Informacje prasowe

WątekAutorPostów
Solidarność skarży Polskę do KE w sprawie ustawy o
delegowaniu

„Liczymy, że Komisja potwierdzi delegowanie w transporcie, Polska zmieni niezgodne z prawem unijnym przepisy, a kierowca międzynarodowy w końcu zarobi godnie” – tak w komunikacie prasowym NSZZ Solidarność komentuje list otwarty wystosowany do Komisarz ds. Zatrudnienia Marianne Thyssen.
etransport.pl24
Upijają się i jeżdżą ciężarówkami
Obywatele Białorusi, Łotwy, Estonii i Litwy przodują w niechlubnych statystykach wielkopolskiej inspekcji transportu drogowego z powodu prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu. Kolejny nietrzeźwy kierowca litewski zatrzymany został na autostradzie A2 przez inspektorów z Poznania.
etransport.pl13
Firma kurierska znika z rynku. Pracownicy zaskoczeni,
klienci bez przesyłek i pieniędzy

Delta Kurier o zakończeniu działalności poinformowała swoich pracowników i klientów w poniedziałek po południu lakonicznym, jednozdaniowym mailem. Od tej chwili do 35 oddziałów firmy bez przerwy dzwonią klienci i podwykonawcy z pytaniami o pieniądze i przesyłki. Zarząd firmy jednak cały czas milczy.
etransport.pl7
Nowa unijna dyrektywa obciąży pracodawców
Zastrzeżenia budzi wprowadzenie unijnej definicji pracownika i pracodawcy, rozszerzenie zakresu informacji przekazywanych pracownikom, zastosowanie dodatkowych sankcji w przypadku niedopełnienia obowiązków informacyjnych.
etransport.pl6
Nie wiedział, że z prawem jazdy kategorii D + E nie może
prowadzić ciężarówki z naczepą

Ciekawy początek tygodnia na Śląsku.
etransport.pl40
Miał pracować w Polsce w charakterze kierowcy zawodowego.
Wpadł z podrobionym prawem jazdy

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa posługiwania fałszywym dokumentem za co został skazany na karę 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 1 roku.
etransport.pl24
Jeździsz do Niemiec i masz problem z dostępem do Internetu?
Federalne Ministerstwo Transportu po raz pierwszy uruchomiło bezpłatną sieć WLAN na niezagospodarowanych parkingach autostradowych. Szybkie połączenia z Internetem są teraz dostępne wzdłuż „testowego odcinka cyfrowej autostrady" na autostradzie A9 w Bawarii między Greding a Monachium.
etransport.pl2
W czasie zakazu w dodatku z kradzionymi pojazdami na pace
Do zatrzymania polskiego pojazdu ciężarowego doszło w niedzielę rano przez policję w Börde.
etransport.pl4
Niemiecki Urząd Celny wziął na cel polskich przewoźników
Według danych Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców, od początku stycznia 2018 roku nastąpiły wzmożone kontrole drogowe polskich przewoźników w Niemczech. Zdaniem ekspertów OCRK, nasilone działania ze strony niemieckiego Urzędu Celnego (niem. Zollamt) spowodowane są m. in. planowanym wejściem w życie tzw. Pakietu Drogowego. Co grozi kierowcom w przypadku zatrzymania przez służby kontrolne?
etransport.pl43
Producentowi udało się przekonać wiele firm do zmiany
pojazdów na Renault

2017 Renault Trucks zalicza do udanych. Konkurs Optifuel Challenge dowiódł wysokiej efektywności paliwowej samochodów ciężarowych marki. Ukoronowaniem całości w Polsce był 9, 2%, największy na rynku pojazdów o DMC pow. 16 t, przyrost sprzedanych pojazdów.
etransport.pl4
Pół kilometra w sekundę?
Za nierejestrowanie aktywności kierowcy zostało wszczęte wobec przewoźnika postępowanie administracyjne na kwotę 5 tysięcy złotych. Dodatkowo kierowca (właściciel) otrzymał mandat karny 2 tysiące złotych.
etransport.pl3
Dzięki emulatorom kierowcy nie muszą tankować płynu Adblue
Elektroniczne emulatory posiadają właściwości umożliwiające wyświetlenie że na desce rozdzielczej pojazdu dowolnego wskazania poziomu tego płynu w zbiorniku.
etransport.pl194
Czy kierowcy będą mogli czuć się bezpieczniej na niemieckich
parkingach?

