontyngent zezwoleń na 2016 rok na przejazd rosyjskimi i francuskimi ciężarówkami po terenie Rosji i Francji.
etransport.pl33
Jest szansa, że Polska będzie mogła ważyć pojazdy w ruchu
Akademia Górniczo-Hutnicza podpisała właśnie porozumienie o współpracy z czterema firmami na rzecz rozwoju i upowszechniania systemów ważenia jadących samochodów, którego celem jest legalizacja programu sprawdzania wagi dla pojazdów przy pełnej prędkości.
etransport.pl8
Problemy w przewozach drewna
Organy kontrolne Policji oraz Inspektorzy ITD prowadzą wzmożoną akcję kontroli pojazdów przewożących drewno dłużycowe. Powodem akcji jest opinia Departamentu Transportu Drogowego MIiB skierowana do Komendy Głównej Policji.
etransport.pl9
Senat za ustawą o monitorowaniu przewozu drogowego
Posiedzenie dawało jeszcze możliwości wniesienia poprawek do tekstu ustawy w szczególności dotyczących zniesienia nadmiernych uciążliwości administracyjnych oraz wysokich sankcji. Propozycje poprawek nie znalazły zrozumienia wśród senatorów i ustawa uzyskała pozytywną rekomendację do przyjęcia.
etransport.pl5
Sprawdzono 14 autobusów, zatrzymano 12 dowodów
rejestracyjnych, w 10 przypadkach inspektorzy zakazal

To wynik kontroli miejskich i podmiejskich autobusów w Warszawie.
etransport.pl124
Odpoczynek na magnesie
Podczas rutynowych kontroli prowadzonych w Drawsku Pomorskim, inspektorzy z Wałeckiego Oddziału Zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego, zatrzymali do kontroli zestaw pojazdów należący do polskiego przewoźnika.
etransport.pl2
Za ciężki beton
W wyniku przeprowadzonego ważenia stwierdzono, że w jednym z kontrolowanych pojazdów przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej wyniosło 5 t, a w drugim przypadku było to, , zaledwie” 10 t.
etransport.pl13
Czy unijny „Sojusz Drogowy” wpłynie na Polską
gospodarkę?

Porozumienie wprowadza szereg niekorzystnych zmian m. in. dla polskich kierowców zawodowych. Ministrowie resortów transportowych z 9 państw Starej Europy, chcą w ten sposób ograniczyć konkurencyjność firm i pracowników z krajów środkowo-wschodniej Europy.
etransport.pl142
Czy to początek końca polskich firm transportowych?
Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że tak jak ryba nie może żyć bez wody, tak społeczeństwo bez transportu. Otóż bez niego pozostaną nam tylko puste półki sklepowe...
etransport.pl49
Od 1 marca zapłacimy więcej za przejazd płatnymi odcinkami
A2 Nowy Tomyśl – Konin

