REKLAMA

Informacje prasowe

WątekAutorPostów
Niemieckie kontrole z polskim akcentem
W jednym przypadku 29-letni kierowca z Polski wiózł palety załadowane gipsem. Oprócz braku odpowiednich zabezpieczeń, kierowca nie miał również wymaganego upoważnienia do kierowania pojazdem. Zarówno on, jak i drugi zatrzymany kierowca, przewożący niezabezpieczone kanistry z olejem napędowym, otrzymali zakaz dalszej jazdy.
etransport.pl5
Polskiego kierowcę zatrudnię od zaraz
Z powodu braków kadrowych, niemieckie firmy transportowe coraz częściej szukają pracowników w Polsce.
etransport.pl36
Biuro ds. Transportu Międzynarodowego - komunikat
Dotyczy terminów ważności zezwoleń z kontyngentu 2017 r.
etransport.pl1
Kierowca dziękuje rodakowi za okazaną pomoc
Do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem polskiego kierowcy ciężarówki, doszło w czwartkowy poranek na RN 83 w kierunku Sélestat - Colmar.
etransport.pl7
Mieszkali w ciężarówce aż cztery doby, bo właściciel nie
chciał zapłacić za pomoc drogową

Polska ciężarówka z dwoma ukraińskimi kierowcami utknęła w miniony piątek na górskiej drodze w Tjernfjellet w gminie Saltdal. Firma transportowa odmówiła jednak zapłaty za pomoc drogową i holowanie pojazdu.
etransport.pl282
Portugalia kolejnym krajem z płacą minimalną
Jak poinformowała portugalska ACT (Autoridade para as Condições do Trabalho) – odpowiednik polskiej PIP, płacą minimalną objęty jest również sektor transportowy, ale tylko w zakresie wykonywania operacji kabotażowych. Tranzyt oraz transport międzynarodowy zostały wyłączone.
etransport.pl5
20 tysięcy kary za niedopełnienie rejestracji w systemie
monitorowania drogowego przewozu towarów

Inspektorzy z WITD w Białymstoku monitorują przewozy drogowe towarów.
etransport.pl7
Grecja: Polski kierowca zagrożony ogromną grzywną i
więzieniem za przemyt imigrantów - wyrok jutro

Naszemu rodakowi grozi kara 58 lat więzienia i 78 tys. euro grzywny.
etransport.pl16
Chciał oszukać przeznaczenie. Oszukał tachograf i wpadł do
rowu

8 grudnia 2017 roku w Chełminku na drodze krajowej nr 92 pojazd ciężarowy z naczepą zjechał z drogi i wpadł do rowu. Kierowca jechał bez wymaganego wypoczynku i podczas jazdy używał niedozwolonego magnesu, który zafałszowywał wskazania tachografu.
etransport.pl14
Przedsiębiorco, czy jesteś gospodarczo odpowiedzialny?
Prawie 70% polskich przedsiębiorców z sektora MŚP nie otrzymuje płatności za wystawione faktury w terminie. Ponad 13% respondentów 14. fali badania Bibby MSP Index czeka na uregulowanie należności od 3 do 7 miesięcy.
etransport.pl8
FM Logistic z nagrodą za najbardziej Innowacyjny Produkt dla
Logistyki, Transportu i Produkcji

To kolejna, po Złotym Godle Operator Logistyczny Roku 2017, nagroda przyznana polskiemu oddziałowi FM Logistic w ostatnich dniach.
etransport.pl1
100. naczepa dla firmy MEGATRANSLAW z Bydgoszczy
Została ona oficjalnie przekazana przez Dyrektora Regionu Północnego – Jacka Białobrzewskiego na ręce właścicieli Państwa Lidii i Sławomira Błaszkiewiczów.
etransport.pl51
A1 – jak uzyskać poświadczenie polskiego
ustawodawstwa?

Przedsiębiorstwa transportowe coraz częściej zmagają się z odmową uzyskania poświadczenia ustawodawstwa polskiego dla pracowników spoza Unii Europejskiej. Jednak czy ZUS ma rację wydając decyzję odmowną?
etransport.pl9
Lepiej pracować u Polaka czy u Niemca?
Zatrudnianie kierowców z innych krajów przez niemieckie firmy staje się coraz popularniejsze.
etransport.pl4
Kolejny przypadek nocnej kradzieży na postoju. Kierowcy boją
się o swoje bezpieczeństwo

Na początku grudnia na parkingu Siegburg przy autostradzie A3 dwaj kierowcy zostali okradzeni podczas snu.
etransport.pl2
Trójstronny szczyt w sprawie ruchu wahadłowego na przełęczy
Brenner

Niemcy, Austria i Włochy przy współudziale Komisji Europejskiej chcą znaleźć rozwiązanie sytuacji w ruchu drogowym przez alpejską przełęcz Brenner. Jeszcze przed świętami ma być zaproponowana koncepcja organizacji ciężarowego ruchu tranzytowego przez region tyrolski.
etransport.pl1
Przygotujcie się na trudne warunki drogowe. Lód i śnieg w
wielu regionach Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed oblodzeniem.
etransport.pl1
Rusza ogólnopolski konkurs dla przyszłych kierowców i
mechaników