Ruszyły dofinansowania do bezpiecznych parkingów dla ciężarówek.
etransport.pl20
FL Polska skończyła 5 lat
W maju 2012 FL Polska skończyła 5 lat. FL Polska jest integralną częścią koncernu Frode Laursen A/S, jednej z największych i najdynamiczniej rozwijących się firm logistyczno transpowych w krajach skandynawskich.
etransport.pl53
Nowe urządzenie pokładowe - OBU
Nowoczesna technologia, lepsza użyteczność, mniejszy rozmiar i więcej możliwości dla dodatkowych usług.
etransport.pl2
Zjechał na pobocze i uderzył w bariery energochłonne,
ponosząc śmierć na miejscu

Policjanci z bielskiej drogówki ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj tuż po 14. 00 w Rybarzowicach na drodze S-1.
etransport.pl3
Szef znikął, ponad 100 kierowców bez pensji
Już nawet 2 mln zł może przekraczać zadłużenie jednej z polskich firm transportowych z Poddębic.
etransport.pl240
Zabił 3 osoby jadąc pod prąd niemiecką A67. Polski kierowca
został skazany

Do tragicznego wypadku doszło 23 września 2017 roku na autostradzie w pobliżu Rüsselsheim. Sąd okręgowy w Groß-Gerau skazał Polaka, w minioną środę, na 3 lata i 4 miesiące pozbawienia wolności.
etransport.pl28
Zła komunikacja i nieufność między pracownikami utrudnia
rozwój przedsiębiorcom

Odbija się to na funkcjonowaniu 95 proc. firm w Polsce.
etransport.pl31
Recepta na problem braku kierowców zawodowych?
Polska branża transportu drogowego wyrosła na lidera w UE. Dziś 25% towarów przewożonych w transporcie międzynarodowym w Europie realizowana jest przez polskich przewoźników. W tej chwili dynamiczny wzrost jest zagrożony brakiem wyszkolonych kierowców zawodowych. Spowolnienie mogą już obserwować instytucje leasingowe oraz producenci ciągników siodłowych i aut ciężarowych.
etransport.pl106
Dlaczego brakuje kierowców zawodowych w Polsce? Dowiesz się
tego dzisiejszej nocy słuchając "Jedynk

Od 0:10 do 3:00 Maciej Wroński, prezes Związku "Transport i Logistyka Polska" przedstawi wyniki raportu, który szczegółowo opisuje sytuację w transporcie, mówi o przyczynach i daje sugestie do działań w tej dziedzinie.
etransport.pl523
Poczuj siłę lwa czyli 25 lat MAN w Polsce
Wraz z wiosną na polskich drogach pojawią się nowe pojazdy MAN z oryginalną grafiką Lion Inside.
etransport.pl34
Niemcy: polska ciężarówka, ukraiński kierowca i sfałszowane
prawo jazdy

Funkcjonariusze centralnej służby drogowej komendy policji w Trierze (Nadrenia-Palatynat), razem z pracownikami Federalnego Urzędu ds. Transportu Towarowego, zatrzymali na parkingu Lüxem 40-tonowy ciągnik siodłowy z Polski w celu przeprowadzenia rutynowej kontroli.
etransport.pl34
Kto odpowiada za uszkodzone mienie przewoźnika podczas
czynności ładunkowych

W praktyce branży transportowej niezwykle często poruszany jest temat odpowiedzialności przewoźnika z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy przewozu. Często to jednak przewoźnik staje się podmiotem poszkodowanym – jego mienie zostaje uszkodzone w skutek czynności ładunkowych lub rozładunkowych.
etransport.pl10
Konferencja Jedwabny szlak
Uczestnicy międzynarodowej konferencji zorganizowanej pod hasłem "Reaktywacja Jedwabnego Szlaku - nowe możliwości dla transportu drogowego w dobie globalnego kryzysu", która odbyła się 25 marca br. w Warszawie.
etransport.pl14
Wyłudzali podatek VAT poprzez fikcyjny obrót m. in.
leasingowanych ciężarówek. Zostali zatrzymani