Autostrada Wielkopolska SA wprowadzi nowe stawki dla pojazdów kategorii 1 (motocykle, samochody osobowe) oraz pojazdów kategorii 5 (pojazdy ponadnormatywne). Koszt przejazdu 106-km odcinkiem autostrady A2 pomiędzy Świeckiem a Nowy Tomyślem nie zmieni się.
etransport.pl17
Płaca minimalna w Danii w sektorze transportu
Zgodnie z informacjami otrzymanymi od WPHI Ambasady RP w Kopenhadze, a uzyskanymi od duńskiego Ministerstwa Zatrudnienia, płaca minimalna:
etransport.pl20
Split payment i monitoring transportu jeszcze w tym roku?
W minioną środę minister Morawiecki zapowiedział rychłe wprowadzenie systemu tzw. podzielonej płatności - mechanizmu, który ma na celu uszczelnienie systemu VAT. W planach jest również uszczelnienie monitorowania transportu.
etransport.pl4
Do 3 lat więzienia za upadek lodu z ciężarówki
Spadający lód z dachu ciężarówek to dość częsty widok na drogach. Nie zawsze jednak kończy się to szczęśliwie dla innych uczestników ruchu. Trafiony bryłą lodu samochód zwykle ulega uszkodzeniu, a często doprowadza to do poważnych wypadków drogowych. Niejednokrotnie w takich zdarzeniach giną ludzie.
etransport.pl53
W senacie o trudnych sprawach przewoźników drogowych
Szeroko prowadzona dyskusja wskazała na potrzebę integracji całego środowiska transportowego i wspólnego działania branży pozwalającego ograniczyć skutki negatywnego lobbingu i przeciwdziałanie tworzeniu niekorzystnych przepisów na szczeblu UE.
etransport.pl103
Wznowienie postępowań w sprawach ryczałtów noclegowych
Przedsiębiorcy, którzy dotychczas przegrali w sądzie pracy tego typu procesy, mogą w terminie do dnia 29 marca 2017 r. wnosić o wznowienie postępowań przez sądy.
etransport.pl19
Polski kierowca ciężarówki zamordowany w Irlandii
Mężczyzna został napadnięty w Fermoy na południu Irlandii. Wszyscy uczestnicy incydentu prawdopodobnie pochodzą z Europy Wschodniej.
etransport.pl65
Kiedy kierowcy przysługuje ryczałt za nocleg?
Zgodnie z rozdz. l art. 2 pkt 7 Ustawy o Czasie Pracy Kierowcy, podróżą służbową jest:
etransport.pl83
O dietach i ryczałtach kierowców
Na antenie Polskiego Radia 24, w audycji Gospodarczy Temat Dnia z Agnieszką Frasik, radcą prawnym rozmawiała Anna Grabowska.
etransport.pl59
Jazda "szybka" i oszczędna?
To możliwe.
etransport.pl1
Ukraiński kierowca ciężarówki trafił do aresztu
Sąd rejonowy z Zielonej Góry aresztował warunkowo kierowcę, który w poniedziałek 20 lutego spowodował śmiertelny wypadek na S3 pod Zieloną Górą.
etransport.pl12
Pomylił wodę z olejem napędowym?
Używał cysterny niezgodnie z jej przeznaczeniem.
etransport.pl3
Skuteczna broń na piratów drogowych
W 2016 roku Komenda Główna Policji kupiła 17 laserowych mierników prędkości z rejestracją obrazu. W 2017 roku planuje nabyć ich 200. Jedno takie urządzenie kosztowało średnio 55 tys. zł.
etransport.pl5
Windykacja międzynarodowa
Poprzez wzgląd na nieustającą obecnie globalizację należy podkreślić, iż jest to temat niezwykle aktualny, gdyż współcześni przedsiębiorcy w celu odzyskania należności od swoich zagranicznych partnerów coraz częściej zmuszeni są do wykorzystywania procedur windykacji transgranicznej.
etransport.pl3
Windykacja międzynarodowa a różnice kulturowe
Odzyskując długi z zagranicy należy uwzględnić obowiązujące w danym kraju przepisy prawne oraz panującą tam sytuację socjoekonomiczną.
etransport.pl4
Windykacja już nie taka straszna
Ze względu na nadpodaż usług transportowych, przedstawiciele firm dążą do umacniania swojej konkurencyjności. Często porzucają racjonalną kalkulację i stają na granicy utraty płynności finansowej.
etransport.pl7
Seria kosztownych odpoczynków w polu magnetycznym
Świadomi swojego działania kierowcy i przewoźnicy, fałszując czas pracy kierowcy, mając przy tym na uwadze jedynie swój interes nie zastanawiają się nad tym, że zmęczony kierowca jest równie niebezpieczny jak nietrzeźwy kierowca.
etransport.pl8
Jadąc do Normandii ściągnijcie nogę z gazu
24 lutego br. rusza pilotażowy projekt francuskiego rządu dotyczący powierzenia prywatnym firmom zadań dotyczących kontrolowania prędkości. Potrwa on do 1 września br., a następnie zostanie rozszerzony o kolejne regiony.
etransport.pl1
Będzie Slovexit?
Brexit stał się faktem, a w mediach coraz częściej napotykamy kolejne "exity". Do wyjścia z UE przygotowuje się kolejne państwo - nasz południowy sąsiad.
etransport.pl1
Wkrótce zwiększy się liczba partoli na drogach
Powód? W zeszłym roku pierwszy raz od 5 lat wzrosła liczba wypadków drogowych, ofiar i rannych.
etransport.pl3
Zablokowana DW286 w wojewodztwie lubuskim
Samochód ciężarowy wjechał do rowu, naczepa stoi w poprzek drogi. Nieprzytomny kierowca został przewieziony do szpitala.
etransport.pl1
W Europie Zachodniej wypowiedzieli wojnę wyłącznikom AdBlue
Szwajcarzy baczniej przyglądają się wschodnioeuropejskim ciężarówkom.
etransport.pl1
Kontrolują emisję spalin
Na terenie województwa małopolskiego prowadzone są działania inspekcyjne ukierunkowane na kontrole poziomu emisji spalin.
etransport.pl1
Najświeższe informacje z rynku paliwowego
Pierwsza połowa lutego stała pod znakiem ostrych podwyżek w hurcie. Niestety druga połowa miesiąca niesie ze sobą dalszy wzrost cen.
etransport.pl2
W Niemczech doprecyzują wymagania dotyczące opon zimowych
Brak odpowiedniego ogumienia może w przyszłości drogo kosztować również właścicieli samochodów.
etransport.pl5
Złodziejskie szajki okradają na trasie ciężarówki z towaru
Do rozboju dochodzi głównie na parkingach w Saksonii, m. in. w okolicy Drezna.
etransport.pl23
Kolejny bez prawa jazdy
W trakcie kontroli ustalono, że kierowca ma zatrzymane prawo jazdy. Powodem zatrzymania uprawnień był alkohol a dodatkowo okres zatrzymania został wydłużony z powodu liczby zgromadzonych punktów karnych.
etransport.pl8
Nowe naczepy dwuosiowe o ładowności ponad 25t
Dzięki nowatorskiej konstrukcji nośnej, naczepy ważą tylko nieco ponad 4200 kg.
etransport.pl13
Z magnesem bez prawka
Kierowca pojazdu podczas kontroli okazał inspektorom wszystkie dokumenty oprócz prawa jazdy. Wydruk z tachografu cyfrowego wskazały, że w momencie zatrzymania do kontroli fałszował wskazania tego urządzenia.
etransport.pl5
Manipulacje z kartą kierowcy w roli głównej
Kontrolowany kierowca parokrotnie przekroczył maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez przerwy i został ukarany mandatem w wysokości 3400 zł.
etransport.pl1
Odpoczynek w samochodzie ciężarowym jest bezprawny
Tak twierdzi Rzecznik Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Belgijska firma spedycyjna pozwała państwo za wprowadzenie kar za spędzanie tygodniowego odpoczynku w samochodzie ciężarowym.
etransport.pl25
Policja strzelała do rozpędzonej ciężarówki
W Barcelonie funkcjonariusze zostali zmuszeni do użycia broni, by zatrzymać ciężarówkę przewożącą gaz, która pędziła złą stroną drogi w kierunku centrum miasta.
etransport.pl1
30 ciągników DAF XF105 dla firmy Transmas
2 lutego 2011 r. w siedzibie dealera DAF, Warsaw Trucks Center w Długołęce k. Wrocławia, odbyła się uroczystość wydania 18 ciągników DAF XF105 Super Space Cab dla firmy Transmas.
etransport.pl1