Organizatorzy akcji społecznej ”Profesjonalni kierowcy” ogłaszają konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Aby wziąć w nim udział i powalczyć o prestiżowe nagrody wystarczy nagrać krótki film o tematyce bezpieczeństwa na drodze.
etransport.pl1
Polski kierowca uniewinniony w Grecji
Naszemu rodakowi groziła kara 58 lat więzienia i 78 tys. euro grzywny.
etransport.pl4
Prawie 200 km na magnesie
Kierowca manipulował wskazaniami tachografu i narażał innych użytkowników drogi na poważne niebezpieczeństwo, gdyż wszelkie systemy odpowiedzialne za awaryjne hamowanie (ABS, EBD) nie działały.
etransport.pl17
Unijne zmiany od 2018 roku w Ustawie o Ochronie Danych
Osobowych

Nowe unijne rozporządzenie RODO (Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych) z dn. 27 kwietnia 2016r. wprowadziło zmiany w dotychczasowej polskiej ustawie o ochronie danych osobowych.
etransport.pl2
Uwaga od jutra skrupulatne kontrole ITD
W poniedziałek rozpocznie się tygodniowy strajk ostrzegawczy. Inspektorzy zapowiadają wyjątkowo skrupulatne kontrole na drogach.
etransport.pl29
Pensje Polaków według zawodów
Ponad 10 tys. zł zarabia już 4, 5 proc. zatrudnionych
etransport.pl2
Rozmowy z pracownikami: chwalić, dyscyplinować i motywować
Każda rozmowa z pracownikiem wywołuje jego dalsze zachowanie. Może zmotywować do skutecznego działania lub wręcz przeciwnie, odnieść całkowicie negatywny skutek.
etransport.pl14
Lód spadający z naczepy uszkodził samochód osobowy
Kierowca samochodu ciężarowego z naczepą nie przygotował odpowiednio swojego auta do jazdy. Na naczepie po dłuższym postoju powstała gruba tafla lodu, która podczas jazdy spadła na jadący za ciężarówką samochód osobowy.
etransport.pl42
VIVE Transport Liderem Logistyki
7 grudnia br. podczas Gali Logistyki, Transportu, Produkcji w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie ogłoszone zostały wyniki XVI edycji badania Operator Logistyczny Roku 2017. Nagrodę Lider Logistyki w kategorii Lojalność klientów – zdobyła firma VIVE Transport. Nagrodę odebrał Grzegorz Woelke - prezes zarządu VIVE Transport.
etransport.pl4
Uważajcie w Niemczech na złodziei katalizatorów
Złodzieje przychodzą nocą, wczołgują się pod pojazd i wycinają lub wymontowują cały układ wydechowy. Ich celem są głównie pojazdy ciężarowe.
etransport.pl3
W końcu rusza EETS. Jedno urządzenie połączy wszystkie
płatne drogi w Europie

Dobiegły końca prace nad wprowadzeniem na terenie krajów UE jednego urządzenia do rozliczania wszystkich opłat drogowych. 
Za komercjalizację usługi odpowiada Toll4Europe, spółka stworzona przez DKV Euro Service, T-Systems oraz Daimler AG. O szczegółach uruchomienia systemu mówi Jürgen Steinmeyer, dyrektor departamentu opłat drogowych w DKV Euro Service.
etransport.pl5
Komisja Europejska rozwiewa wątpliwości dotyczące płacy
minimalnej

Komisarz Marianne Thyssen podkreśliła, że obecnie obowiązujące przepisy dotyczące delegowania pracowników do innych krajów obejmują również firmy transportowe.
etransport.pl23
Jenox z tytułem Nasze Dobre Wielkopolskie
Akumulator Super Vibration Resistance zajął trzecią lokatę w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego. Brązowy laur głosami czytelników i internautów przyznany został w kategorii Przemysł i Technologia. Jenox SVR to najnowszy produkt sygnowany marką chodzieskiego producenta.
etransport.pl5
Nowa gama pojazdów Scania wynosi na nowy poziom pojęcie
marki premium

Pojazdy Scania nowej generacji są efektem 10 lat prac badawczo-rozwojowych oraz inwestycji, których wartość wyniosła w sumie około 20 mld koron szwedzkich. Po wprowadzeniu nowej gamy pojazdów oferta Scania zostaje znacznie poszerzona, głównie dzięki wyjątkowemu systemowi modułowemu, łączności miedzy pojazdami oraz kompleksowej palecie usług zwiększających wydajność.
etransport.pl24
Francja najbardziej niebezpiecznym kierunkiem dla polskich
kierowców

Zagraniczne drogi uznawane są za bardziej niebezpieczne od tych krajowych. Ponad 60 proc. kierowców, właścicieli i osób zarządzających transportem uważa, że obawy związane z międzynarodowymi trasami wzrastają ze względu na napady i porwania samochodów ciężarowych – tak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy INELO.
etransport.pl4
Jechał ciężarówką na podwójnym gazie i chciał przekupić
policjantów