Sąd Rejonowy w Kielcach zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 3 mężczyzn oraz 54 –letniej kobiety. Teraz może im grozić kara kilkunastoletniego pozbawienia wolności oraz przepadek majątku, który pozyskali z nielegalnego procederu.
etransport.pl2
Co kierowcy myślą o swoim zawodzie?
Jakie są wady i zalety płynące z pracy za kółkiem.
etransport.pl50
Sfałszowane badanie techniczne pojazdu
Pojazd, którym, rozwożono przesyłki kurierskie dla dużego operatora zagranicznego i krajowego rynku spedycyjnego miał nielegalnie wydane zaświadczenie przez Okręgową Stację Kontroli Pojazdów w Nowym Sączu.
etransport.pl8
Projekt Kodeksu Pracy- 32 godziny dorabiania bez etatu
To wyjątek od nowej zasady, która pozwoli pracować tylko na podstawie umowy o pracę.
etransport.pl7
Twierdził, że wypił tylko piwo. Alkomat wykazał coś innego
0, 25 mg/l w wydychanym powietrzu miał bułgarski kierowca 40-sto tonowego zespołu pojazdów, który został zatrzymany do kontroli przez inspektorów z krośnieńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie. Bułgar tłumaczył, że podczas odpoczynku pił tylko i wyłączenie piwo, ale zapominał dodać jak duże ono było.
etransport.pl11
Ukraińcy znów chcą kupować polskie świnie
Minister rolnictwa Ukrainy Ihor Szwajka oświadczył, że Ukraina jest gotowa otworzyć swój rynek dla polskiej wieprzowiny.
etransport.pl16
Smog kontra ciężarówki
Zgodnie z obowiązującym prawem policjant zatrzyma dowód rejestracyjny pojazdu, w przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd ten narusza wymagania ochrony środowiska. Dowód rejestracyjny zostanie zwrócony dopiero po usunięciu usterki.
etransport.pl1
Utrata dobrej reputacji jest równoznaczna z utratą licencji
Obecnie po nałożeniu maksymalnego wymiaru kary na przedsiębiorstwo możemy się w większości przypadków spodziewać wszczęcia postępowania o utratę dobrej reputacji. Cz. 3.
etransport.pl4
Zaostrzenie kar we Francji za odpoczynek w kabinie
W ostatnim czasie pojawiło się wiele artykułów odnośnie planowanego zaostrzenia kar we Francji za odbiór odpoczynku w kabinie. Według pojawiających się informacji, kara miałaby wynieść nawet 30. 000 euro oraz 1 rok więzienia dla kierowcy. Jak jest w rzeczywistości?
etransport.pl164
Polska firma transportowo-spedycyjna z certyfikatem TAPA
Potwierdza on najwyższą jakość usług logistyki transportowej spółki. Dla Grupy VIVE to ważny krok w kierunku zagwarantowania najwyższych norm bezpieczeństwa w zwinnym łańcuchu dostaw, ale też możliwość zaoferowania nowych usług.
etransport.pl4
Nowy Jedwabny Szlak staje się faktem
22 września br. Poczta Polska i China Post Group podpisały wstępne porozumienie, dotyczące transportu przesyłek drogą lądową z portu przeładunkowego w Małaszewiczach do 30 krajów europejskich.
etransport.pl15
Kolejna rewolucja w branży? Rada Ministrów przyjęła zmiany
dotyczące transportu drogowego

Projekt nowelizacji wprowadza lepszy nadzór nad rynkiem usług przewozowych w Polsce.
etransport.pl8
Kategorie płacowe austriackiej płacy minimalnej
W związku z licznymi zapytaniami i wątpliwościami przewoźników kancelaria transportowa Transtica zdecydowała się przybliżyć tematykę kategorii płacowych obowiązujących na terenie Austrii.
etransport.pl2
Wspólne testy zintegrowanych konwojów
Przedstawiciele Scania i fińskiej firmy Ahola Transport zawarli porozumienie w zakresie testów zintegrowanych konwojów na drogach publicznych. Współpraca przewiduje też rozwój nowych systemów wspomagających kierowcę.
etransport.pl3
Będzie nowy europejski urząd wspierający kontrole
delegowania pracowników

Inicjatywa powołania nowej agencji unijnej, jaką ma być Urząd, jest elementem kolejnego pakietu inicjatyw ustawodawczych Komisji Europejskiej zwanego Pakietem Sprawiedliwości Społecznej.
etransport.pl17
Alkohol, Narkotyki i Trzeźwy TIR
Coraz więcej nietrzeźwych za kółkiem zatrzymuje inspekcja transportu drogowego.
etransport.pl10
Zmiany w Ustawie o czasu pracy kierowców. Czy kierowcy
zawodowi będą zarabiać więcej?

Podczas obrad Zespołu Trójstronnego ds. Transportu Drogowego strona rządowa przedstawiła propozycje nowelizacji Ustawy o czasie pracy kierowców, której najważniejszy punkt mówi o tym, że kierowcy zawodowi będą rozliczani jak pracownicy delegowani.
etransport.pl130
Co dwie minuty zatrzymują pijanego kierowcę
Policjanci zatrzymali 62 pijanych kierowców zaledwie w pięć godzin. To pierwsze efekty specjalnej akcji mundurowych na Śląsku, która została wymierzona w pijaków za kierownicą.
etransport.pl16
Jaka przyszłość czeka polski transport międzynarodowy?
23 października w Luksemburgu odbyło się spotkanie Rady Unii Europejskiej w sprawie zmian w Dyrektywie o pracownikach delegowanych. Zgodnie z przyjętym przez organ stanowiskiem, kraje członkowskie będą musiały zastosować się do przyjętych przepisów w ciągu 3 lat od daty ich wejścia w życie. W jaki sposób nowe prawo wpłynie na polskie firmy transportowe?
etransport.pl37
Kierowca zabił 7 krów
Policjanci wyjaśniają okoliczności nietypowego zdarzenia, do którego doszło wczoraj w ośrodku hodowli zwierząt. W wyniku nieszczęśliwego wypadku padło 7 krów porażonych prądem. Wartość strat wyceniono na ponad 50 tys. zł.
etransport.pl8
Powstanie system kształcenia kadr dla motoryzacji
Około 30 przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej oraz przedstawicieli nauki, rynku pracy i administracji z całej Polski będzie badać, analizować potrzeby rynku motoryzacyjnego i rekomendować systemowe zmiany w edukacji.
etransport.pl1
Nie ma to jak zgubić lub zapomnieć zabezpieczyć ładunek
Kierowcę ukarano mandatem karnym za przewóz niezabezpieczonego ładunku oraz za poruszanie się pojazdem w złym stanie technicznym.
etransport.pl1
Flota P. W. Regesta Sp. j. powiększyła sie o specjalistyczne
zestawy z zabudową typu wywrotka

Z przyjemnością informujemy, że w odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych Klientów, rozszerzyliśmy zakres świadczonych przez nas usług o transport naczepami wywrotkowymi.
etransport.pl33
Kierowcy ciężarówek i ich kombinacje
Inspektorzy Transportu Drogowego podczas prowadzenia kontroli wykryli kilka przypadków oszustw jakich dopuścili się kierowcy.
etransport.pl5
20 nowych naczep firmy Kögel trafi do nowego właściciela
Fried-Sped Friedrichsohn Internationale Spedition GmbH odbiera 20 nowych naczep firmy Kögel. Piętnaście z nich w wariancie Cargo i kolejne pięć modeli Mega, które uzupełnią flotę firmy przewozowej, składającą się w 100 procentach z naczep firmy Kögel.
etransport.pl2