Podejrzany już usłyszał zarzuty w tej sprawie. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.
etransport.pl6
Zdaniem Polaków najbezpieczniej jeżdżą zawodowi kierowcy
Zawodowi kierowcy, w szczególności prowadzący autobusy, pojazdy uprzywilejowane i przewożący niebezpieczne ładunki, uchodzą za wzory bezpiecznej jazdy. Z kolei motocykliści i posiadacze aut sportowych to największe zagrożenie na polskich drogach – wynika z badania postrzegania kwestii bezpieczeństwa na polskich drogach, przeprowadzonego na zlecenie Shell Polska.
etransport.pl17
Zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców od 2018 r.
Od 1 stycznia 2018 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące dostępu cudzoziemców z państw spoza UE/EOG do polskiego rynku pracy. Zmiany dotyczą głównie pracy krótkoterminowej i sezonowej.
etransport.pl7
Zakazy utrudniają życie kierowcom
Niemieccy przewoźnicy uczestniczący w spotkaniu z okazji Dnia Mobilności w Hesji skarżą się na rosnące koszty i brak kierowców.
etransport.pl16
Minimalne wynagrodzenie w 2018 roku
Kwota miesięcznego minimalnego wynagrodzenia za pracę wzrasta do 2100 zł brutto.
etransport.pl15
25 tysięcy euro kary, zakaz jazdy i utrata pracy dla
polskiego kierowcy ciężarówki

8 grudnia, 33-letni Polak podjechał pod holenderską firmę na rozładunek. W związku z tym, że zachowywał się agresywnie, awanturował się, wezwano policję. Podczas badania poziomu alkoholu okazało się, że nasz rodak ma co najmniej 900 μg/l, a prawo w Holandii dopuszcza maksymalnie poziom 220 ug/l.
etransport.pl25
Kara 30 tysięcy dla przewoźników
Dzięki użyciu przez inspektorów nieoznakowanego pojazdu, w Wodzisławiu Śląskim doszło do zatrzymania znacznie przeciążonych pojazdów.
etransport.pl14
Za szybko z magnesem
Kierowcę ukarano sześcioma mandatami karnymi, a wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne.
etransport.pl8
Port w Hamburgu wprowadza nowe zasady dla kierowców
samochodów ciężarowych

Hamburg jest pierwszym portem w Niemczech, w którym wprowadzono takie rozwiązanie koordynacji i optymalizacji obsługi ciężarówek.
etransport.pl3
Ambasadorzy KÖGEL ogłoszeni po raz drugi
16 listopada w Talaria Resort&Spa miała miejsce Gala Ambasadorów marki KÖGEL, podczas której czołowe firmy transportowe w Polsce otrzymały wyróżnienia od Grupy DBK i niemieckiej marki naczep.
etransport.pl1
Jeden bez AdBlue, drugi bez badań technicznych
Kontrola autobusów komunikacji miejskiej w jednym z miast województwa wielkopolskiego wykazała dwie nieprawidłowości.
etransport.pl1
Wyrok: zabiła bo rozmawiała przez telefon. Legalność zestawu
głośnomówiącego nie ma znaczenia

Sędzia podkreślił, że choć rozmowa przez zestaw głośnomówiący nie jest nielegalna, to jednak w tym przypadku właśnie to rozproszenie uwagi kierującej doprowadziło do nieszczęścia- informuje brd24. pl.
etransport.pl49
FM Logistic operatorem logistycznym roku 2017
Firma zdobyła Złote Godło programu badawczego Operator Logistyczny Roku 2017. Uroczystość wręczenia nagród najlepszym firmom logistycznym odbyła się 7 grudnia 2017 r. w Hotelu Victoria-Sofitel w Warszawie podczas dorocznej Gali Logistyki, Transportu i Produkcji Wydawnictwa Eurologistics.
etransport.pl1
Poważne utrudnienia na granicy polsko-niemieckiej w Świecku
Planowany termin zakończenia prac to 22. 12. 2017 r.
etransport.pl1
Podwójna manipulcja
Prowadząc pojazd z przyłożonym do impulsatora w skrzyni biegów magnesem, zamiast prowadzenia rejestrował odpoczynek… na cudzej kracie kierowcy.
etransport.pl71
Ciężarówka staranowała samochód na pasach- błyskawiczna
reakcja matki

Wszystko nagrała kamera monitoringu.
etransport.pl5
Polska firma transportowa odpowie za stwarzanie
niebezpieczeństwa w ruchu drogowym

Na początku grudnia policjantom z posterunku w Bad Hersfeld udało się zatrzymać samochód przewożący ładunek stwarzający poważne zagrożenia dla innych uczestników ruchu.
etransport.pl3
O kształceniu kierowców
Na zaproszenie Ministerstwa Rozwoju uczestniczyliśmy w konferencji „Kształcenie kierowców dla branży transportowej”, która zgromadziła licznych przedstawicieli branży oraz reprezentantów administracji, w tym Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.
etransport.pl70